Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek tönkreteheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tönkreteheti a párkapcsolatot, ha az egyik félnek semmilyen vallásos nézete nincs, a másik fél viszont sokat gondolkodik vallási dolgokon? 22/L

Figyelt kérdés
Pár hete jöttem össze a sráccal. Én nem hiszek Istenben, sőt nagyjából semmiben, amit nem tudok racionálisan megmagyarázni. Ő viszont sokat gondolkodik a vallásról és ha jól értem, nemcsak egy vallásról, hanem több vallásból származó elemeket is a magáévá tett. Szóval kiválogatta, ami tetszik neki. Múltkor nekem szegezte a kérdést, hogy ha én nem hiszek semmiben, akkor mi adja a morált az életemben. Én meg köpni nyelni nem tudtam, mert úgy érzem, hogy vallás nélkül is teljesen tökéletes az életem. Amúgy engem nem zavar a srác hitvilága, mert nem próbál rám erőltetni semmit, de félek, hogy őt zavarja, hogy engem ennyire nem hat meg ez az egész.

2013. jan. 16. 05:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, meg kell ezt beszélnünk. Mondjuk engem tényleg nem zavar az ő hite, csak valljuk be furcsának találom a dolgot. De ha nem erőlteti rám, akkor én emiatt biztos nem szakítanék. Ő meg pont olyan furcsának találja, hogy én nem hiszek semmi ilyesmiben. (persze a szeretetben hiszek, meg ilyesmikben, de szerintem az nem ugyanaz) Amúgy műveltség szempontjából engem is érdekel a vallás, sőt sokat tanulhatok a sráctól ilyen téren, de ez nekem olyan, mint egy mese. Szórakoztat, de nem hiszem el.
2013. jan. 17. 08:31
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó hozzáállás amit írsz. A vallásosság nem elsődlegesen a leírt történetek szó szerinti értelmezése. Talán közelebb lehet kerülni a megértésben ha azt kérdeznéd meg a sráctól, hogy mindez a "mese" hogyan nyilvánul meg Nála a mindennapi gyakorlatban. Tehát hogyan éli az életét, mit tesz, milyenek az emberi kapcsolatai, fejleszti e magát jó irányba, törekszik e arra, hogy ne ártson másoknak? Így fogalmazva a gyakorlat szintjén biztosan találtok közös pontot. Hogy a morált Neki a vallás adja, hát szíve joga és rendben van. Ha Neked pedig a Jóságra való törekvést az Önmagadból fakadó morál adja, akkor ez is nagyon rendben van!
2013. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!