Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátság, vonzalom, mi ez és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátság, vonzalom, mi ez és mi lehet belőle? Létezik önzetlen barátság fiú és lány között?

Figyelt kérdés
4 éve komoly barátom van, három hónapja félig-meddig együtt is lakunk, nem tudnám elképzelni a hátralévő életem nélküle. Ám két éve van egy osztálytársam, akivel nagyon jó barátok vagyunk az egyetem eleje óta, mindent tudunk egymásról, családról, barátokról, csajokról és pasikról, lelki dolgainkról, múltról jövőbeli tervekről, stb. tisztában vagyunk egymás ízlésével kedvencekkel és segítünk a tanulásban is. egy testvéri majomszeretet, hiszen láttuk már egymás legrosszabb arcát és tulajdonságait is. Egyetlen furcsa bökkenő van ebben a testvéri szeretetben, hogy az első napunk óta érzek egyfajta szikrát, egy vonzalmat, ami kétféleképp nyilvánulhat meg. 1. józanok vagyunk, érzem a feszkót a levegőben, a tartalmas és fesztelen beszélgetések ellenére mégis van jelen van valami feszültség, dobálom a hajam, nem merek a szemébe nézni, ő rágja a száját, kipirul, össze-vissza beszél.. 2. buli van és iszogatunk (pesti egyetemi életben ez elég sűrű), akkor meg hót szabadon ugrabugrálunk, táncolunk, ölelkezünk, emelget, hurcol a hátán az egyetemi laborban, aludt is már nálam (külön ágyban, semmi nem történt) Ez a testi vonzalom az egyetlen kapcsolódás, hisz nem tudnám elképzelni ezt a srácot magam mellett, van hogy rosszabb napjaimon 2-3 napig kerülöm mert nincs kedvem beszélgetni, nem veszem fel a telefont stb. Egyszer összevesztünk és nem beszéltünk egy hétig, akkor azt mondták az egyetemi osztálytársaink, hogy olyan mintha a második barátom lenne... a srácnak egy éve tetszik egy lány, fél éve pedig összejöttek, ám az igazi kérdőjelek akkor kezdtek megfogalmazódni a fejemben, amikor ezt követően is megmaradt köztünk a fizikai kontaktus. Előtte annak tudtam be, hogy ő egyedül van és jól esik neki egy lány közelsége, érintése akkor is ha csak barátok, de mióta fél éve megkapja a testi és a lelki örömöket is, furcsállom, hogy mégis így viselkedik velem / viselkedünk egymással még mindig. Mi lehet ennek az oka? Van ennek jelentősége, létezik önzetlen fiú lány barátság vagy a szexualitás teljességgel kiküszöbölhetetlen és ezzel nincs semmi gond mert természetes reakció? Fordult már elő ilyen valakivel? Nem tanácsokat várnék igazából, hisz a barátomat szeretem, nem vacilálok köztük, és megcsalás is lehetetlen számomra, (gondolati síkon néha eljátszadozom a dologgal, de nem történhet meg) egyszerűen csak érdekel, hogy mi játszódik le ilyenkor az emberben, és meddig húzódhat, tapasztalatokat olvasnék inkább szívesen :)) 22/L
2012. szept. 10. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet önzetlen barátság fiú és lány között!
2012. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor ez nem az?
2012. szept. 10. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Igenis van önzetlen barátság fiú és lány között csak kevesen tapasztalják, mert nem érdemlik meg.
2012. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sima barátság..hát nem tudom.. Akivel én így voltam, az tetszett is nekem, és én is neki..
2012. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen van, nekem is van egy lány barátom. Megértjük egymást, jól el tudunk beszélni, de csak barátok vagyunk. A legtöbben ha a másik nem csak barátja akar lenni, visszavonulót fúj, ezért van ilyen nagyon kevés. De létezik.
2012. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolónak: De akkor is az egyik visszavonulót fúj! TEhát többet érzett az elején.
2012. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a fiú-lány barátságban, de sokan mondják, hogy lehetséges. Szinte mindig lányoktól hallom, vagy néhány fiútól de ők is lányok jelenlétében mondják ezt. Először is kössük ki, hogy a barátság egy oda-vissza dolog. Nem arról szól, hogy az egyik fél szórakoztatja a másikat és a kedvébe jár, a másik viszont nem sok energiát fektet az egészbe, csak élvezi a barátja társaságát. Ez a kihasználás. A barátság arról szól, hogy a személyiségetek passzol, megtaláljátok a közös hangot és megértitek egymást, együtt nevettek és a szívességek is kétirányúak.


A fiú-lány "barátság" általában úgy néz ki, hogy a fiú annak reményében, hogy majd egyszer megkaphatja a lányt, sok sok időt rááldozva szórakoztatja a csajt. Szívességeket tesz neki, kedves vele, kellemes időtöltést biztosít. A lánynak ez nagyon jó és simán megteheti, hogy nem viszonozza a fiú kedvességét, nem megbízható és nem szórakoztató, hiszen a fiú úgyis sokáig kitart mellette a dugás reményében. Remélem sikerült kifejtenem hogy ez nem normális


A lányok azért hisznek a fiú-lány barátságban, mert nekik az egészből annyi látszik, hogy nagyon jól érzik magukat egy olyan fiú mellett, akire amúgy nem is tekintenek férfiként. A fiúk pedig hisznek benne, hogy előbb-utóbb kiérnek a barátság fázisából és rendes kapcsolatban lehetnek a csajjal.


Őszinte barátság csak akkor lehetséges, ha a nő is legalább annyira jó társaság, mint a férfi és ugyanúgy tesz valamit a barátságukért. Nem hagyja cserben a pasit, nem veszi semmibe az érzéseit, stb. Én mindenesetre nem hiszek ebben, a nők és férfiak annyira különböző természetűek, hogy nem tartom elképzelhetőnek a barátságot köztük. Még ha a férfi szex nélkül is élvezi a nő társaságát, az egy kikerülhetetlen tény, hogy egy szép férfi és szép nő vonzalmat éreznek egymás iránt. Ez így természetes. Pont az lenne a természetellenes, ha nem éreznének szexuális vonzalmat.

2012. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy sima fiú haverom, akivel mindig jót beszélgetünk. És semmit nem akarunk egymástól. Nemrég én adtam neki tanácsot csajügyben.

Jobban szeret mint a bátyám.

2012. szept. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult kérdés, de megpróbálok a saját szemszögemből válaszolni. Nem hiszek a férfi-női barátságba mert úgy gondolom, hogy az egyik fél részéről ez a dolog elpattan. Ez lehet egy kialakuló vonzalom-szerelem, de megtörténhet más okból is erre írok egy saját sztorit: Van két barátom aki bemutatott egy lánynak akit Orsinak hívnak. Az egyikül hajtott erre a lányra én ezt tiszteletbe is tartottam ennek ellenére jó viszony alakult ki köztünk. Amikor ők összevesztek (a lány nem akarta, hogy komolyabbra forduljon) akkor megszűnt az a társaság amelynek a része volt és így mi kénytelenek voltunk külön úton találkozni ami meg is történt. Ekkor kezdtem el egyfajta feszültséget érezni hiszen akkor már kettesben voltunk és ő csak rám figyelt. Sokszor hangoztatta, hogy barátjának tekint és jó volna többet találkozni, de végül leépült a kapcsolat mert én ezt nem akartam erőltetni. Úgy éreztem, hogy eszemben sincs vele barátságot ápolni mert nagyon kedves lány és emiatt már más gondolatok kavarogtak a fejembe. Ettől eltekintve vannak lány ismerőseim akikkel jóba vagyok de ezek mindig nagyobb társaságokból kerülnek ki, tehát nem vagyunk egymás bizalmasai. Én így látom ezt a dolgot, de nem tartom kizártnak, hogy létezhet ilyen barátság- csak bazi ritka lehet, pláne hosszútávon.
2012. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!