Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Röviden a kérdésem, együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sadam kérdése:

Röviden a kérdésem, együtt vagyunk barrátnőmmel, de szünetet tartunk 2,5 év után ( 21 évesek vagyunk). Az ok: már nem olyan, mint régen. Lent a story, kérlek adjatok tanácsot ez ügyben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, barátnőmmel kicsivel több mint 2,5 éve vagyok együtt. Már fél éve előjött a gondolat mindkettőnkben, h már nem olyan, mint régen. Beszéltünk is róla, megbeszéltük, próbálunk rajta segíteni, de ez elmaradt, lusták voltunk úgymond, nem foglalkoztunk annyira vele. És most volt egy kisebb vitánk, ami után nem mentem velük a rokonokhoz 20. ai hétvégén, és magunk voltunk, nem nagyon beszéltünk. Végül találkoztunk 3-4 nap után, h megbeszéljük a dolgokat. 2 verzió volt: A 1 hónap szünet B megváltozni és tényleg feldobni a kicsit beunalmasodott kapcsolatunkat, jobban odafigyelni egymásra. - Persze erről már szó volt, míg ő a rokonjainál volt, és rájöttem, igazából mennyire is sokat veszíthetnék és mennyire szeretem. - Teljesen jó hangúan beszélgettünk, mondott ő is tippeket, h majd moziba stb, de most ő nem tudná azonnal ebbe belevágni, mindenképpen szünetre van szüksége (jelenleg nem csak ez a problémája van, hanem egyetem mellett egy j munkalehetőség, erasmus gondolata stb - minden összejött - ). Végül a szünet lett ugye, aminek 4. napján írok. Nagyon rossz nekem, míg ő neki még csak a napokba tisztázódik majd a munka dolog, de azt tudom, h már nem érez úgy irántam, mint rég. Ezzel ugye én is votlam így, de megfordult. Szerintetek mit csináljak az 1 hónap alatt ???


Benne lesz szeptember elsején a szülinapja, amire készülnék egy képes zenés videóval, rólunk. Egyszerűen úgy érzem, erőltetés nélkül de éreztetnem kell, nem az én szenvedésem, hanem a kapcsolatunkat, a jó dolgokat. Mert félek, ha csak hagynám az 1 hónapot letelni, akkor szakítás lenne és onnan már nem igazán lehetne visszajönni. Azt szeretném ha megadnánk egymásnak és a kapcsolatunknak még1 esélyt, és ha kell szakítanunk ezek után, nyugodt szível tegyük. ( ezt a videóba is beleszánnám). De ezek mellett sok apróság is jár a fejemben.


1 hónap, teljes kommunikáció nélkül.


Kérlek segítsetek, ha kell még informáci v valamit nem értetek, írok!


2012. aug. 24. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát én sok jóval nem bíztathatlak. Egyrészt tapasztalatok szerint a 2,5 - 3 év a döntő a kapcsolatban, nagyjából eddig tart ki a rózsaszín köd. Másrészt ha már szünet van akkor nagy a baj. Ugyanis a szünet semmit nem old meg, maximum időlegesen elhiteti veled, hogy még mindig kell a másik, de valójában minden probléma marad a régiben.

Meg lehet próbálni változtatni, de ehhez sok akaraterő, nagy elhatározás és sok kompromisszumkészség kell, ráadásul mindkét fél részéről. Úgyhogy szinte reménytelen.

2012. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szija sajnálom a kapcsolatodat ha 1 hónap kommunikáció nélkül bírjátok az rossz szerintem hívd ki vegyél neki virágot ne túl nyálas legyen vidd el az első helyre ahol találkoztatok szerintem rosszul döntöttetek, mert 1 hónap beszélgetés nélkül az nagyon sok inkább beszéljetek minél többet éreztesd vele, hogy mennyire fontos neked :) biztos neki is sokkal jobb, hogy látja, hogy törődsz vele nem pedig elhanyagolod és egy hónapig felé sem nézel 2,5 év az nem kevés idő itt valaminek kell lennie, szeretitek egymást csak már elavult dobd fel menjetek vidámparkba bulizni, romantikus esték kettesben , figyelj rá hidd el sokat fog segíteni a lányok szeretik a törődést

és sok sikert remélem segíthettem

2012. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat, mind2 be sok igazság van. Amit tudni kell, ő szerette volna a szünetet, és egyrészt a jelenlegi (munka, hogy lesz a jövője+én) teher miatt is. Természetesen semmi képen nm fogom hagyni, h csak úgy lemenjen az idő. Persze ez közös megegyezés volt, hogy semmi telefon, FB. Ezért 1 hét múlva lesz a szülinapja. Addigra elkészülne ez a videó rólunk, remélem az jó hatással lesz. Addig, meg nem tudom mit csináljak, mert azért kell neki is most egy pici szünet tényleg, h rendeződjenek a dolgok körülötte is. De 1 hét múlva már lépek, remélem annak sikeres lesz, ha nem van még1-2 ötletem. ÉS végül a szünet vége előtt mindenképpen hívnám és ezt megbeszélnénk , nem sok értelme van a szünetnek csak úgy. De amikor leültünk ezt megvitatni, ő benne volt abban, h változtatunk, kompromisszumok és stb.
2012. aug. 24. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is volt 2 ilyen kapcsolatom is,ami tipikus se veled,se nélküled volt.És kialudt a tűz,amit szerintem már ha egyszer kialszik,azt nem lehet visszacsinálni.

Szóval a lényeg az,hogy ezt egy idő után megunja az ember,na és én konkrétan szakítottam is emiatt.

Szóval a lényeg, a lényeg,én azóta boldog párkapcsolatban élek,és nem bántam meg,hogy léptem.

Kinek hogy. Mindenki másképp van ezzel,van aki még próbálkozik... Én ugy vagyok vele,ami nem megy,azt nem erőltetem.

2012. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!