Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom kb 5 perc alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom kb 5 perc alatt túltette magát egy több éves kapcsolaton. Ilyen szakítással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Minden teljesen tökéletesen ment, házasságról, gyerekekről, stb-ről beszélt (elsősorban ő), aztán csúnyán összevesztünk, egy elég komoly dolgon, mindketten hibásak voltunk.


Szakítás lett belőle, én megpróbáltam volna rendbe hozni a dolgokat, mert mégiscsak több év jól működő kapcsolatáról van szó, de ő olyan könnyedén "dobott el", mint egy használt zsebkendőt...


Én ezt nem értem, nem akarom sem visszakapni, sem ilyen dolgok, túl akarok lépni rajta, de nem tudom ezt mégis mire vélni? Én majd belegebedek, annyira rosszul érzem magam, ő meg éli világát és elvan.


A férfiak ilyen könnyen túllépnek egy több éves kapcsolaton, vagy ezt mire véljem? Annyira bánt, mintha ezek az évek semmit nem jelentettek volna, pedig biztos vagyok benne, hogy szeretett és mindent komolyan gondolt.


Nem értem, valaki esetleg el tudná magyarázni?

Rosszul esik, szeretném megérteni, és továbblépni...


(mindketten huszonévesek vagyunk, ha ez számít)


2012. okt. 29. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nagyon sértve érzi magát. de egyébként meg a férfiak nem szoktak ország világ előtt panaszkodni meg sírni, ettől függetlenül még lehet, hogy megreped a szíve a bánattól.
2012. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Neki is van lelke, gondolom.

Nem hiszem, hogy tényleg túltette magát rajta, egyszerűen szabadulni akart a helyzetből (a veszekedésből), és így volt a legkönnyebb. Biztos vagyok benne, hogy ha ezt nem is mutatja ki, legbelül most ő is vívódik és tombol.


Biztos vagyok benne, hogy nem tette túl magát az egészen.

Ilyenkor sajnos csak egyet lehet tenni: várni holnapig. Tudom, hogy most ez nagyon nehéz, de akkor mindketten tisztábban tudtok gondolkodni.

2012. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy már talált magának egy másik pasit.Nem tudhatjuk.
2012. okt. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Annyira szeret hogy nem akarja hogy lásd mennyire össze van törve.. jobban szeret mint hinnéd csak nem akarja kimutatni a bánatát
2012. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen helyzetben voltam most, 5 évig tartott a kapcsolatunk, én szakítottam (bár én nő vagyok, de azért írok ha nem baj )

Másnap sokkal boldogabban ébredtem, mint előtte hónapokon át, és valóban túltettem raja magam ilyen hamar. Ez így nagyon kiábrándítónak tűnhet, de ne azt nézd, hogy neki csak ennyit jelentett a dolog és nem is bántja... dehogynem! Csak valószínűleg már régóta tervezte a szakítást, és akkor mondta ki, mikor már elég erősnek érezte hozzá magát lelkileg (nálam pl így volt).

2012. okt. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vesz tudomást az érzelmeiről. Gépiesen viselkedik. Próbálja kizárni az érzelmeit, próbálja elfojtani, elnyomni őket. Ettől függetlenül benne is megvannak a nagy kérdések, a miértek. Belső ellentétek feszülnek benne, ha az érzelmei nincsenek lerendezve. Választ kell kapnia magától a kérdéseire, ha vannak. Lehet bűntudata is, ha tisztában van vele, mit rontottatok el és ki hol hibázott, akkor a kérdéseket felváltja a megbánás. Bele kell törődnie a múltba és el kell fogadni, hogy nem tud már változtatni semmit. Meg kell szabadulnia a szégyenérzettől, ha hibásnak érzi magát. Ráadásul több év alatt a kapcsolatotok megszokássá vált, az életetek egybefonódott. Azzal, hogy te ebből eltűntél, felborult az életritmusa, kikerült a megszokott életéből. Hozzá kell szoknia újból, milyen élni nélküled.


Nos szóval egy férfinak is vannak érzelmei, de mi ezeket higgadtan kezeljük, megtartjuk magunknak és nem tárjuk ország világ elé, mert nekünk nincs szükségünk megértésre, nekünk megoldásra van szükségünk. Nincs a világon olyan gyors elme ami ennyi érzelmet kezelni tud 5 perc alatt. Inkább elfojtotta a bánatát, hogy később foglalkozzon vele.

2012. okt. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írták többen is, nekik is vannak ám érzéseik, csak ők bizonyos esetekben jól tudják úgymond palástolni őket.

Ezt most nem is írom le bővebben, mert az előttem szólók már megtették, ezért inkább elmondom, hogy velem mi volt:

Mikor szakítottunk a volt barátommal (a plusz az, hogy fb-n -.-") ő annyira könnyedén fogta fel, flegma és lekezelő volt, annyira rosszul rosszul esett. Megszerettem volna beszélni a dolgokat, de hiába, mert úgy tűnt, hogy ő nem. Hihetetlenül gyorsan túltette magát a kapcsolatunkon(vagyis látszólag így tűnt...), bulizott, csajozott szóval élte a kis életét. 1 hónappal később hajnal körül felhívott részegen(állítólag ilyenkor a legőszintébbek az emberek), elmondta, hogy nem akart megbántani meg, hogy neki is rettenetesen fájt a szakítás, csak ő azt mutatta/színlelte a haverjai(nk) előtt, hogy semmi baja, mert nem akart gyengének tűnni. Mindezt elmondta részegen. Szóval igenis megeshet, hogy ő is vívódik belül, csak nem akarja kimutatni.

2012. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 5 évig voltunk együtt, azért szakítottunk mert megcsalt. Amióta szakítottunk (sőt már nyilván előtte is) azzal a másik csajjal van...ez volt két hónapja. Szóval...olyan is van aki szünetet sem tart bas*ki:D azért nem volt könnyű megemészteni na...

22

2012. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezek szerint lehet, hogy ő is szenved, csak nem akarja kimutatni. (Teszem hozzá elég jól csinálja, eszembe nem jutna, hogy épp bánkódik... -.-)


Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!