Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért korai 12-13 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért korai 12-13 évesen párkapcsolat? 12/L

Figyelt kérdés
Na szóval.. Tehát azt nem értem, hogy miért mondják sokan, hogy hatodik-hetedikben miért korai az együtt járás és a szerelem. Nyilván a normális emberekre gondolok, akik tényleg érdeklődnek egymás iránt és nem menőzésből csinálják, és nem akarják hetente váltogatni. Nyilván nem szexre gondolok, csak együtt hazamenés, kézfogás esetleg csók? Nálatok mennyi fér bele?
2012. nov. 24. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Van valami konkrétum nálad, vagy csak általánosságban kérdezed?
2012. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Én visszaemlészem a saját 12 éves koromra... Haverral terveet szövögetni, hogy hogyan érhetnénk el, hogy belénk szeressenek a kiszemelt csajok...


14 évesen kishíján sikerült, de aztán mégiscsak elqrtam. Aztán itt vagyok most 21 évesen és úgy vagyok vele, hogy jön majd ha jön. Ha meg nem akkor tökélyre fejlesztem a rejszolást. Végtére is... Leginkább szexuális vonzalmat éreztem a legtöbb caj iránt ami egyrészt undorító másrészt jól tükrözi, hogy várni kell még amíg nem leszek fejben is ott ahol fizikailag. Folyamatosan fejlesztem magam, aztán majd meglátjuk.


12-13 évesen az együtt hazamenés, gyakorlás az ellentétes nemmel való kommunikációban, esetleg kézfogás... Ezek bőven beleférnek és teljesen elvarázsolhatnak. Persze a többég rikácsolni, a hülyék meg gúnyolni fognak. Csók már túlzás. Ami afölött van meg pláááne

21/F

2012. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Van egy fiú az osztályban, aki kicsit más mint a többi és talán vele alakulóban van valami..
2012. nov. 24. 12:07
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Mert a 12-13 évesek még gyerekek. Sőt, manapság még a 15-16 évesek is.
2012. nov. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"manapság még a 15-16 évesek is"

Miért, amikor te voltál annyi, az már felnőtt kornak számított, mostmár nem? Ezt csak egyféleképpen tudom értelmezni.

Mellesleg pedig szerintem nincs undorítóbb viselkedés, mint amikor a felsőbb korosztály ítéletet alkot két fiatalabbról, akár ilyen értelemben is. A tapasztalatlanság tény, de most ha egy fiú meg egy lány fogják egymás kezét, esetleg megpróbálják megcsókolni egymást, ahogy másoktól látják, abban semmi visszataszító, vagy ciki nincsen, akár még bájos is lehet a maga módján. És azt mondják "járnak", ezzel sincs semmi gond. 12-13 évesen talán még nem a komoly kapcsolatokon jár az ember esze, ez való igaz, de tulajdonképpen szerintem azt csinálnak, amit akarnak, most nem nekem fog fájni, hogy két 12 éves csókolózik.

2012. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
inkább menjél barbi babázni , kislány
2012. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
ja igen megérett a világ a pusztulásra
2012. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsóelőtti. te barbiztál 12 évesen. De most komolyan, ti nem így voltatok 6.-7. osztályban?
2012. nov. 24. 14:06
 9/20 anonim ***** válasza:
Kérdező! Miért Te mikor barbiztál utoljára?
2012. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező :)))


Aranyos a kérdésed, de ha már feltetted, csak annyit kérek, hogy gondolkodj el a (normális)válaszokon is. Nem mondom, hogy én öreg lennék, 10 évvel vagyok idősebb, mint te, de szerintem így még közelebbi képet is tudok alkotni.


Tehát: egy igazi párkapcsolat nem kézfogásból és pusziból áll, hanem szerves része az intimitás, a problémák közös átélése és a jövő tervezése. Fiatal létemre még én is azt mondom rátok, hogy ti még csak éretlen gyerekek vagytok, akik semmilyen szempontból nem alkalmasak a felsorolt dolgokra :)

Tudom, ennyi idősen mindenki azt hiszi, hogy felnőtt, és nem hiszem, hogy ennek ellenkezőjéről bármelyik kiskamaszt meg tudnánk győzni, de én mondom: a kamaszkor elképesztő változást okoz az emberben, ezt azonban ki kell várni.


Egy 12-13 éves gyerek még sem testileg, sem lelkileg nem áll készen egy kapcsolatra. Igazából képtelenek az igazi szerelemre is, épp azért, mert az több tapasztalatot kíván, mint amivel ennyi idősen rendelkezhet az ember. Az, hogy neked bejön egy fiú, csak a kamaszkor kezdete, rajongás meg a hormonok játéka, semmi több. Nem szerelem :))) Szép, hogy együtt hazamenni meg ilyenek, de ezek csak elvonják a figyelmed olyan dolgoktól, amik ennyi idősen valójában pontosak, pl. a tanulástól. Biztos unalmas szöveg már, de 12 évesen a továbbtanulásod és a tudásod kell megalapozni, nem a házasságod :D


Ráadásul, csak less bele itt a kérdésekbe. Minden nap azt kell olvasni, ahogy a 15 évesek rettegnek, hogy terhesek-e, meg hogy "a barátom szexet akar, én nem, de belemegyek, hogy ne dobjon", aztán ott vannak a "gyűlölöm anyám,mert nem engedi, hogy 14 évesen a barátnőmnél aludjak" kérdések, és akkor még nem is beszéltünk arról, ahogy a 13 éves tinifiúk idegeskednek azon, hogy mekkora a farkuk.


Tök jól hangzik, hogy kis séta meg szolid csók, de tudjuk jól, hogy ennek mindig más lesz a vége. Most még azt mondod, hogy neeeeeem, dehogy, de épp itt van a pont, amiért nem való nektek párkapcsolat: túlságosan befolyásolhatók vagytok még. Oltári nagy baromságokba tudtok belemenni azért, mert fontosabb mások véleménye, mint a saját akaratotok. Ez amúgy nem gáz, 12-13 évesen mindenki ilyen, csak ugye épp ezért nem kell még ilyenkor barát/barátnő, hogy ne legyen, aki teljesen rossz irámyba visz el.


Egyébként nem tagadjuk, mi is ilyenek voltunk :)) Én is odavoltam az egyik fiúért, de azt is nagyon jól tudtam, hogy otthon kitekernék a nyakam, ha én hazaállítanék azzal, hogy pasizok. ÉS itt meglátszik a mai szülők nagy hibája: ők ezzel alapvetően nem foglalkoznak, csak később siránkoznak, amiért a gyerek iszik, cigizik és szexel 14 évesen. Mert a párkapcsolat igenis arról szól, hogy a másik belevisz téged dolgokba... csak kortól függ, tudsz-e már nemet mondani.

Szóval, nekem sem volt pasim 14-15 évesen és nem haltam bele, de legalább jó iskolákba felvételizhettem és nem kellett azon stresszelnem, ogy mondjam meg anyámnak, hogy gyerekem lesz. Ez így túlzásnak hangzik, de igaz ;)

2012. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!