Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkéri-e valaha a kezemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkéri-e valaha a kezemet vagy ne várjak tovább?

Figyelt kérdés
Párommal 3 évvel ezelőtt kezdődött a kapcsolatunk (27L, 30F). Nehezen indult, az elején se veled, se nélküled kapcsolat volt, de aztán adtunk egy „utolsó” esélyt, és azóta minden rendben. 2 éve élünk együtt, szeretjük egymást, közös jövőt tervezünk, szeretnénk gyerekeket is. Házasságpártiak vagyunk, az értékrendünk szerint először össze kell házasodni, utána jöhet a család. Én már szeretném, h megkérje a kezemet, de eddig amikor ez szóba került, azt mondtuk, hogy úgyis tudjuk, hogyha eljött az ideje (nem szoktam ezt a témát feszegetni). Tegnap este azonban előkerült a téma, és elég súlyosan belemerültünk. A párom azt mondta, hogy „tudja, hogy egyszer eljön az idő, amikor ki fogja mondani”, de egyelőre nem tudja, hogy miért, de nem megy. Azt mondja szeret, velem szeretne családot, nem tudja nélkülem elképzelni az életét. De szerintem ha valaki 3 év után még úgy érzi, hogy nem jött el az idő, ott hiányzik valami és sosem fogja megtenni. Szerintem már 1 év után lehet tudni, hogy ő-e az igazi vagy nem. Én nagyon szeretem Őt, nem akarom elveszíteni, de nem akarok 5 év után rájönni majd, hogy már rég ki kellett volna lépnem ebből a kapcsolatból. Szerintetek megkéri valaha a kezemet vagy ki kellene lépnem ebből a kapcsolatból? (házasságellenes válaszokat nem szeretnék,meg olyanokat, hogy ha szeretitek egymást, akkor nem kell a papír - nekem fontos és ebből nem engedek senki kedvéért sem)
2012. dec. 14. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

hát,ha neked ez ennyire fontos,akkor egy nyílt,őszinte beszélgetés segíthet.

nekem a pasim másfél hónap után akarja megkérni a kezem... :D szóval,mindenki más,lehet,hogy neki még kell valami

2012. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Rendben van, hogy szeretnéd már nagyon, de hagyj neki időt, hogy ő is ennyire akarja és ne csak ,,kényszerből,, tegye!

Várd ki azt az időt, mikor ő maga fogja felhozni a témát!

És attól, hogy nem akar még elvenni, szeret ...!

2012. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nézd meg ezt a filmet: nem kellesz eléggé
2012. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabriell88 ***** válasza:
Csak egy példa.Párom bátyjáénak most volt az esküvőjük 5 év és egy 2 éves pici lány után...A srác 32 éves.Mindenkinél máskor jön el az idő.Elhiszem, hogy szeretnél már megállapodni.De lehet a párod még nem érzi azt az anyagi hátteret, amit szerinte biztosítania kell.Mi is így vagyunk ezzel.Egy éves évfordulónkra kaptam egy eljegyzési gyűrűt, viszont párom kikötötte ez csak és kizárólag a komoly szándékainak a jelképe, házasodni nem akar még és én sem.Majd 2-3 év múlva.Most építkezünk és még nincs meg az az anyagi háttér főleg az építkezés miatt, amiért egy esküvőt vagy akár egy családot tudnák felépíteni, fenntartani. Nincs is ezzel semmi baj.Ne erőltesd a dolgot, ha úgy érzi akkor megkéri a kezed.Az pedig, hogy csak azért nem akarsz várni esetlegesen 5 évet, mert jaj mi lesz ha nem mész férjhez hülyeség, akkor nem is szereted őt.Nálunk sem csak papírnak számít a dolog, nehogy ezt hidd.Ha már most úgy gondolod, hogy megfogod bánni ha vele maradsz, akkor szerintem jobb is ha kilépsz ebből a kapcsolatból.Erre nem lehet építkezni, ha már most kétejeid vannak.Nem bízol a párodban és egy kapcsolat alapja a bizalom.
2012. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég nehéz kérdés, pár éve azt mondtam volna hogy hagyd el most is vannak rossz előérzeteim de 3 éves kapcsolatot azért csak igy nem dobhatsz sutba. Puhatolózni kell nyomozni megtudni egyre több dolgot, de ne őt nyaggasd mert csak ideges lesz és még jobban bezárkózik, eltávolodik tőled. Az a baj mondani mindent lehet de akkora öröm és lelkesedés kéne legyen benne ha el akar venni, ha csak rágondol is nem csak igy kijelenteni de közben nem történik semmi csak mennek a hónapok, évek. Miért nem lép? Mitől fél? Ez kéne kideriteni mert vagy ez vagy teljesen tanácstalan de itt valami nem stimmel. Én egy hónapja vagyok együtt a párommal de mindennap felhozza az esküvőt azért ez is picit furcsa. Kicsit mintha már elege lenne mindenből főleg az ismerkedésekből és csak azért akarna megházasodni, hogy ezt is kipipálhassa a listáján. Ez sem a legjobb ómen. Azért én is egyenlőre kivárok mi lesz ebből.
2012. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4/5 Nálunk az anyagiak hála Istennek nem okoznak gondot, mindketten biztos háttérrel rendelkezünk, úgyhogy ez nem lehet akadály. Az pedig, hogy félek, hogy az "időmet vesztegetem" sajnos abból ered, hogy nem egy 4-5 éves kapcsolat ment tönkre a környezetemben és ennyi együtt töltött év után szeretném tudni, hogy "haladunk" valamerre, nem csak "úgy vagyunk". Ezért vagyok kíváncsi külső véleményekre, mert az ember sokszor nem lát rendesen, ha benne van valamiben. :)
2012. dec. 14. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért 2-3 év még nem olyan rengeteg, bár igaz, hogy nem vagytok már túl fiatalok.
2012. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabriell88 ***** válasza:
Az is lehet, hogy saját magát nem érzi még késznek erre.Ne értsd félre,nekünk is van annyi anyagi háttér ha becsúszna egy baba, nem éhezne lenne hol aludnia stb.De mégsem annyi, mint amennyit szeretnénk, hogy legyen.Gondolok itt félretett pénzre stb.Mindenkinek más az egzisztenciája.Én finoman rákérdeznék nem ez áll e a háttérben.Vagy van valami amit hiányol még, előléptetés vagy akár a ti kapcsolatotokban?Lehet neked fontos a papír, de neki csak egy papírt jelent.3 éve vagytok együtt, te ismered őt vagyis kéne.Mi ugyan csak másfél éve, de mindig mindent megbeszélünk.Van hogy csak megkérdezem tőle hogy van, meséljen az érzéseiről, hogy tudjam mi zajlik benne, hisz azért vagyok a párja, hogy ne egyedül cipelje a gondokat.Sosem volt a páromnak hosszú párkapcsolata így rá kellett vezetnem arra, hogy a kommunikáció elengedhetetlen, akármiről is van szó.Hisz az életedet akarod megosztani vele.Társ minden téren.Légy vele türelmes és hadd, hogy megnyíljon
2012. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gabriell88 ***** válasza:
Azt hozzá tenném, hogy manapság egy papír nem sok mindent jelent, úgy értem könnyű elválni.Tehát ha azt hiszed hogy ezzel magadhoz kötöd tévedsz.Ha most bizonytalan vagy vele kapcsolatban ez a házasság után sem fog változni."nem akarok 5 év után rájönni majd, hogy már rég ki kellett volna lépnem ebből a kapcsolatból. "egy házasságkötés ezen 5 év múlva sem fog változtatni.Én nem gondolok arra, hogy ha 2 éven belül nem vesz el akkor megbánom a vele töltött időt csak mert nem vett el.
2012. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!