Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az olyan társkeresőkről, mint pl diplomás társkereső, elit társkereső oldalakról?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 19:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
# 10: Én nő vagyok, tehát nem nőket keresek. :) Persze, férfiak között is akad értelmes más oldalakon, ezt nem vitatom... Csak én már belefáradtam a szelektálásba, mert 50-ből egy olyan, aki megfelel az én elvárásaimnak... (nem a diploma számít, de nekem 130 körüli az IQ-m, és nem igazán találom meg a hangot olyannal, akinek átlagos vagy átlagon aluli az intelligenciája).
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Egyébként félreértés ne essék, ha egy férfiban meglátom az értelem szikráját megcsillanni, akkor nem érdekel a végzettsége. :) Van több olyan ismerősöm, akihez tudok intellektuálisan is vonzódni, pedig nincs diplomájuk, "csak" érettségijük és szakmájuk.

Viszont statisztikailag a diplomásoknak magasabb az IQ-juk, ezért nekem speciel érdemes ebben a körben keresgélnem inkább.

(Nekem pl. a külsőnél és sok más, megszokott tényezőnél is fontosabb az értelem egy férfiban, de ez az én egyéni "ízlésficamom".)

2013. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Jajj már jössz a 130-as IQ-ddal. Ezt írod ki az adatlapodra is? Ki mondta, hogy annyi? Hogy higgyem én ezt el neked? Tényleg igaz, hogy a diplomások az IQ szintjükkel dicsekednek. Na ez a gond!
2013. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

2 diplomás embert volt "szerencsém" közelebbről megismerni. Az egyik egy közeli ismerősöm exbarátnője (akkoriban még barátnője). Ismerősöm munkájából kifolyólag ritkán találkozott lányokkal, bulizni nem járt. A csaj mégis állandóan féltékeny volt, ellenőrizte a srác telefonját, e-mail-jeit stb. Van a srácnak egy lány ismerőse, akivel nagyon jó barátságban van. A kedves expárja viszont, ha csak meghallotta annak a lánynak a nevét, elgurult nála a gyógyszer, képes volt órákig duzzogni, ha a srác elmesélt valami történetet azzal a csajjal kapcsolatosan. Ezt a diplomás lányt fel kellett hívnia a srácnak minden este egy konkrét időpontban és min. fél órát bájcseverészni, akkor is, ha épp nem volt olyan hangulatban. Alapjáraton a lány állandóan elégedetlen volt mindennel, saját magával főleg, állandóan puffogot, durcizott és a szex nagyon szar volt vele (darab fa effektus)

A másik diplomás pedig az én exbarátom. Neki olyan természete van, hogy mindent jobban tudott nálam, ha nem is volt igaza, akkor is bebizonyította, hogy hülye vagyok vagy rosszul gondolom. Nem lehetett vele semmiről beszélni, mert számára csak az ő véleménye létezett, a többi mind sz@r. Mikor szakítottunk, azt mondta, hogy ő úgy gondolja, hogy én végig rosszul éreztem magam mellette amiatt, hogy neki van diplomája, nekem pedig nincs. Teszem hozzá én is elkezdtem még jóval a kapcsolatunk előtt egy fősulit, de rövid idő után otthagytam, mert nem éreztem szükségét és tudom, hogy ha akarnám, el tudnám végezni.

Ennyit a diplomásokról... Jobb is, hogy inkább egymás közül válogathatnak :)

2013. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem kértem, hogy higgye el bárki, hogy annyi az IQ-m, amennyi. Egyébként a kérdésre válaszolva: életemben kb. 5x mérték, mindig 128 és 135 közötti eredmény jött ki. Pl. állásinterjún is kellett már IQ-tesztet csinálnom.

Nem dicsekszem vele, sokkal inkább hátrányként élem meg a párkeresés szempontjából, mert valóban nehézkes olyanokkal a kommunikáció számomra, akik nem rendelkeznek hasonló IQ-val. A munkám is olyan, ami a legtöbb férfi számára "sok". Volt már olyan, aki kerek-perec megmondta, hogy nagyon bejövök neki, mint nő, de egyszerűen kisebbrendűségi komplexusa lenne mellettem (kutatással, tanulmányok írásával foglalkozom). Nem érzem magam elszálltnak, szívesen elbeszélgetek egy árufeltöltővel is, de párkapcsolatot nem tudnék elképzelni. Ez van. Lehet hitetlenkedni, meg beszólogatni, különösebben nem hat meg. :)

2013. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem nőként magasabb az IQ-m. Nem írom ide mennyi, nem dicsekszem vele. Valószínűleg az EQ-m is magas lehet (pedig eddig azt hittem, nem...) mivel egy "mezei, egyszerű, kedves" sráccal is tökéletesen szót értek. A mostani (tartós) barátom sem diplomás. Semmi probléma nincs köztünk, sőt, még beszédtéma is van bőven.

Miért akarnék a munkámról beszélgetni vele? Arra ott vannak a munkatársak...

2013. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2013. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Láthatjuk, hogy a 130-as IQ sem elég ahhoz mindig, hogy felismerjük, az emberi kapcsolatoknál az EQ a fontosabb. A kettőnek pedig semmi köze egymáshoz.
2013. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is az érzelmi intelligencia a fontos egy párkapcsolatban.Egyre inkább úgy látom,hogy a diplomások direkt nem diplomást választanak pont azért,mert jobban el tudják engedni magukat a nem túlképzett pár mellett.Főleg nőknél tapasztaltam ezt.A rádióban is mondta egy hölgy ,mennyivel másabb emberileg egy nem diplomás férfi és jó értelemben.Erre elkezdett a hölggyel vitatkozni a pszihológus ,mert védte az álláspontját.A pszihológus szerint ritkán létezik,hogy nagyon jól meg van egy orvos és egy kőműves.Nem egy ilyet hallottam:matektanár és gázszerelő ,fogorvos a nő és kőműves a férfi

Érdekes ,hogy sok esetbe a nő a diplomás.A felsőoktatásban is több a nő,de ebbe nem akarok belemenni.

Egy nő ,ha nem muszáj ne végezzen kuli munkát.Egy férfi más.

2013. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát nem bírom magamban tartani :D Mennyi értelemtől duzzadó válasz! És egyiket sem diplomás írta.


Diplomás = agyonképzett. Lehetne azon vitatkozni hogy mi a probléma azzal, ha valaki szerez pl. egy jogi, majd egy gazdasági diplomát, de ilyen felütéssel felesleges.


Fülünyúl, szerintem ha egy filozófus megismer egy szabad bölcsészt egy ilyen honlapon, nem a gazdagságukkal fognak villogni. :)


"Ezekkel a diplomásokkal csak a szublimációról vagy az analízisről lehet tárgyalni, de egy csomó jó dologból nem."

Te milyen diplomásokkal találkoztál életed folyamán? :) Miért elenyésző az ilyenek száma még mérnök-informatikusok között? Mondjak példákat, hogy miért látom így?


"Jajj már jössz a 130-as IQ-ddal. Ezt írod ki az adatlapodra is? Ki mondta, hogy annyi? Hogy higgyem én ezt el neked? Tényleg igaz, hogy a diplomások az IQ szintjükkel dicsekednek. Na ez a gond!"

Egy valószínűleg alacsony IQ-jú és alacsony végzettségű hisztizik, ostobaságokat feltételez, és egy (1) emberből következtet kétmillió emberre csak Magyarországon. Nekem kisebbségi komplexusnak tűnik. Mi frusztrál? Pl. hogy a nem diplomások többet keresnek a nem diplomásoknál?


Itt van a másik, aki kettő (2) diplomás ismerőséből következtet az összes diplomásra ráadásul olyan dolgok alapján, amit nem befolyásol a végzettség. :D


Emberi kapcsolatokban miért ne lenne fontos az IQ? Én nem szívesen beszélgetek olyan emberrel, akit egy faékhez lehet hasonlítani.


Magyarországon mindenki tudja, hogy a diplomás nem teremt értéket. Az a munka, amit napi 14 órában a szántóföldön/bányában/olajfúrótornyon végeznek a két dolgos kezükkel, és napi 5000 kalóriát égetnek el. Csak nem tudom, ilyen hozzáállással miért várjuk el, hogy a multik ne összeszerelőüzemként tekintsenek az országra. Hová juthatnánk, ha ezt a rengeteg másokra mutogatásra, panaszkodásra, hisztizésre fordított energiát az emberek saját maguk képzésére fordítanák! Én képzem magam, és inkább nem teremtek értéket. ;)

2015. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!