Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért nincs beleszólásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért nincs beleszólásom az abortuszba?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, barátnőm pedig 34. Fogamzásgátlót szedett, de mégis teherbe esett. Én el akarom vetetni, ő viszont megtartaná. Nyilván az ő teste, de csak van valami beleszólásom, nem?
2012. dec. 13. 09:45
 341/346 anonim ***** válasza:
0%
Ebből már megvolt a viszgám végre :))
2012. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/346 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg, jogon gondolom van etika. Mit tanítanak ott az abortuszról? Milyen könyvet használtok?
2012. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/346 anonim ***** válasza:
49%

A jogot és az etikát nem igazán lehet összehasonlítani. Legalábbis nem szerencsés.

Hiszen alapvetően erkölcs belső érzelemre, a jog külső cselekedetre vonatkozik...ami sokszor nem passzol össze.

Elég nagy kérdés még ma is a jog(főleg a büntető jog) és az etika viszonya amivel kapcsolatban nagyon sok különböző elmélet van.

2012. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/346 anonim ***** válasza:
0%

hmm


még mindig nem értem ezen miért kell vérremenőleg veszekedni miért nem lehet elfogadni h a másiknak más a véleménye nézete ???


mint írtam volt 5 abortuszom --- és?????

másnak mi köze hozzá és egyáltalán h gondolja h pálcát tör felettem ???

valaki kérdezte a lelkiismeretet -- nem volt sem előtte sem utána lelkiismeretfurdalásom mert én nem egy emberi lényként tekintek a magzat/embrió/sejtcsomóra nem aláztak meg nem bántak velem rosszul egyik esetben sem (bár lehet h ez szerencse is) nekem akkor emberi lény ha már érzem h mozog és valamilyen szintem kommunikál


ellenben van 3 gyerekem


és ha netalántán egy 22 éves fiúcskával henteregnék felelőtlenül akkor a tudta nélkül mentem volna el abortálni a sejtcsomót mert ha 34 évesen ennyi eszem sincsen akkor meg is érdemlem magam !!!!

egy 22 éves fiatal fiúcskára nem tennék ekkora terhet, ennyi eszem lenne ellenben a kérdező nőjével


nem vagyok abortusz párti de megvan a helye ennek is az életben és azért mert egy nő él ezzel a lehetőséggel az még nem a világ vége attól még nem rossz nem kivetni való


ebben a helyzetben mind a két fél hibás és mind a két félnek egyetértésre kell jutni

nem helyes dolog az egyik oldalra tenni a felelősséget sem a döntést


egy gyermeknek akkor érdemes megszületni ha mind a két szülő akarja különben a másik számára kényszer lesz -- bármennyire is szereti majd a gyereket -- AZ h neki nem volt döntési joga ebben, akár évtizedekig bánthatja/fájhat neki -- ez ált az apa

2012. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/346 A kérdező kommentje:
megállapodtunk és az abortusz mellett döntöttünk
2012. dec. 17. 15:54
 346/346 anonim ***** válasza:
19%

akkor megvan az örömöd :)

Boldog karácsonyod lesz,a jövődet nem fenyegeti semmi,és senki.....

2012. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!