Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz, hogy a gazdagabb fiúk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a gazdagabb fiúk és lányok körében sokkal gyakoribb a depresszió?

Figyelt kérdés
Elég csak magamra néznem. Tele vagyok pénzzel, megvan mindenem,saját lakásom, jó ételek..etc. De párkapcsolatok terén akit tényleg szerettem, az sose hitte el. Azt látom magam köorül, h a hozzám hasonló gazdagok mind egyedül vannak, és boldogtalanok. Míg az olyanok akiknek semmilyük sincs, boldog párkapcsolatban élnek, nincs pénzük, de nem is kell nekik. Az ilyen elkényeztett emberkéket, mint amilyen én vagyok, elkerülik, belőlem alapvetően is hiányzik a motiváció, de így végképp elveszik.

2012. dec. 20. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor van az, hogy el lehet titkolni, hogy pénzed van és el is lehet felejteni arra az időre.
2012. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne hidd, h nagy dobra verném, soha nem mondtam senkinek, h az lennék. Egyszerűen magától értetődő , valahogy látszik rajtam, v nemtom. A vidékiek az egyetemen amúgy is egy pesti sznobnak tartanak.
2012. dec. 20. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:

A gazdagság ellen legjobb ellenszer,a jótékonyság!

Nem arra gondolok hogy oszd szét a pénzed,hanem,tedd magad hasznossá másokért! (nem mártírságra gondolok)

2012. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat, tehetős embereknél sokkal inkább az unalom játszik közre, ha két szalmaszálat nem tesznek keresztbe életükben, akkor sem fognak soha nélkülözni, így pedig nincs semmi ami előre hajtaná őket.


Ilyenkor jön a pia, vagy a drog amire el lehet verni a pénzt, és emiatt gondolják sokan depressziónak, de egészen más tőről fakad és nem az.


Előző válaszoló említette, hogy tegyed hasznossá magad, és bár nem rossz tanács, azért ki lehetne egészíteni, a lényeg azon van, hogy legyen valami célod, ami motivál, ami értelmet is ad.


Társadalmilag hasznos dolgot végezni és/vagy közreműködni, igen, ez jól hangzik, ahogy az önképzés is hasznos, de igazából bármi segíthet, nem kötelező hasznosnak lennie, pláne nem társadalmi szempontból.

2012. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Megértem a problémád. Nálam is hasonló a helyzet. Igaz, én lány vagyok, de ugyanúgy félek attól, hogy valaki a pénzemért akar. Nem kezdeményezek és én titkolom a helyzetem, de valahogy mégis rájönnek előbb vagy utóbb a dolgokra. Ez van. Nem vagyok depressziós emiatt. Nehéz sorsú embereknek megtolom a szekerét, keresek nekik munkát. Jó kapcsolataim vannak, így általában csak egy telefonhívásba kerül, ami igazán a legkevesebb. A múltkor vettem ajándékba egy 12 éves fiúnak számítógépet, illetve kifizettem az osztálykirándulását. Aztán volt, hogy befizettem az áramszámláját valakinek, hogy ne kapcsolják ki. Én így teszem magam hasznossá. Talán ezért is kerül el a depresszió. De ezt nem tudja senki, mert nem beszélek róla. Ajánlok neked is ilyen "programokat". Ha sznobnak gondolnak, akkor lehet, hogy olyan a kisugárzásod és a megjelenésed is.
2012. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A vidékiek az egyetemen amúgy is egy pesti sznobnak tartanak."


Nem csodálom. Mi az, hogy a "vidékiek"? Ami nem Budapest, az már vidék? :D


1. Egy New York méretű városból nézve te is csak balkáni porfészekben élsz.

2. Pécs, Esztergom, Szombathely már akkor léteztek, amikor Budapest még sehol sem volt, hogy csak néhány példát említsek.

3. Néhány északkeleti cigánytenyészetet(Miskolc, Ózd, Salgótarján, stb.) kivéve bármelyik magyar város sokkal élhetőbb hely, mint a főváros.

2012. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pfff Voltam már New Yorkban, és az is csak egy nagyváros a sok közül. Nem is szívesen laknék ott, mert akkora a tömeg, h alig lehet mozdulni.

Egyik ismerősöm meg pont Miskolcban él, és nagyon szeret ott élni. Na mindegy.:D

2012. dec. 20. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam már, nem ez a lényeg. Hanem ez a fennhéjázónak ható vidékizés az, ami bosszantó.


BTW gondolom nem az avason vagy a diósgyőri stadion környékén lakik az ismerősöd, mert ott annyira nem élvezné az életet..

2012. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy próbálj a saját társadalmi rétegdből párt találni. Ha az egyik fél sokkal tehetősebb, mindig az van, hogy a másik fél csak "lóg rajta". Eleinte persze imponál, hogy megveszi nekem ezt vagy azt, ide visz randira meg oda... de egy idő után a másik elkezdi magát a párja adósának érezni, és ez megöli a kapcsolatot.

Viszont ha anyagilag nagyjából azonos lehetőségeitek vannak, akkor sokkal kiegyensúlyozottab lesz a párkapcsolat. A másik fél sem érzi magát kiszolgáltatva, és te sem érzed azt, hogy a pénzedért szeret, hiszen pénze neki is van.


Szóval ne sznobizmus miatt hanem a másik fél érdekében keress hasonló státuszú párt.

2012. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!