Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális dolog úgy összeköltöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális dolog úgy összeköltözni a barátommal, hogy közben van még egy lakótársunk?

Figyelt kérdés
A pasim nagyon szeretne már összeköltözni velem, de én úgy gondolom, hogy amíg tanulunk, addig ne erőltessük, csak majd ha lesz keresetünk. Ráadásul neki van most egy lakótársa (igaz, alig van otthon a srác), és így akarja, hogy hozzáköltözzek. Az a durva, hogy kijelentette, hogy addig nem kéri meg a kezem, amíg nem derül ki, hogy egyáltalán tudunk -e együtt élni... hát ez mi? Szerintetek egy ilyen mondat után higgyem el, hogy szeret? pff, nagyon ledöbbentem. :S Tapasztalatok, tippek? Köszi, 23 L
2012. okt. 1. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát az tény hogy sok kapcsolatot láttam már tönkre menni mert összeköltöztek és az ellentétek kiéleződtek, szóval azért igaza van abban, hogy ezt jobb előre letesztelni mint hogy belerohanjatok valamibe aminek válás a vége. Amúgy az édes hármas nem a legjobb, mondjuk én is így élek, csak én a harmadik fél vagyok. Ha meg tudjátok oldani a magánszféra kérdését akkor akár bele is mehetsz, de csak akkor ha tényleg már komoly, amúgy ha a suli közel van az otthonodhoz nem nagyon éri meg, de kolinál jobb az tuti.
2012. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van külön szobátok, akkor semmi gond az összeköltözéssel. Én is egy párral lakok együtt, semmi gondunk egymással. Arra figyelnek, hogy ha sietek valahová, akkor nem a fürdőben kefélnek, meg nem a konyhában nyalják-falják egymást, tehát a közös helyiségekben barátokként élünk együtt.


Ez a kézmegkérős dolog pedig jogos. Nem azt jelenti, hogy nem szeret, bár nem kellett volna ilyen nyersen közölni.

2012. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

te azt még sosem hallottad, hogy lakva ismeri meg egymást az ember? tehát a barátodnak tökéletesen igaza van, együtt kell élnetek és a szürke mindennapokban is meg kell ismernetek egymást, mielőtt összeházasodtok! a ruhát sem veszed meg a boltban próba nélkül. még ha nem is túl kedves a hasonlat!

egyébként neked sem árt megtudni azt, hogy milyen a leendő férjed. lehet, hogy te fogsz tőle sikítva menekülni...

addig pedig ne költözzetek össze, amíg van lakótárs, én éltem már így, szörnyű!!!

2012. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te szeretnéd?


Ha van külön szoba akkor szerintem ok, vagy ha tényleg alig van otthon, az is jó. Néhány csoporttársam a koliban lakott így, na azt nem tudtam megérteni..


A lánykéréssel kapcsolatban pedig igaza van, én se mennék hozzá úgy senkihez, hogy nem próbálom ki előtte az együtt élést, hiszen úgy lehet legjobban megismerni a másikat.

2012. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor én vagyok túl maradi? :D Én úgy gondoltam, hogy előbb megkéri a kezemet, aztán élünk együtt, megismerjük egymást a mindennapokban, ha tetszik akkor házasság, ha nem, akkor lehúzzuk a gyűrűt. Azért ragaszkodok ennyire a lánykéréshez, mert az egyfajta megerősítést ad a pároknak, hogy ha problémák adódnak, akkor tudjuk őket megoldani, hisz jegyesek vagyunk, muszáj! Ha viszont csak "lakótársak" az egy lazaságot éreztet velünk, hogy ha nem megy, hát nem kell erőltetni, majd lesz más... és talán ezért feladjuk a szerelmet is.... nem? Egyébként én nem akarok így összeköltözni! Durva, hogy még valakivel osztozkodni kellene a lakáson, meg hasonló apróságok. Én csak a párommal szeretnék lépni ez irányban. :) Köszi, hogy írtatok! :)
2012. okt. 1. 15:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ,hosszútávon nem egészséges,tapasztalatból mondom.Mi is így lakunk, és többszöri vita a féltékenység.
2012. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én biztos nem kérném meg senkinek kezét ameddig nem lakok vele legalább fél évet...
2012. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam is úgy van, mint egy-két válaszolónál, hogy inkább előbb együtt lakom valakivel, minthogy megkérjem a kezét. Nem azért, mert nem szeretem vagy valami, egyszerűen csak számomra a lánykérés az azért nem apróság, az nálam komoly dolog. "Ó, nem sikerült, akkor lehúzzuk a gyűrűt." Nekem ez nem megy, ebben vagyok "régimódi". Nálam az eljegyzés már igenis komoly lépés, akkor igazán komoly együttélési, házassági szándékaim vannak, nem dobom csak úgy el a dolgot.

Valakivel együtt lakni, az kihívás, próbálkozás, egyszerűbb dolog - mondom ezt úgy, hogy azt viszont nem ajánlom, hogy hozzá költözz be. Voltam már ilyen helyzetben, volt barátnőmmel, hogy én mentem hozzá. Bár ne úgy lett volna!

Akkor már keressetek együtt egy picike, olcsó garzont, szuterént és KÖZÖSEN lakjátok be. Nálunk az volt a gond, hogy a barátnőmnek ez saját lakása volt, mármint a családjának egy lakása és oda költöztünk. Én pedig ott mégiscsak kívülálló voltam, belekerültem egy már kialakult szokásrendszerbe.

Inkább csináljatok közös világot, minthogy bármelyik fél a másik megszokott kis környezetében kapjon egy kis sarkot, még ha az egésznek is tűnik.

2012. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A hétvégén végre sikerült elmondanom a barátomnak, hogy úgy szeretném, ha mi ketten, és csak mi ketten költöznénk össze, nem pedig egy harmadik személlyel is.... úgy tűnik, hogy most elfogadta. Neki mindig kell egy bizonyos idő, hogy átértékelje az én meglátásaimat is, és elfogadja. :) Most eljött ez az idő. Szóval mondtam, hogy várjuk meg a nyarat, akkor már készen állok rá, de CSAK VELE! :) Szóval én is engedtem, azzal, hogy még diploma előtt összeköltöznék vele, és ő is enged, hogy ne a haverjával lakjunk. Happy End! :) Köszönöm!
2012. okt. 9. 14:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah, a gyűrűt pedig türelmesen kivárom! :D :D
2012. okt. 9. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!