Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjezett/elvált nők véleményé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjezett/elvált nők véleményére vagyok kíváncsi: tényleg vége az életnek a házassággal és be kell nyelni a pasik minden marhaságát?

Figyelt kérdés

Nő létemre félek a házasságtól, megállapodástól. Magam körül csak azt látom, hogy a házasságok csöndes megalkuvásban telnek, nem boldogságban. Tudom, hogy az élet nem habostorta, sok vita van és sokban kell alkalmazkodni a másikhoz, de abban biztos vagyok, hogy ilyen szemlátomást boldogtalan sorsot nem akarok magamnak!

(Ezt nem úgy értem, hogy nem akarok férjhez menni, csak nem akarok ilyen szomorú, beletörődő, önbecsapó életet.)


Tényleg csak álom lenne a boldog házasság? :(


25/N



2012. aug. 30. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vannak jó példák, de mivel nem a megszólított körhöz tartozom, no comment..... de azért: jézusmária.... a világ nem ebből áll..... mindegy...
2012. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kompromisszumokat kell kötni, még lehet boldog a házasság. Persze, ha vannak olyan dolgok, amiket nem tud elfogadni az egyik fél a másikban, akkor kár erőltetni, szerintem..
2012. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen. De ti akarjátok általában, és ti ragaszkodtok hozzá, úgyhogy nem fogom sajnálni a nőket ezért. 26/f bi
2012. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Tied biztos jól sikerül majd!
2012. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt összeházasodsz valakivel, jó eséllyel együtt vagytok pár évig, együtt is éltek talán, tehát nem lesz zsákbamacska. Nyilván nem lehet 20 évre előre tervezni, az élet ilyen. A lényeg, hogy ha törekedsz arra, hogy minél inkább megismerd a párod a házasság előtt, sokkal nyugodtabban vághatsz bele az egészbe.
2012. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kell közni kompromisszumot, nem is ez a gond. Hanem ahogy látom a szüleimet, meg amennyit látok mások életéből, hát sokan alig várják, hogy ne legyenek együtt, tele vannak panasszal a másikra (nem úgy általánosan, hanem úgy, hogy falramásznak egymástól). És egyáltalán nem úgy tűnik, hogy jól élnek. Persze, egy idő után elmúlik a szerelem is, meg egyre több a gond, de én pl kezdek kiábrándulni a házasság intézményéből. A középkorú nőktől csak azt hallom, hogy jajj ne menjek férjhez, ilyen sz*r meg olyan sz*r. És tényleg ezt látom.


A nők bólogatnak a makacs, hülye férjüknek, hogy elkerüljék az aznapi 37. veszekedést és hogy valamennyire azért működjön a kapcsolat. De kívülről nézve ez eszméletlen boldogtalan és őszintétlen élet. Kiráz a hideg. Később (jópár év múlva :) én is szeretnék férjet, családot, de félek, hogy az én életem is ilyen sivár és szomorú lesz. :(

2012. aug. 30. 10:39
 7/13 Pinocchio ***** válasza:
Nem muszáj házasodni.Amúgy szerintem a valóságba a házasságoknak csak kis hányada sikeres,jól működő.
2012. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik boldog házasság, csak jól kell hozzáállni. El kell felejteni, hogy a házasság csak óriási, fellángoló szerelemből születhet, a férj és feleség élete végéig halálosan szeretni fogja egymást és minden rózsaszín álomvilág lesz.

A házasság nem ilyen. A házasság nem szerelmi kötelék, hanem egy olyan társadalmi-gazdasági kapocs, ami arra szolgál, hogy a családalapítás alapját képezze. Ha így személed, rögtön más a helyzet.

Mert előjön a kérdés: kivel is érdemes családot alapítani a nőnek? A magas, izmos, jóképű szívtipróval? Aki ezt akarja, megkaphatja, de nem lesz tőle jobb neki. Családot alapítani nem a város legjobb pasijával kell, akit irigyelnek tőlünk a barátnőink. Ahhoz ugyanis, hogy a család fenn is maradjon, megbízható, hűséges, nyugodt természetű, dolgos, megfelelő egzisztenciájú férfi kell.

Igen, legyen megbízható, hogy ha azt mondom neki, hogy el kell menni a gyerekkel az orvoshoz, mert dolgom van, akkor ne felejtse el. Legyen hűséges, hogy ne kelljen minden este más szomszédasszony ágyából összeszedni, mert az a gyereknek sem jó. Legyen nyugodt a természete, ne kezdjen törni-zúzni, ha a gyerek hármast kap biológiából, pedig addig kitűnő volt. Egy ilyen emberrel ugyanis nem lehet gyereket nevelni. Legyen dolgos, ne merüljön el a "jó az úgy is" jelszó alatti tespedésben, ne verje fel a kertet a gaz, ne peregjen a vakolat, járjon rendesen dolgozni, ne tűrje meg maga körül a slamposságot. És bizony legyen neki egzisztenciája: használható végzettsége, biztos állása, elképzelése a jövőről. Szép és jó, ha két ember szereti egymást, de ha a GYES-en otthon levő anyuka mellett a mikor milyen művész apukának épp nincs munkája, mert a fene nagy szabadságvágya miatt kirúgták, akkor abból bajosan lesz villanyszámla.

A Romanán felnevelkedett, szerelmi ügyekben fő észosztónak számító szomszédasszonyok szemében ezek aljas, anyagias dolgok. De be kell látni: ez az élhető család alapja és nem a leendő férj varázslatosan szép kék szeme és 42-es felkarja. Bizony ilyen gyakorlatias indokok mentén kell(ene) férjjelöltet keresni ahhoz, hogy a házasság működjön, ne jöjjön elő 2-3 év múlva az "én még nem éltem ki magamat" és a "stratégiai kérdésekben egészen más a véleményünk", illetve "olyan az aszcendense, hogy nem jövünk ki egymással" indok a válásra.

Szóval a férfi legyen megbízható, hűséges, nyugodt természetű, dolgos és legyen neki egzisztenciája. És természetesen mindezek mellett legyen még magas, jóképű, izmos, megnyerő természetű, jó humorú, okos... Nem sok ez egy kicsit? A szőke herceg fehér lovon ilyen, de abból nincs sok. Be kell tehát érni olyanokkal, akik épp csak egy kicsit rosszabbak. Mondjuk első ránézésre nem szeret bele a nő halálosan, nincs köztük lángoló szenvedély, nem szeretkeznek minden nap hajnalig, mert annyira jó nekik... Az élet látványos, színes oldala ilyenkor kicsit beszürkül, ettől pedig úgy tűnik, mintha lapos lenne az egész. Pedig nem az: a családban szeretet van, férj és feleség együtt örül a gyereknek, jól érzik magukat - de mondjuk nem járnak szórakozni, kirándulni, nem nyalják-falják egymást lépten-nyomon.

Ez van, meg kell szokni. Vagy az élete végéig keresi az ember a tökéletest, azt, akivel családot is tud alapítani és mellette még halálosan szereti is, vagy rájön, hogy a "jajdeszeretlek-meghaloknélküled-úgyélünkmintkétgerle" kapcsolat fiatalkorban működik és akkor kell a lehető legteljesebben átélni (mert arra is szükség van, kell a teljesen értelmetlen, de igazán tüzes szerelem), később pedig kompromisszumot kell kötni és a biztos, élhető családért cserébe vállalni kell, hogy esetleg - elnézést a kifejezésért - nem nedvesedik be az ember lánya attól, hogy csak rágondol a férjére.

2012. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ok, úgy látom, kicsit félreértelmeződött a kérdés. Nem arról van szó, hogy külsőségek, vagy fellángoló szerelem alapján döntök és bef*sok, ha valódi felelősséget és kompromisszumot kell kötnöm! :)


Nem azt tartom szürkének, ha valaki otthon van és szépen neveli a gyerekeit, dolgozik és megteszi amit kell!


Én arra gondoltam, amikor két ember annyira eltávolodik egymástól (vagy eleve nem is voltak olyan közel), hogy boldogtalan a házasságban és pár év után már csak megtűri a másikat.


Szóval, megpróbálom úgy átadni, ahogy gondolom:

az érdekel, ha két ember felelősséggel és őszinte szerelemből házasodik és (az ésszerűség határáig) mindent megtesz azért hogy működjön, mégsem működik.


Nehéz megfogalmazni, hiszen nem éltem még sosem ilyenben, csak szeretném, ha én egyszer odajutok, ne legyek kiégett és boldogtalan 40-50 évesen sem. Csak rettentően félek, hogy ugyanaz a rossz lesz, amit pl a szüleimnél látok. Tettetés. De szerintem egyikőjük sem boldog. :S

2012. aug. 30. 12:05
 10/13 szelesoldier ***** válasza:
100%

8-as kaptál tőlem zöld kezet, jól mondtad.

Szerintem az a baj hogy az emberek elfelejtik milyen is a kapcsolatuk kezdete és hogy ami azt megelőzte az milyen rossz. Gondolok itt arra hogy az ember egyedül van és magányos. Aztán talál valakit és beleszeret. Összeházasodnak, eltelnek az évek és egyikőjük elfelejti milyen is volt a kezdet, ahogy én is látom általában a férfiak teszik ezt meg (szüleimnél is ezt látom) Ilyen szempontból a lányok megbízhatóbbak. Remélem ha majd hozzám jön a barátnőm akkor sok év múlva én sem fogom elfelejteni amit most érzek mert igazán kár lenne érte. Meg is fogadtam még a kapcsolatunk elején mikor láttam rajta hogy működni fog (mert minden adott hozzá) hogy mindig emlékezni fogok és emlékeztetem magam hogy el ne feledjem a szép és boldog kezdetet és ebből merítek majd erőt hogy átvészeljük a nehezebb időket.

22/F

2012. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!