Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
(30N) Másfél éve vagyok házas, 5 éve élek együtt a párommal. Igazi tinédzser kori szerelem a miénk, 16-20 éves korunkig együtt jártunk, majd 5 év szünet után ismét egymásra találtunk. Én akkor egy nagyon idétlen kapcsolatból léptem ki, és úgy gondoltam a férjem az "utolsó reményem" egy boldog párkapcsolathoz és élethez. Boldogok is voltunk, tele tervekkel, esküvö, gyerek, de valahogy minden elromlott... A házasság nem a nök álmainak megfelelö hatalmas habos ruhás lakodalom lett, hanem egy las vegasi polgári, egyetlen tanúval, utcai ruhában. Leánykérés sem volt, így soha nem hallhattam azt a 2 perces monológot arról, hogy engem mennyire tisztel és szeret. De akkoriban ezt lazán vettem, ma már valahogy hiányzik. Úgy érzem, egy meghitt emlékkel kevesebb. Egy éve sajnos a szex is elromlott közöttünk, eleinte sosem veszekedtünk, de az 5 év együtt élés meghozta "gyümölcsét", nézeteltérések, apró civódások, egyre keményebb köntösbe burkolva, és én a sértett nö szerepét magamra öltve nem tudok már intim közelségbe kerülni a férjemmel... Úgy érzem, nem tudok felhötlenül kitárulkozni elötte az ágyban, valahogy diszkomfortos lett a szex számomra. Sosem voltam a "vehemens békülös szex" híve, ha megbántva érzem magam, hagyjanak inkább békén. De férjem is a nyugodtabb típus, nem az a "leteperös" fajta... A "szép idökben" még nagyon akartam gyermeket vele, akkoriban ö anyagi megfontolásból várni szeretett volna. Közben jöttek az apró viták, én bezárkóztam fizikailag elötte, és már nem vagyok biztos benne, hogy gyermeket akarok. Folyton az jár a fejemben, mi van, ha terhes leszek, itthon ülök majd kiszolgáltatottan és ö megbánt megint valami hülyeséggel. Egyszerüen nem merem már bevállalni. Ö meg csak a gyerekröl beszél, azt mondja az majd vissza hozza a rózsaszín ködfelhöt közénk. Az majd mindent megold. De én úgy gondolom a gyermek egy kapcsolat kiteljesedése, nem pedig megoldása. Szerintetek? Szeretjük egymást, de folyton külön utakon járunk, ö a hobbijának él (vadász), én meg a barátnöimmel lógok, hogy ne legyek hétvégente egyedül otthon. Azt mondja ha nem jön a gyerek, nincs tovább értelme együtt maradnunk. Nekem viszont szükségem lenne egy kis idöre, hogy ezt az egészet átgondoljam. Lehet nincs értelme tovább a közös életünknek? De persze az is megrémít, hogy mihez kezdhetnék 30 évesen egyedül. Csak a barátnöimre számithatok. Pláne mert külföldön élünk...

2013. jan. 29. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen le kéne ülnötök nagyon komolyan beszélgetni, vagy ha nem megy felkeresni egy párterapeutát.

Ahogy olvasom a kapcsolatotoknak volt alapja, szerettétek egymást, így nem érdemes kukába dobni az egészet.

Ha így marad boldogtalan leszel és nem csodálom, ha így félsz a szüléstől is.


Mondjatok el mindent egymásnak, amit éreztek. Te is mondd el részletesen mitől félsz, mi változott és próbáljátok meg megoldani. :)

2013. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha érdekből és elfogadásból mész valakihez, akkor itt oldalakon keresztül nyomhatod, hogy ti szerelmesek voltatok, mikor ordit az irásodból ennek a homlokegyenes más oldala annak amit irsz.


Tudod szerintem a pénz ennyit nem kéne hogy jelentsen, az meg vérciki, hogy mindez egy 30 éves nővel kapcsolatos.

2013. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt nem csak nálad van ez, hanem a társadnál is. A társad sem érzésből van veled. Mindkettötöknél egyformán-érzelem nélküli a dolog.


2-eske voltam.

2013. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kedves elsö, egyre gyakoribbak a beszélgetések, de valahogy sosem jutunk dülöre. én nem akarok ebben a helyzetben csak azért gyereket, mert úgy erzem, mindenki ezt várja el tölem. egyszerüen mintha egy donor, egy méh lennék csak. elmondtam neki, hogy hiányzik a meghittség, és a tény, hogy megromlott a szexuális életünk csak megnehezíti. sok jól müködö kapcsolat is megromlik kis idöre a baba után, de jobb esetben helyre jön. nálunk egyelöre nem nagyon lenne minek helyre jönnie... ez is aggaszt.

kedves második: miböl szürted le, hogy pénzröl írok? mindketten jól keresünk, simán el tengödhetnék egyedül is, kellemes színvonalú életet élhetnék nélküle is.. mielött kritizálsz valakit, bújj bele a cipöjébe.. ez neked lehet egy vércikissztori, de nekem az életem.

2013. jan. 29. 10:05
 5/14 anonim ***** válasza:

A párterapeuta nagyon jó ötlet, mert ő külső szemszögből nézné az ügyeteket és rámutatna olyan dolgokat amit ti szubjektivan láttok és ezért véletlenül vagy szándékosan de elkerülitek.

Mindenképpen párterapeuta, mert ennek a kapcsolatnak van még jővője úgy érzem. :)

2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 1.-sel értek egyet, ez egy jó nagy hullámvölgy, de lesz még párja is. Valahogy közelebb kellene kerüljetek egymáshoz, én úgy látom, nem tudjátok jól kezelni a konfliktusokat. A gyerek nem hiszem, hogy most rendbe tudna hozni valamit, inkább rontana a helyzeten. Párterápia, házas-kör segítene. Egyébként nálunk sem volt lánykérés, mert anyám kiprovokálta. túlléptem rajta.
2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt kaptam töle tegnap sms-ben: "...a tegnapi beszélgetésünknek az lett a végkicsengése, hogy nem tarasz engem annyira, nem bízol bennem annyira, hogy gyereket merj velem vállalni. Talán még nem volt az életemben ilyen csalódásom. Éveket kértél még tölem - hátha megbízhatóbb, meghittebb leszek- remélem csak én értettem félre valamit, vagy nem gondoltad át amiket mondtál. Vagy tényleg úgy gondolod, hogy müködhetne ez így évekig ilyen kételyek között? Ne haragudj, hogy ezt megírtam, csak kicsit kimerültem ma. Csók."
2013. jan. 29. 10:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Ilyen kapcsolatba ne vállalj gyereket! Egy gyerek nem fogja megoldani a Ti problémáitokat - és nem is a szerencsétlen, kis védtelen gyerek dolga a felnőtt emberek elszúrt dolgait rendbe tenni; egészen más miatt születik a világra!


Mondjuk amit leírtál, abból számomra az jön le, hogy ez egy halott kapcsolat, csak szenvedés és megszokás. Viszont ha ilyen problémák vannak, ezek csak szaporodni fognak.

30 évesen fiatal vagy (a nejem 30 volt, amikor összeházasodtunk) és bőven van még pár éved egy normális társat találni, akivel szívesen vállalsz gyereket. A 30 éves kor, éppen a legjobb, legszebb kor - 30 alatt minden nő csitri szerintem :-P -, most tudsz előre lépni még, ha akarsz.

2013. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
gondolkodtunk már mi is (én leginkább) párterápián, mert úgy erzém a szexuális gondok gyökere is lelki sérülésekben rejlik. úgy érzem, valahogy hagytuk kicsúszni az egészet a kezünkböl. ö a hobbijával, én a magam módján kitalált egyéni programjaimmal (mikor hobbizik). köszönöm az eddigi kommenteket. nem tudom, hogyan fogom vele megértetni, hogy most tényleg várni kell még picit azzal a gyerekkel
2013. jan. 29. 10:15
 10/14 A kérdező kommentje:
na igen, az is jó kérdés, hogy nem kezdtünk e el túl késön szembe nézni a dologgal... nem is tudom, van e még eröm dolgozni ezen. de az is csak a depresszió miatt érzem így. egyik oldaról szeretem, a másikról pedig lázadok, hogy belölem ne akarjon senki kicsikarni egy gyereket, ha én nem érzem megfelelönek az idözítést. talán elöbb kellett volna, amikor még feljebb szárnyaltunk, talán az tovább vitte volna a kapcsolatunkat... nem tudom. "az a volna ha ne lenne"...
2013. jan. 29. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!