Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal összeköltözünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal összeköltözünk milyen rendszert vigyünk a mindennapjainkba?

Figyelt kérdés

Most is gyakorlatilag együtt élünk csak itthon én mosok,takarítok, közös főzés, nála meg ő csinálja ezeket. De ha együtt fogunk lakni, akkor mindkettőnknek kell ilyeneket csinálni.

Arra gondoltam csinálok egy naptárat amiben fel van tüntetve pl: ezen a héten én mosok utána meg ő. Vagy vagy mértékkel pl: ő feladata levinni a szemetet, nekem meg lepucolni az ablakot. De természetesen, ha nem lenne itthon 1 hétig akkor én is levinném a szemetet és fordítva.

A másik meg a pénz kérdése. Nem tartom jó ötletnek a közös kasszába beadom a pénzem dolgot, inkább a vásárlások összegét megfelezném. Ami meg csak nekem kell azt meg sajátból fizetem.


A kérdésem: ez mennyire kivitelezhető? párommal meg tudom beszélni a dolgot szerintem belemenne. Kíváncsi vagyok másoknál ez, hogy lett megoldva. Mert nem szeretném ha az egész háztartás az én nyakamba zúdulna.


Válaszokat előre is köszi!



2012. okt. 27. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem kéne ennyire kínosan felezni a dolgokat. Ez jön majd magától. Gondolom nem szeret ganéólban élni. Ha látod, hogy tele a szemetes és pont mész le, akkor le viszed, ha ő veszi észre, akkor ő viszi le. Látja hogy tele a mosogatós, akkor elmosogat stb. Vásárolni meg ha együtt mentek közös megegyezés alapján az fizet akinél épp van pénz, máskor a másik. Ha ő megyek vásárolni nem együtt akkor ő fizet, ha te akkor te.
2012. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

amig össze nem szoktunk annyira hogy megbeszélés nélkül menjen flottul minden,addig mi igy csináltuk:


Én főztem,párom besegitett ha volt mit 8pucolt krumplit,hagymás,ilyesmi).

Ha én takaritottam a fürdőt pl,akkor ő addig a szobát rendbe tette.Mosást mindig én inditottam be,ő kiteregetett,elpakolni mindenki a sajátját,vasalni detto.

Mosogatni egyik nap én másik nap ő.

Így nem volt senkinek saját feladata,mindenki mindent,csak felváltva kb.

Szemetet levinni tökéletes reggel melóba menet.

Ablakot mi 3 havonta ha pucolunk,mikor kinek van kedve.


Pénz: hogy mégse legyen közös teljesen,igy felváltva fizettünk,és papirra irtuk,majd hó vége fele összeszámoltam,hogy kb azonos összeg legyen.Apróságokat ami csak egyikőnknek kell,az közös (nekem karton energiqaital,neki kávék,borotva,stb)

Ami saját nagyobb kiadás (ruha,cipő,pendrive,ilyesmi),azt mindenki magának fizette.

Korrektük működött,fél év után abba is hagytuk az irkálást,tudtunk anélkül kb ugyanannyit tenni igy a közösbe.

Egészen házasságkötésig igy oldottuk meg,utána csináltattuk egy közös bankszámlát 2 kártyával.

2012. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy a barátnőm főz amikor délelőtt itthon van, amikor nincs itthon akkor vagy délután főz meg másnapra vagy én csinálom meg ha pihenős vagyok. Mi 2-3 napra szoktunk főzni hogy ne kelljen mindennap. Mi közös kasszán élünk bár mi sem akartuk így de rájöttünk hogy így célszerűbb lenne. Mi a fizunk 80%-át beleadjuk a közösbe aztán abból gazdálkodunk amikor én megyek bevásárolni akkor nyilván abból fizetem vagy kipótolom belőle, a csekkeket bankkártyával fizetem ki a postán így én kevesebb pénzt teszek a közösbe nyilván de a csekkeket én intézem mindig. Ami pedig marad pénz azt mindig elosztjuk és mindenki vesz belőle amit akar. Ha nagyobb dolgot tervezünk pl.: új bútor vagy más egyéb akkor összedobjuk a pénzt mert mi ugye spórolunk is vagy is próbálunk. A takarítási munkát megosztjuk barátnőm csinálja a konyhát meg a wc-t enyém a fürdőszoba meg a nappali és a hálószoba, takarítása, ha nagy takarítás van azt közösen csináljuk, ablakpucolást is együtt csináljuk, amikor mi vagyunk a sorosak a lépcsőház takarításban amit hetente 3 szor kell megtennünk vagy ha nagyobb dzsuva van akkor azt azonnal amint hazaértünk akkor mindig az csinálja aki akkor ráér és otthon van. Amikor pihenős vagyok és korán kelek, sajnos ilyen vagyok akkor már hajnali 6 kor kitakarítom a lépcsőházat, persze néma csendben.
2012. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, de ez az, hogy mondani kell neki, hogy csináljon valamit. Pl: sose mos, tereget. Nem működik nálunk ez a dolog: meglátom, hogy van tenni való akkor megoldom. Lehet idővel változik, ha rendszert csinálunk. De nem szeretném megint azt, hogy az a természetes, hogy én megcsinálom ő meg csak akkor ha van hozzá kedve.
2012. okt. 27. 13:41
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elején sem volt így felosztva, hogy ki mit csinál. Ha párom is itthon van, akkor közösen takarítunk (főleg most, hogy jön a baba). Mindig én főzök, de ha itthon van, akkor megkérdezi, hogy mit segítsen. Általában én mosok, 5 év alatt csak pár kivétel volt. A szemetet ő szokta kivinni. Mosogatógépünk van, de van amit nem teszek a gépbe, és hétvégén mikor felébredek, már az elmosogatott, kitakarított konyha vár. Soha nem csinálok abból ügyet, hogy több dolgot kell nekem megcsinálni. A pénz pedig nálunk közös, mivel egy háztartásban lakunk, nálunk ez kézenfekvő. Fizetés után mindenki hagy magánál valamennyit azért, hogy ha bármi kell, meg tudjuk venni. De a többi megy a közösbe. Kifizetjük az albérletet, és a maradékból közösen gazdálkodunk. Egyikünk sem csinál problémát abból, ha mondjuk az egyikünk netán 10ezer forinttal költ el belőle, mint a másik.
2012. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

De ha mondod neki hogy teregessen ki akkor megcsinálja?


Mert akkor te látod mi a tennivaló,és mondod neki: "drágám amig én mosást inditok és elmosogatok,addig te töröld le a port és porszivózz fel légyszives"

2012. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ez felosztva. Általában én rendezkedek itthon, de ha megkérem reggel, hogy mosson ki délelőtt, amíg én suliban vagyok, akkor megcsinálja. Nem kell róla naptárt vezetni és őszintén szólva én ezt szörnyűnek tartom.

Alapvetően én vezetem a háztartást, aztán ha kell segítség akkor szólok neki. Olyat mondjuk meg lehet beszélni, hogy a szemetet mindig ő vigye le, de egyébként a többit szerintem felesleges. Mikor ki..


Ami a költségeket illeti, a rezsi egyértelmű, ami a kaját illeti ott pedig hol én fizetek hol ő. Nem számolgatjuk, hogy ki mennyit. Múltkor hétvégén elég sokat fizettem és akkor a párom azt mondta, hogy na jó akkor most egész héten ő fizeti a kaját, mert sokat költöttem most. De ennyi.

2012. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

De idegesít, hogy mindent mondani kell. Nem megoldás, hogy arra "nevelem", hogy majd ha szólok akkor kell csinálni valamit. És nem is vagyok az anyja, hogy mindig ugráltassam, irányítsam. Régebben teljesen önállóan csinált mindent.


Lehet kezd elkényelmesedni?

2012. okt. 27. 13:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, ha ennyire nem fűlik a foga a háztartási munkákhoz, akkor mindig mondd neki ezután is, hogy miket csináljon. Előre azért nem érdemes megbeszélni, mert úgyse tartaná magát ahhoz, mindig jönne valamilyen kifogással, hogy majd később, most fáradt vagyok, stb.

Ha nekiállsz takarítani, akkor add a kezébe a portörlő rongyot, mondd neki, hogy csináld meg ezt a szobát, míg te a másikat, amíg te porszívózol, ő felmos, stb.

Ha nem egyszerre vagytok otthon, akkor is adj ki neki feladatokat, hogy mosogass el magad után, ha eszel valamit, mosd ki a ruhákat, ilyesmi.

2012. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Én meglátnám a naptáradat ahogy elöjegyzed ki mikor mit meddig már seggelnék is ki a lakásból.

Kérdezd meg mit utál és mit végez el szivesebben.

Engem vasalásra sose vennél rá, annál sziszi-fuszibb munka csak a gyöngyfüzés lehet. Hiába irogatod fel hogy kedden ő vasal, sose fog, inkább 10x leviszi a szemetet.

2012. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!