Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy lánynak gondja van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lánynak gondja van a kapcsolatával, akkor miért a barátnőitől, meg mindenki mástól kér tanácsot, ahelyett, hogy a barátjával próbálná meg elrendezni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 02:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jo kerdes es igazad van.

De egy noi lelek kiismerhetetlen. Tele van ketsegekkel es sokszor ugy erzi a kulvilag jobban megerti a problemajat mint az, akire igazan tartozna.

Szoval igazabol nem tudom...fiatalabb koromban en is volt, hogy tanacsot kertem mastol most igy 30 korul, mar kevesbe vagyok kivancsi vadidegenek velemenyere a mageneletemmel kapcsolatban. Sokszor meg joakaro baratok velemenyet sem akarom hallani. -

De ha olvasgatsz, fogod latni, hogy nemcsak lanyoknak van gondja a kapcsolataval...

2008. jún. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

És Te miért az interneten kérsz tanácsot? :)

Szerintem ez PONT ugyanez, hogy Tőle kellene megkérdezned, nem? :D

2008. jún. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mert igazából nem tanácsot kér.


A női gondolkodás nem megoldani próbálja a problémákat, hanem együtt élni velük. Amikor egy nő beszámol valakinek egy problémájáról, akkor azt nem azért teszi, mert azt várja, hogy ez a valaki megoldja a problémát, hanem azért, mert a probléma elmesélésével csökkenti magában a probléma miatt felhalmozódott feszültséget. Egyszerű stresszoldás a számukra.


Nem tudom találkoztál-e már a szituációval, de biztosan fogsz. Egy lány, akivel jóban vagy, odajön hozzád és elmondja egy problémáját. Te meghallgatod és tanácsokat adsz neki. Jobbik esetben csak simán nem fogadja meg őket, rosszabb esetben meg megsértődik, mert kioktatod. Te meg nézel hülyén, hogy akkor most miért mondta el egyáltalán.

Hát azért, mert nem tanácsot kért, hanem a feszültségét oldotta az elmeséléssel. Te meg nekiálltál (az ő szemében) okoskodni, amikor csak annyit kellett volna tenned, hogy meghallgatod és az együttérzésedről biztosítod.


Isten hozott a férfi-nő játszmák kicsiny világában.

2008. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. kérdezőhöz: Most nincs kapcsolatom, csak kíváncsiságból kérdeztem, mert eddig ezt tapasztaltam.


3. kérdezőhöz: Már sokszor találkoztam a szituációval lány barátaim, ismerőseim kértek tanácsokat, de nem igazán fogadták meg. Arra nem is gondoltam, hogy csak stresszoldásra jó nekik a beszélgetés. Valószínű ez a jó válasz.


Azt nem tudom még, hogy ha majd megint lesz kapcsolatom, hogy vegyem rá majd a barátnőmet, hogy velem is beszélje meg a problémáit.

2008. jún. 3. 13:37
 5/6 A kérdező kommentje:
* nem kérdezőhöz hanem válaszadóhoz bocs
2008. jún. 3. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a stresszoldás van a háttérben, illetve az hogy egy lány jobban megérti egy másik lány gondolkodásmódját/érzéseit, míg egy sráccal való beszélgetésnél át kell hidalni ezeket a különbségeket. Valamint ha a barátjával leül őszintén beszélgetni, bizony kiderülhet,hogy a lány is felelős a kialakult helyzetért, és a felelősséget a legtöbb ember szereti áthárítani másra. A barátnőjének/kívülállóknak meg teljesen a saját szemszögéből adhatja elő a történteket, és azt persze hogy úgy teszi, mintha neki lenne igaza...
2008. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!