Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelki nyomorék vagyok, így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelki nyomorék vagyok, így nem lehet "egészséges" a kapcsolatunk. Van erre megoldás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nos, a lényeg annyi, hogy 18 éves lány vagyok, a barátommal 1,5 hónapja vagyunk együtt, ő 19 éves. Nem az első kapcsolatom, viszont életemben a második szerelem. Pont olyan srác, mint akit "megálmodtam", külsőleg és belsőleg egyaránt, nekem Ő az igazi. Minden szép és jó volna köztünk HA nem lennék lelki nyomorék. Ez nem túlzás, tényleg így van. Eddig különösebben nem foglalkoztam vele, hogy a kapcsolataimat többnyire én vágtam tönkre, utólag viszont átlátom, hogy milyen borzasztóan viselkedek némelykor.. Az a kisebbik baj, hogy nagyon hirtelen haragú vagyok, az sokkal durvább, hogy a semmi miatt képes vagyok szakítani (amit 15 perc múlva meg is bánok), mindent feladni és eldobni, ráadásul tele vagyok lelki bajokkal (családi dolgok, múltbeli események) amik szintén nyomnak.. És van, hogy egyszer csak elkattanok a semmitől és borítok mindent ami számomra fontos, a páromat is...aki igazán nem ezt érdemli. Aztán pár óra múlva csak nézek magam elé, mint egy hülye, hogy "ezt miért csináltam?". Hogyan változtassak ezen? Nagyon szeretem a barátomat, és nem akarom őt bántani.. Mit kezdjek az ilyen berögzült dolgokkal?
2012. dec. 22. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pszichomókus?


Am sokáig én is azt hittem, hogy a problémákat "ágyútűzzel" kell megoldani, de nem :) hidd el. gondolkodj mielőtt cselekszel.

2012. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha sokat meditálsz, vagy ha van valamilyen vallásod, pl katolikus, akkor próbálj elmélyülni a vallásban. Ajánlom Tomka Ferenc: Biztos út c. könyvét, olvasd el, hasznos!

Van amikor én is ideges leszek, s olyankor vagy elszámolok 10-ig mielőtt cselekednék, vagy imádkozok, vagy meditálok, s ezek mindig segítenek, csak itt is a kulcsszó a türelem, s ez csak akkor sikerült, ha van türelmem meditálni, vagy imádkozni, vagy legfeljebb elszámolni. Ettől még nem vagy lelki nyomorék, h türelmetlen vagy, ez csak kiforratlan személyiségre utal, egy 18 éves lánynak még sokat kell fejlődnie lelkileg, 18 évesen még én sem tartottam ott, ahol most. Ha katolikus vagy, akkor menj el gyónni, s a lelkiatyád, akinek meggyóntál, ő sokat tud segíteni, de remélem az én válaszom is segített valamit.


26/N

2012. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: a pszichológusnál sokkal többet tud segíteni egy pap, aki a lelkiatya, s ő még pénzt sem kér azért, hogy meghallgassa az emberek bajait.


26/N

2012. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyénként én is tettem fel a tiedhez kissé hasonló kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

Azt hozzáteszem, hogy külsőre nekem is nagyon bejön párom, épp az ideálom, csak úgy érzem, én is hirtelen haragú vagyok néha...


26/N

2012. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jaja, a pap ingyen van és hirtelen haragúságra tuti tud valami tippet adni hogy nyugodtabban viselkedj.
2012. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Pszichológushoz már nem járok. Nem tudott segíteni az elmúlt években.

Viszont a vallás-dologban van igazság. Speciel nem vagyok katolikus, se egyéb hasonló.. De a magam módján hiszek.

2012. dec. 22. 20:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy megkeresztelve semmilyen vallásúra?

Na tessék-még egy bizonyíték arra, h a pszichológus nem tud segíteni, mert helyetted nem oldhatja meg a problémát, viszont a pap rá tud világítani arra, mit tegyél..!

Eszembe jutott még valami: talán a jóga is segíthet még.

Fejleszti a türelmet a jóga.


26/N

2012. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kicsit részletesebben is kifejthetnéd ezt alelki nyomorékságot
2012. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy igazat adsz nekem a vallás dologban.

Van a városodban valamilyen felekezet vagy hitközösség?

Vagy csak egyszerűen menj el templomba egy szentmisére, és ott hidd el megnyugszol, az Úr szeretete körülvesz majd téged, meg ott nagyobb az erő, mert sok ember hite együtt sokkal erősebb, mint 1 emberé egyedül, tudod ez itt a titok lényege. Na, meg a vonzás törvénye, ha bevonzod magadnak, h egyre türelmesebb vagy, tehát arra gondolsz: "türelmes vagyok". akkor azzá is válsz! - Minden csak hit kérdése, s ez is az agyban dől el!


26/N

2012. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Templomba nem tervezek menni, már kiskorom óta "félek" valamiért a templomoktól, érdekes módon a családban csak én nem lettem megkeresztelve..

Igazság szerint foglalkoztam több féle vallással is (katolikustól kezdve a buddhizmuson át, a krisnától a jehováig, stb), de egyikben sem tudnék hinni őszintén. Mindegyikben találtam valami "kivetnivalót".

Minden esetre a hit nagyon jó dolog :) S még ha nem is tartozom egyik egyházhoz vagy gyülekezethez sem, attól függetlenül hiszek dolgokban (ezt most nem részletezném, nem akarok esetlegesen senkit megbotránkoztatni).

A vonzás törvényét már régóta ismerem :)


A lelki-nyomorékságról annyit, hogy nehéz gyerekkorom volt, az elmúlt években sok hülyeségbe belementem, ami csak rontott a helyzeten. Most tartok ott, hogy fordult egy nagyot a nézőpontom és már átlátom milyen voltam/vagyok és tudom, hogy jobb ember akarok lenni.

2012. dec. 22. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!