Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szabaduljak meg a féltéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szabaduljak meg a féltékenységtől? Please kommenteljetek …

Figyelt kérdés
Tehát a story-nk nagyon mesésen kezdődik… adott egy lány,aki apa nélkül nőtt fel,és ebből adódóan nem bízik a férfiakban,de hisz abban,hogy megtalálhatja azt,aki nem hagyja el mint a kedves apuci. És igen megtalálja azt,aki képes rá várni,aztán 1 év után kapja a beismerő vallomást,hogy bocsi megcsaltalak az egyik haver csajjal (mert sokat ittam) és ezt hónapokig titkoltam mert féltem elmondani… benned a világ és az önbecsülés összetörik,hiszen tudod,hogy soha nem voltál féltékeny és mindent megadtál neki. ... Na de no problem,sikerül újrakezdeni… előről lassan,hiszen mit érsz el azzal,ha esélyt sem adsz magadnak bebizonyítani,hogy a férfiak képesek jóvátenni,amit elcsesztek,nem úgí mint apáéd. Csak egy baj van… már nem bízol,lassanként próbálsz,valamennyire sikerül is,de marad egy érzés,amit eddig nem éreztél…gyanakvás. Már ez határozza meg a mindennapjaidat… és most már minden nő gyanús,pedig tudod,hogy életében egyszer lépett félre. Mit tegyek a féltékenység ellen,ami már betegessé vált? Légyszi írjatok,ha kérhetem srácok is kommenteljenek,az ő véleményükre is nagyon kíváncsi vagyok…
2012. aug. 20. 08:02
 1/6 Hole Hunter ***** válasza:

A féltékenység egy öngerjesztő folyamat, aminek csak te tudsz határt szabni. Azt kell magadban tudatosítanod, hogy a barátod azért van veled, mert te kellesz neki (nem azért mert te akarod, hogy veled legyen). Optimális esetben te is ezért vagy vele. Ha nem akarná a szerelmedet, nem lenne veled. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy nem tud ellenállni a csábításnak. Emberek vagyunk, hibázhatunk. Te is! Viszont nem lehet egy kapcsolatot úgy folytatni, ha nem vagy biztos magadban. Azt neked kell eldöntened, hogy egy ilyen hibázás után vállalod-e a továbbiakat, esetleg egy új kapcsolat után nézel. Senki sem tökéletes! Nem benne kell igazán megbíznod, hnem magadban.

Sok sikert!

2012. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked kell érezni, hogy mennyi idő tudod eldönteni, hogy a bizalom vissza fog-e térni.

Nálam kevesebben is el tud menni a bizalom. Éppen tegnap pár napja volt ilyen helyzetben. El kellett mondanom a véleményemet és tudtam, hogy szakítás is lehet belőle. Közel voltunk hozzá. Látszólag nem értett meg semmit sem a párom, mert egy hibáját sem ismerte el. De lényegében elmondtam, hogy ha így folytatja, akkor elhagyom. Engem ez megnyugtatott. Bízom abban, hogy ez a beszélgetés hatással a lesz a gondolkodására.

Neked is fel kell vállalnod, hogy a pároddal beszéled meg. Ő tudja, hogy nem alaptalanul vagy féltékeny, benned meg tudatosulni fog, hogy ennek ellenére sem lehetsz az. Beszéljetek róla!

2012. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az már plusz pont ha bevallotta a félrelépését,mert gondolj bele ha nem vallotta volna be akkor ki tudja hány félremenése lett volna még arról nem is beszélve h mindenki rajtad röhögne.a másik h a véleményem az h el kellett volna hagynod azért mert aki egyszer megcsal nem fog megállni máskor sem ezt jobb ha tudod.van sok rendes fiú inkább várnál rájuk mint rá h megváltozzon.egy másik tény az h senki nem tud megváltozni teljesen.ő se fog hidd el.ha ezek tudatában is vele maradsz nyugtasson az h ha elmondta akk elmondja ha máskor is félrelép így nm kell aggódni folyton majd szól te meg akk nyugodtan kidobhatod.
2012. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az egyetlen, akinek szemet szúr, hogy te az apádon görcsölsz? Nem szabad!


Sajnos szerencsétlen vagy abban a tekintetben, hogy az első férfiminta ilyen rossz, és ebben a tudatban nőttél fel. Nem tudom, hogy a szüleid miért mentek szét, apád miért hagyta el a családját, ne is válaszolj, ez nem tartozik ránk.

Én azt tudom, hogy az apám alkoholista volt, tönkre is ment az életünk, elváltak, de ez már nem befolyásolja a férfiakhoz való hozzáállásomat. Először fontosnak tartottam, hogy olyan fiút találjak, aki elutasítja az ivászatot (nem feltétlenül teljesen). Aztán ráfaragtam egy ilyen emberrel is, utána már rájöttem, hogy ez nem szempont, és a következő barátommal úgy is boldog voltam, hogy ő bizony az ivás mestere tudott lenni.


Fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy a te apád nem A FÉRFI tökéletes mintapéldánya, CSAK EGY férfi. A helyzet, amibe kerültél, rossz, de ne hagyd, hogy apád "szelleme" rátelepedjen a kapcsolataidra. Hogy azért bocsáss meg/dobj ki valakit, mert te azt kutatod, hogy a párod más-e, és azt akarod látni, hogy igen, más.


A jelenlegi és a következő kapcsolatod érdekében is azt tanácsolnám, hogy próbáld meg ezt az apa-dolgot helyre rakni, ha van rá lehetőség, akár szakemberrel, mert problémákhoz fog vezetni.

2012. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen utolsó hozzá szólás nagyon nagyon jóóóóóóó!!!!

Abszolút igazság van benne. Nem is értem, hogy miért foglalkozol Te felnőtt ember létedre azzal, hogy apukád olyan volt, amilyen. Te nem apát keresel magadnak, és nem apáddal akarsz élni, hanem TÁRSAT (kellene) keresni, de sajnos ezen "úriember" nem az, és nem is lesz az soha.

Már azt is írta valaki, ha egyszer megtette megteszi máskor is. Sajnos ez is igaz. És a bizalom egy ilyen helyzet után nem állhat vissza teljesen, hiszen azt eljátszotta. Szerintem békében váljatok el egymástól, és azt az embert keresd meg és annak szavazz bizalmat, aki megdolgozik a bizalmadért, mert az nagy kincs és nincs "vissza játszás"!

2012. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ne járj NAGYON KIGYURT ÁLLATOKKAL mert azok csak a szexre hajtanak meg megcsalnak mindenkit válasz egy olyan embert akiért nincs mindenki oda de jól néz ki. szeressétek egymást bizz meg benne és igy :)

rem tudtam segiteni

2013. júl. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!