Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon rendes, jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon rendes, jó fiú, de rossz a természete. Néha össze vagyok zavarodva, nem vagyok tisztában az érzéseimmel. Még senkinek nem mondtam el, hogy mik kavarognak bennem.18-20 év fölötti "normális", érett, értelmes tagok, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nagyon örülök, hogy találtam egy ilyen fiút, mint ő, nem iszik, nem cigizik, családcentrikus, dolgozik, korrekt, és amit fontosnak tartok még, hogy rendesen törődik velem, komolyan vesz, tényleg minden idejét velem akarja tölteni.

Még az önbizalmammal is törődik, megerősít, hogy mennyire tetszem neki. Néha úgy becézget, mint egy anya a gyerekét, olyan meleg szeretet árad belőle felém, holott másokkal igen távolságtartó, visszahúzódó.

Bízik bennem, nem ellenőrizget.

Ez eddig mind szép és jó. Azonban ő sajnos olyan, hogy nagyon könnyen fel tudja kapni a vizet, nagyon hamar türelmét tudja veszteni, hipp-hopp. Még tv-nézés közben is, politikán, emberi hülyeségen, stb. Mikor stresszesebb időszaka van, akkor meg méginkább. Velem szemben, és a szüleivel szemben is ilyenkor valami egészen minősíthetetlen stílusban tud beszélni, és ez már számtalanszor előfordult. Számomra nagyon kiábrándító. Én megadom neki a tiszteletet, elvárom vissza is.

Nem normális az egy kapcsolatban, hogy ilyen stílusban szóljon az egyik a másikhoz.

Pl. mikor próbált elmagyarázni valamit, nem volt világos, és olyan lekezelően mondta, hogy hát nem érted meg basszus? Hallani kéne, micsoda stílusa van. Pedig akkor sem én voltam a hibás, mások is visszajelezték neki, és ő is tudja, hogy sokszor nem tudja kifejezni magát, homályosan fogalmaz. Ingerülten, idegesen beszél.

Ez a példa önmagában nem tűnik olyan eget verő esetnek, de higgyétek el, hogy heti, esetleg napi rendszerességgel bántó dolgokat, irritálóan bántó és kiábrándító stílusban meghallgatni a barátomtól elég gáz.

Elmondtam neki, hogy ezzel az alapokat feszegeti nálam, mert nálam alap, és csak akkor kezdek el vonzódni egy férfihoz, ha az KEDVES, türelmes, és tud uralkodni magán.

Viszont mondta, hogy ezek nem ellenem irányulnak, csak nagy rajta a nyomás (ez valóban így van). Mondta, hogy fél, hogy még egy pár ilyen, és elveszít. Kérte, hogy tanítsam meg normálisan viselkedni. Látom rajta, hogy valóban bántja, ha nem jól szól.

Viszont így már nem tudom neki tiszta szívből kimondani, hogy jól érzem magamat vele...mikor készenlétben kell állnom, hogy na hamarosan biztos meg leszek bántva.

És hiába próbáltam letagadni magam előtt, de a vonzalmam és az érzelmem sem az igazi. Ezek miatt. De tudom, hogy ritka fiú, nem foglalkozik más lánnyal, nem részeges, stb. Ezt becsülöm benne. De a férfit sajnos nem látom benne, amikor magán kívül van...

Mit kéne tennem?

21/l


2012. szept. 5. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Te hülye lotyó, ne itt teregesd ki a családi szennyest, ha kérhetlek. Basszus bocsi drágám, taníts meg emberként viselkedni, az életem legnehezebb szakaszán vagyok, te szuka. Hogy Pozdorját ne faragjak belőled, te Himmler imitátor bugyigőz, velem így nem beszélsz, mert behúzlak a csőbe aranyanyám.
2012. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én 14 éves vagyok , szóval bocs, ha esetleg az én véleményen abszolút nem érdekel, de szerintem le kell vele ülni és megbeszélni a dolgokat. Egy kapcsolatban az egyik legfontosabb, hogy elfogadom a másik hibáját vagy esetleg együttes erővel próbáltok rajta kicsit változtatni, de szerintem az már nem tűrhető ha esetleg ilyen kitörései vannak, mert ha te megadod joggal várhatod tőle te is ugyanúgy azt az alap tiszteletet ami jár.

Beszéld meg vele, hogy emiatt esetleg válságba kerülhet a kapcsolatotok, ha nem változtat rajta rövid időn belül, mert már ez kezd felül kerekedni a többi tulajdonságán és nagyon előtérben látod. Ha szeret akkor megpróbál majd rajta változtatni.. (ez csak gondolat, nem vagyok párkapcsolatokban jártas, de szerintem ez akkor is így van rendjén..) 14/l

2012. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első kommentelőnek mondanám: Gratulációm az értelmes megnyilvánulásért -.-"" !!
2012. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 14 éves leányzónak, megfogadom a tanácsodat! :)

Az elsőt meg nem is kell minősítenem, minősíti őt a kommentje mindegyikünk helyett is. :)

2012. szept. 5. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom h ha magát a tényt tudja, h vannak ilyen kitörései, és ezzel mit ér el nálad, nehogy az legyen h bepánikoljon, h nem tud magán változtatni, viszont ezzel azt éri el h elveszít, és ezért a nyomás rajta nem fog csökkenni. Találjatok ki rá módszereket. Adja meg neked a lehetőséget, h figyelmeztetni tudd mikor elkezdi, h észrevegye magát. Mikor nyugodt és erről tudsz vele beszélni, mondd neki azért, h ez neked nem annyira jó, és h ezt ki kell küszöbölni, úgyhogy ha úgyis azt mondta h tanítsd meg viselkedni, akkor mondd neki h jó, mikor elkezdi megütni a nem megengedhető hangszínt, akkor mondasz neki egy szót, mondjuk h cipő, amit csak akkor mondasz, ha ilyen a stílusa, és zavar, és abból vegye észre, h jó, te kimondtad a szót, akkor neki most ki kell fújja magát, és nyugodtabban elmondani amit akar.. ezzel mégsem azt dörgölöd az orra alá h folyamatosan megbánt a stílusával, stb, de mégis feltudod hívni a figyelmét a problémára.
2012. szept. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Damu Roland - szindróma! Vigyázni lányok! ez nem múlik el, hanem rosszabbodik idővel!
2012. szept. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kérte, tanítsd meg rendesen viselkedni, akkor akar változni.


Bármilyen, akár nevetséges módszert is kidolgozhattok együtt. Pl. veszel egy picike sípot, láncon hordod a nyakadban, és amikor bevált elfogadhatatlan hangnemre, akkor lesípolod. Te is kifújod a feszültséget/fájdalmat magadból a sípba, őt kizökkented, és egyben jelzed, hogy "ez AZ, amit NEM".


De nem kell síp, lehet más jel is.Lehet az is, hogy ilyenkor azonnal kimegy mindenki a zsobából. Egyszerűen el kell "rontani" ezeket ahelyzeteket, hogy kizökkenjen!


A másik lehetőség valamilyen terápiába belevágni. Ez lehet sima pszichoterápia pszichológussal, lehet pszichodráma, behavior-terápia.

2013. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz jobb, fog majd ütni is pár év múlva. Nem szabad ilyen emberrel kapcsolatozni. Meg fogod szokni, hogy felmosórongy vagy, és őutána is ugyanilyen rongyemberekkel jössz majd össze.
2020. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!