Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Ti alakítanátok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti alakítanátok ki látássérült, vagy vak sráccal kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Legyen az barátság, vagy párkapcsolat.
2013. jan. 19. 02:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem.
2013. jan. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%
Szerintem az ilyen kérdésekben nem érdemes általánosítani, ugyanis nekem szintén személyes tapasztalatom van egy nem látó barátnőmmel, aki már 5. éve egyik legjobb barátnőm, tehát felmerül a kérdés, hogy valóban nem lehet egy hullámhosszon lenni ?? Nem lehet olyan eszményi kapcsolatot kialakítani, amit esetleg nem kell nekik évekig magyarázni ? Mindenki saját véleményt mond, ez a kérdés lényege és meg tudom érteni azokat, akik először megijednek vagy idegenkednek attól a gondolattól, hogy közelebbi kapcsolatba kerüljenek fizikai fogyatékkal élő emberekkel, de itt felszólítanám a 3. hozzászólónkat, hogy mégis mi jogon nyomorékozza le az ilyen személyeket ? Többször elolvastam a hozzászólást és továbbra is ugyanarra jutok, hogy ez a probléma, hogy ha a nem látó személyek kerülnek sorra, úgy beszélünk róluk, mint egy külön fajról, pedig akármilyen nehéz elhinni vagy elfogadni, végső soron mindnyájan ugyanazt az emberi sorsot kaptuk születésünkkor: megszületünk, és végül meg fogunk halni. Mindnyájunknak szükségünk van gyengédségre, megértésre, arra, hogy mások szeressenek és megbecsüljenek bennünket, igen, továbbra is emberekről beszélünk !! Tehát ha megismertek egy embert, mindig gondoljatok erre: arra, hogy milyen sok köztetek a hasonlóság, ne pedig csak a különbségekre... vagy jobbat mondok, csak próbáld kicsit az ő helyébe képzelni magad ! Azt azért leszögezném, hogy nem azt akarom mondani, hogy kötelező lenne azonnal igennel válaszolni a kiinduló kérdésre, inkább csak egy tanácsot adnék, ami sokszor a dolgok kulcsa is lehet : megfelelő hozzáállás...
2013. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

életem első szerelme vak volt. :) 3 évig voltunk együtt, fél évesek voltunk, amikor egy glaukómás roham következményeként elvesztette a látását.

Olyan méltóságot, olyan emberi tartást, amivel akkor ő képes volt újrakezdeni a járást, a tájékozódást, olyan erőt, amivel áthaladt a nehézségeken, soha nem láttam, senkinél, és nagyon-nagyon szerettem.

Szóval igen.

2013. jún. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
gáz vagyok, de nem :(
2013. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

igen... régebben nem biztos hogy ez lett volna a válaaszom...

de elolvastam az Ember a sötétben című könyvet, ami egy első világháborús katonáról szól aki a vegyi fegyverek miatt vakul be... olvassátok el... nagyonjó könyv...

<<fiu vagyok>>

2013. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nem, hogy nevelne fel pl egy gyereket, ha magáról is alig bír gondoskodni
2013. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
HOnnan tudod hogy nem tud magáról gondoskodni?
2013. jún. 24. 23:49
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Sanci, a vakok közel ugyanúgy képesek gondoskodni magukról, mint a látók, mivel egyrészt a többi érzékszervük kifinomultabb, másrészt pedig egy csomó minden segíti őket.


Szóval légy szíves , ha valamiről fogalmad sincs, inkább ne írj semmit, mert ez így gáz...

2013. jún. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Ez igazából nem válasz a kérdésre csak érdekességképp leírom:

Van egy olyan vak ismerősöm aki a leeső pénzérme csörrenéséből megmondja, hogy hány forintos érme!

2013. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!