Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, mint gondoltok magatokról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mint gondoltok magatokról, mennyire vagytok döntésképtelenek fontosabb szituációkban? Erősnek érzitek magatokat? Belátjátok a hibáitokat (előbb vagy utólag)?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert szeretném jobban megérteni a belső vívódásaitokat, az érzelmeiteket, hogy olykor egy-egy váratlan döntésetek, reakciótok miként alakul ki bennetek.
2013. jan. 23. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A döntéseket gyakran halogatom, és nagyon megfontolom, mit döntök, de ha egyszer meghoztam, akkor arra nyomós okom van, és nem is szoktam visszakozni utána.
2013. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha nincs annyi időd átgondolni? Mi van akkor amikor az helyes és a jó döntés közül kell választanotok? Mennyire dominál az érzelem és mennyire az ész?
2013. jan. 23. 11:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Nehezen döntök sajnos,még két ugyanolyan cipő közül is ha más a színe és mindkettő tetszik:D..vicces a példa,de sajnos mindenre kiterjed,nem csak a cipőkre. Nehezen hozok döntést,mondhatni gyáva vagyok,mert félek a következményektől és attól,hogy mi van ha rosszul döntöttem

Lehet kinövöm ha idősebb leszek

2013. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmeimre akkor hallgatok, ha minden észérv amellett szól. :)
2013. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon spontán típus vagyok.Igyekszem úgy élni az életem,hogy ne bánjak meg semmit:)A hibákból tanulni kell.
2013. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem. Én úgy vettem észre, hogy szeretitek áthárítani a férfira azokat a problémákat is, amik a ti gondjaitok lennének és nektek kellene elsősorban megoldanotok. Persze, a férfi az "alfahím" elsősorban, ő szimbolizálja az erőt, neki kell határozottan viselkednie. DE! Ami nem tetszik, az a mostanában egyre nagyobb teret nyerő emancipáció, ami ugye arról szólna, hogy a nők is ugyanazokkal a jogokkal rendelkezzenek, mint a férfiak. Az évszázados női elnyomás következtében viszont amikor emancipációról beszélünk akkor inkább az marad meg az emberben, hogy a férfi a felelős mindenért, mi vagyunk a söpredék, sokat képzelünk magunkról, amikor tettre készen kell állnunk megfutamodunk és még sorolhatnám. A lényeg, hogy ti Nők nagy átlagban a határozottságotokkal és az egyéniségeteket erősítve (most már másokat elnyomva, érdek kapcsolatokon keresztül) próbáljátok minél jobban átvenni egy kapcsolatban a domináns fél szerepét, holott még is arra vágytok hogy irányítson titeket valaki. Kicsit álszent dolog szerintem tettetni az erőset, odamondani másnak az "őszinte" véleményeteket ugyanakkor elvárni a másiktól azt, hogy olyan dolgokban döntsön amiben ti nem tudtok, ráadásul azt mondja amit ti hallani akartok.
2013. jan. 23. 11:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Én általában tudom, hogy mit érzek a másik iránt, de sajnos az a baj, hogyha a másik érzelmeiben nem vagyok biztos (habár mondjuk nonverbális jeleket is mutat) képes vagyok a saját érzelmeim ellen beszélni, aztán meg vívódok magamba. Ezért szeretem, hogyha egy férfi bedob egy randit, találkát, mert arra nem variálok. Arra elmegyek szívesen, ha érzelmeket táplálok iránta. Ellenben ha az érzéseimről van szó, nem mondom ki, sőt az ellentétét mondom, HA ő nem mondja ki előtte, hogy mit érez irántam.
2013. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Önmagammal kapcsolatban sokszor vagyok döntésképtelen, ha viszont gyerekről van szó, akkor azonnal, ahogy krízíshelyzetben is a pillanat tört része alatt vagyok képes döntéshelyzetet hozni, akár több ember érdekével kapcsolatosan is.
2013. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb belátom a hibáimat, ha rájövök, hogy hibáztam valahol. Erősnek egyáltalán nem érzem magam, a döntésképességem meg az adott szituációtól függ. Mindig megfontolom, átgondolom a döntéseimet, ha van rá lehetőség, de vannak dolgok, amikben nehezebben döntök, vannak, amikben könnyebben. Ez általában attól függ, hogy mennyire látok tisztán az ügyben.
2013. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"...próbáljátok minél jobban átvenni egy kapcsolatban a domináns fél szerepét, holott még is arra vágytok hogy irányítson titeket valaki"


Közülünk a férjem a dominánsabb minden téren. Nem azért, mert én elvárom, hanem mert ő ilyen. Én vagyok a passzívabb, visszahúzódóbb, csendesebb, megfontoltabb, ő az aktívabb, határozottabb, magabiztosabb, társaságibb, irányítóbb. A mindkettőnket érintő döntéseket viszont soha nem hozzuk meg egymás nélkül.

Szerintem minden kapcsolatban kell valamiféle egyensúlynak lenni, akárki is a dominánsabb, nem nyomhatja el a másik akaratát.

2013. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!