Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek tönkreteheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tönkreteheti a párkapcsolatot, ha az egyik félnek semmilyen vallásos nézete nincs, a másik fél viszont sokat gondolkodik vallási dolgokon? 22/L

Figyelt kérdés
Pár hete jöttem össze a sráccal. Én nem hiszek Istenben, sőt nagyjából semmiben, amit nem tudok racionálisan megmagyarázni. Ő viszont sokat gondolkodik a vallásról és ha jól értem, nemcsak egy vallásról, hanem több vallásból származó elemeket is a magáévá tett. Szóval kiválogatta, ami tetszik neki. Múltkor nekem szegezte a kérdést, hogy ha én nem hiszek semmiben, akkor mi adja a morált az életemben. Én meg köpni nyelni nem tudtam, mert úgy érzem, hogy vallás nélkül is teljesen tökéletes az életem. Amúgy engem nem zavar a srác hitvilága, mert nem próbál rám erőltetni semmit, de félek, hogy őt zavarja, hogy engem ennyire nem hat meg ez az egész.

2013. jan. 16. 05:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Addig nem zavar be egy kapcsoaltba a különbözö világnézet, amgy tiszteletben tartjátok egymás eszményeit.
2013. jan. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem.
2013. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl ha nem osztjátok meg folyton egymással ezeket a nézeteket,amikből pl erős vita lehet,akkor nem okoz gondot. Szóval ha mindenki megtartja magának a vallással kapcsolatos gondolatait. De ha pl már érzed, hogy téged kevesebbnek tart ez miatt(esélyes!!!),akkor az gáz ...

Szerintem a nagy különbözőségek minden területen kibuknak egyszer.Hasonló a hasonlóval jobban kijön. Pl elég kellemetlen rádöbbenni egy idő után, hogy valójában téged mennyire zavar egy bizonyos dologról tartott véleménye,hozzáállása.Ami tök illúzióromboló tud lenni,és nem tudsz rajta csak úgy átsiklani.

2013. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj a hívőkkel, hogy a többségük annyira rá van állva a dologra, hogy körmeszakadtáig próbálja rád erőltetni a vallását és megmagyarázni, hogy az a jó és az igaz. Nem egy ilyennel találkoztam már, de persze sok a kivétel is. Én sem hódolok semmi felsőbb hatalomnak, hiszem amit érzékelni tudok és nem kell semmi láthatatlan erő ahhoz, hogy célokat teremtsek és erőt ahhoz hogy véghez vigyem őket. Viszont ha valaki meg akar téríteni attól a falra tudnék mászni, szóval ha nekem egy túl vallásos lánnyal lenne dolgom aki rám akarja erőltetni akkor biztosan előbb-utóbb nem bírnám tovább :) 22/F
2013. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

barátom vallásos, én nem. ez kb már az első randin kiderült. én tiszteletben tartom, hogy ő miben hisz, és ő sem próbál megtéríteni. párszor kértem is, hogy meséljen a vallásáról, mert nem sokat tudtam róla (keleti vallás), és szívesen mesélt is. ugyanakkor nem éreztem azt, hogy maradéktalanul egyetértenék vele, de ő sem azért mesélte, hogy meggyőzzön.

ha bármikor szóba jön a dolog, elmondja ő az álláspontját, meg én is, de ennyi, nem veszekszünk, és nem próbáljuk erőszakosan téríteni a másikat. szerintem ez az alapvető tiszteleten múlik. :)

2013. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg töle, hogy mennyivel erkölcsösebb, ha valamilyen isten parancsára nem öl embert, mintha azért mert tiszteli az emberi életet? Szerintem a válasza a kérdésed válaszát fogja adni kb.
2013. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, tönkreteheti. Ez egy nagyon komoly kérdés, hogy a világ alapvető kérdéseiben hasonlóan gondolkodjatok.


Arra a kérdésre pedig, hogy mi adja a morált az életedben, nyugodtan válaszold azt, hogy te saját magadnak számolsz el a tetteiddel. Ennyi.

2013. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
meg kell beszélnetek a dolgot. Fogd fel úgy mintha ez lenne a hobbija. Ha nem a mindennapjainak a szerves része ez a dolog és nem kerít nagy feneket neki akkor nem hinném hogy gond lenne belőle. De ha ilyen elvakult vallásos akkor viszont bajok lehetnek belőle, hogy te egy "pogány" valaki vagy
2013. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a közös beszélgetések alkalmával megismernétek egymás nézetét. Ő elmondaná miben hisz, mit tart fontosnak, mit érez és Te is elmondanád a racionális világképed. Szerintem egyébként a hit nem vallás kérdése. Ha Te a kézzel fogható racionalitásban hiszel, akkor ez a hited. Nyilván azért vannak dolgok amik a Te életedben sem kézzelfoghatóak és mégis létezőnek fogadod el. Pl.: szeretet, összetartozás, jóság. Mindegy, hogy minek nevezzük: Buddhista, Keresztény vagy más vallásnak, a hit maga mindegyikben közös alapokon nyugszik. Ahhoz sem kell vallásosnak lenni, hogy alap szinten az ember belekukkantson a vallások főbb vonalaiba. Ettől csak műveltebb lesz az ember lánya/fia de nem vallásos. Az meg ha beszélgettek és megosztjátok, elfogadjátok egymás világképét csak közelebb hoz benneteket egymáshoz.Viszont bármiben is hisz vagy nem hisz valaki, a cselekedete mutatja meg, hogy milyen Ember.
2013. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%

A vallásosak hülyék! Csak kapaszkodnak egész életükben görcsösen abba a mesébe! Egész népeket be lehet hülyíteni azzal a szarral! Egymást is lenézik, nehogy a nem hívőket. Már a katolikusok is a reformátusokat, pedig mindkettő keresztény! Rengeteg háború is van vallási ellentétek miatt, pedig egy nyelvet is beszélnek a felek!

De ennek a gyökérnek is a morálos kérdése... Én biztos elküldtem volna a k.rva isten f.szára!

2013. jan. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!