Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsot kérek, nem ítélkezést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot kérek, nem ítélkezést. Kérem, csak az válaszoljon, aki járt már hasonló szituációban, és tanácsokkal tud szolgálni bármelyik szereplő szemszögéből. Tényleg várjak-e, ahogy a barátnőm javasolta, vagy lépjek végre ki ebből?

Figyelt kérdés
A történet: 20 éve élek együtt a feleségemmel, két csodálatos gyermekünk van, mindketten kamaszok, imádom őket. A nejem iránt érzett szerelmem elmúlt évekkel ezelőtt. Nem vagyok rá büszke, de többször is volt szeretőm. Két esetben tudta meg. Az egyiket évekkel ezelőtt, de természetesen a családomat választottam, a szeretőmmel megszakítottam a kapcsolatot. 2 évvel ezelőtt találkoztam egy tőlem 20 évvel fiatalabb nővel. Gyönyörű, okos, üde. Nem szerelemnek indult, bár elvarázsolt első perctől kezdve. Egymásba szerettünk. Sokkal több volt egyszerű, szexuális kapcsolatnál. Utáltam hazajárni, folyton körülötte forogtak a gondolataim. Sokat őrlődött mellettem, sokszor megkérdezte tőlem, jó-e ez így, próbált velem szakítani, de utána mindig ostromoltam őt, nem tudtam nélküle létezni. Néhány hete lebuktam egy sms-sel, nem egy erotikus sms volt, hanem mély érzelmekről árulkodó. A nejem kérdőre vont. Nem mertem bevallani, hogy 2 éve másba vagyok szerelmes, csak fél évet hazudtam. Válaszút elé kerültem. Most is a családomat választottam, a gyerekeim és az elmúlt 20 év miatt. Viszont a barátnőmet nem tudom elengedni. Őrültségnek hangzik, de megbeszéltük, hogy barátok leszünk és ezen dolgozunk hetek óta. Nagyon nagy szerencsém van vele, mert megértő, szeret és végtelenül türelmes. A nejem azt a stratégiát választotta, hogy a beszélgetésünk után hirtelen őrülten szerelmes lett belém. Ami furcsa a múltat elnézve, és valahogy nem is tudom ezt az egészet megemészteni. Örülök, hogy nem pokróc velem, de ez a viselkedés is rendkívül furcsa, számomra nehezen hihető. A nagyobb probléma az, hogy képtelen vagyok vele lefeküdni. Ez alatt azt értem, hogy egyszerűen nem vonzódom hozzá, képtelen vagyok szeretkezni vele, a testem nem reagál rá. Pedig a barátnőm előtt ez sosem volt probléma, rögtön átálltam és ment, érzelmek nélkül is. Ez a lány megváltoztatott valamit bennem. Mondanom se kell, amint meglátom őt, elfog a vágy, rá úgy reagál a testem, mint senki másra. Szerencsére vele ezt is meg tudtam beszélni, bár nagyon nehezemre esett. Ő azt mondta, adjak időt magamnak. Azt állítja az egész csak amiatt van, hogy még mindig őt szeretem, de el fog múlni. Arra kért, értsem meg a nejem viselkedését, s minden egyes kudarc után nyugtassam meg, nem az ő hibája. Nem vagyok már fiatal. Szerelmes vagyok a barátnőmbe, a feleségemet szeretem és a gyerekeimet is. De sokszor érzem úgy, hogy már nem tudom helyrehozni ezt a kapcsolatot. És ismerem annyira önmagam, hogy tudjam, képtelen vagyok megváltozni. Nem tudom, mit tegyek.

#szerető #házasság helyrehozás
2012. szept. 7. 08:44
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
70%
2-es vagyok! Lehet dobálni a köveket! Nagyon jó a szex a fiatal barátnőddel? És a feleségeddel milyen volt amikor méd 1-2 éves házasok voltatok, ha akkor sem működött akor minek vetted feleségül, miért csináltál neki gyermekeket? Ha a feleséged hibája nélkül laposodott el a kapcsoatotok akkot Te is bűnös vagy, miért a feleségedet és a gyermekeiteket bünteted. Kicsapongó vagy és kész, tegyél jót a feleségeddel hagyd ott,nincs szüksége ilyen emberre. Valaki utánam írta, hogy jogod van a boldogsághoz és a feleségednek nincs? Ne legyélmár ennyire önző!
2012. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért tart még mindig ez a házasság?
2012. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

A feleségemmel leültünk megbeszélni. Mindketten rájöttünk, hogy mit rontottunk el. Egyikünk sem dolgozott soha a kapcsolatunkon. De mindhárman hibásak vagyunk a dologban.

Én csak azt akarom, hogy mindenkinek jó legyen. Nyilván egy ökör vagyok, amiért mostmár valamelyik csodálatos nőt bántanom kell.

Nem vagyok büszke magamra. Mégis megkérném még egyszer, hogy az ítélkezők kíméljenek.

2012. szept. 7. 12:03
 14/56 anonim ***** válasza:
44%
Ismét a 2-es vagyok. Beszéljétek meg a feleségeddel és maradjatok együtt. A szerető csak egy múló pillanat.
2012. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
47%
ha rám halgatsz,azt csinálsz amit akarsz.
2012. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
71%

Továbbra is az első hsz. vagyok.


Az első kérdés, amit fel kell tenned magamnak: tudsz-e valaha újból nőként tekinteni a feleségedre? Tudsz-e újból úgy érezni iránta, mint régen?


Ha igen: elég fontos-e a házasságod ahhoz, hogy mindent megtegyél érte? Ha igen, akkor rajta! Ha nem, akkor kezdj új életet!


Ha az első kérdésre nem a válasz, akkor kár erőltetni. Hiába maradtok együtt, te se leszel boldog, meg gyanítom, a feleséged sem, abban a tudatban, hogy nem szerelemből vagy mellette.

2012. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
43%

16.


"Az első kérdés, amit fel kell tenned magadnak"


Elírtam, sorry :)

2012. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
79%
Nem szeretnék tanácsot adni, nem is tudok, de nagyon együttérzek veled. Aki itt ellened van, az elmondhatja magáról,hogy egy olyan helyzetben akar okosnak lenni, amiben sose volt. Büszke lennék ha a jövöben egy olyan férjem lenne aki igy kezeli a problémákat 20 év után.
2012. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

Kérdező írja a 7-ben: "De mi az esélye annak, hogy ez a hirtelen jött "szerelmes vagyok" viselkedés örökké tart?"

*****

"Aminek kezdete van, annak közepe is, vége is van."

Ezt a nagyon-nagyon logikus megállapítást Buddha tette. És az emberek 2500 éve nem gondolnak bele, mert bizony ez nagyon fájdalmas, ezért "nem engedik magukat" belegondolni.

A kérdésedre tehát kedves Kérdező a válasz: 0 az esélye.

Ami a fájdalmas helyzet gyökere: hogy az első szerelem -noha elmúlt, átemelődött valamibe, ami örök - ez a szeretet, és a családod szeretete. Ez viszont- és erről is szól Buddha- a léleknek az örök tartományában van - nem is kezdődött, hanem "átemelődött" oda, ahol ez mindig is van. Isten a szeretet- mondja 500 évvel később János evangélista. Tehát ide- az isteni részedbe.

Mi a szenvedés oka? - A szenvedés oka a vágyakban van- Ez Buddha megint.

Figyeld meg: az teremtődött - nem a vágyadból lett, hogy szereted a családod. Azt NEM magadtól akartad - abban "benne találtad magad"- nagyobb nálad...

A szenvedés oka (és ebben mindenki részesül, mi hozzászólók is..) hogy az emberek nem ezt a kegyelmi pillanatot élik, ahol a szeretet beborítja őket- hanem -sajnos- a testi, önös, birtokló vágyaik után szaladnak (ez most nem rád, hanem az emberek 99,9%-vonatkozik.)

Vedd észre: mennyire a te szűrődön keresztűl értékeled a dolgokat (és nem "amint vannak") A feleséged "játsza a szerelmest" (valószínű kétségbeesetten keresi, hogy tartson meg, mert SZERET) a barátnőnek "elhiszed a szerelmet" -

Nagy boldogtalanság van itt. Ajánlom, olvasd el, ha még nem tetted, Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége - című regényét.

A lelki háttér.. A főhős mindig megcsalja azt az egyetlen lényt, aki igazán szeret.. És mindenki- ő is - rettenetesen szenved.

[link]

Nagy mű, érdemes. Talán segít, hogy magadban az érzések-vágyak mélyén tisztábban láss.

-a-

2012. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

A feleségemmel annak idején azért házasodtunk össze, mert egyrészt nem szerettük volna, ha a gyerekeink úgy hívnák az apjukat a jövőben az iskolában, óvodában, hogy "anya élettársa". Másrészt a munkámban nagyon fontos a bizalom, és valljuk be egy élettársi viszony a mai társadalom emberének a bizalmatlanságról árulkodik.


Egyik nő sem érdemli meg, hogy becsapjam.

S ahogy az egyik hozzászóló fogalmazott, igen, én vagyok a gyenge láncszem ebben az egészben.

A döntést egyelőre meghoztam. A családomra koncentrálok. A nejem tündéri módon programokat szervez, kedves és figyelmes. Nem akar elveszíteni, ez nyilvánvaló, és rettenetesen fél az egyedülléttől. Megpróbálom helyrehozni, de azt hiszem, most és utoljára. 40 évesen még mindketten új életet kezdhetünk, ha úgy alakul egy félév múlva.

A másik hölgy sem akar elveszíteni, időt ad nekem arra, hogy letisztuljak. Hiszen csak neki mertem elmondani, hogy valójában mennyire kuszák az érzéseim, gondolataim. Ez az a dolog, amit a nejemmel már nem tudnék megbeszélni. A barátnőmnek meg tudok nyílni, a feleségemnek már nem. Ha ezt megtudná, belerokkanna, és nagy valószínűséggel az arcomba vágná, hogy nem szeretem. Szóval ez az a helyzet, amikor az ember áldozatot hoz mások boldogságáért.


Viszont szívesen olvasok "sikersztorikat" bármelyik alternatívát érintve.

2012. szept. 7. 17:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!