Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akadály-e egy kapcsolatban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akadály-e egy kapcsolatban a hasonló személyiségjegyek?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy a társak egészítsék ki egymást, így egy akaratossal együtt jár egy kevésbé akaratos és így tovább. A párommal nagyon hasonló természetünk van, eddig jól megvagyunk ennek okán, viszont nem tudom, hogy a későbbiekben hogy lesz.

2013. febr. 1. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akadály. Két teljesen egyforma természetű ember nincs is.
2013. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt vallom, hogy ha azonos a gondolkodás, hozzáállás akkor lesz tartósabb a kapcsolat. Valaki pont a forditottját mondja, és igy nem lesz unalmas. Nemtudom. Én továbbra is az első részre teszem a voksor.
2013. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem az értékrend azonos, hanem ugyanúgy reagálunk le helyzeteket érzelmileg. Problémamegoldás, stresszkezelés stb.
2013. febr. 1. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az életszemlélet,gondolkodás azonos,az csak jó,viszont bizonyos személyiségjegyek egyezésekor szoktak lenni gondok.Mondjuk két nagyon lobbanékony,temperamentumos ember nyilván többet is veszekszik,két nagyon érzékeny ember könnyebben megbántja egymást,két zárkózott ember nehezebben beszéli meg a gondokat,két harsány ember versenghet egymással,stb.Az biztos,hogy az ilyen kapcsolatok nem unalmasak.Hogy mennyire tartósak,azt nem tudom.
2013. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Úgy gondolom, hogy ha ellentétes a természete a párnak, akkor kialakulhat egyfajta egyensúly. Például az egyik kezdeményezőbb, a másik nem annyira. Akkor az első dob fel ötleteket mindig, a másik meg rábólint, ha tetszik neki a dolog. Így is lehet élni.

De ha egyik sem túl kezdeményező típus, akkor is jól járhatnak, mert előbb-utóbb meg kell emberelniük magukat, mert valakinek fel kell dobnia valami ötletet, ha azt szeretnék, hogy történjen valami. Ez felfogható egyfajta személyiségfejlődésnek is. Az akaratos-nem akaratos témában is ez a helyzet. Előbb-utóbb meg kell tanulniuk, hogy néha engedni is kell az akaratukból.

2013. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebből lesz a nagyon nagyon jó kapcsolat. Az a kulcsa, hogy megértitek egymást. Az ellentétek közt ellentét van, amiből vita és veszekedés lesz. Aztán a kapcsolat halála.


23l

2013. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az inkább előny, hogy hasonlítotok! :)

Sokkal jobb így!

2013. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A pár választás olyan mint az autó vásárlás.

Nézelődsz,megtetszik,kipróbálod,megveszed,használod és közben elő jönnek az "apró zörejek" amikre oda kel figyelni és időben kijavítani. Egyébként meg folyamatosan gondozni kell,ellenkező esetben hamarabb teszi tönkre az ember. Hibátlan és tökéletes autó nincs! Mindig jön egy újabb típus,szín,stb. Új korába mindegyik tetszik és jó a hibák mindegyiknél menet közben jönnek elő.

Aztán van egy vicc is.: Elmegy a templomi kántor gyónni,be megy a gyóntató helyre és elsorolja bűneit.

A vége felé a pap megkérdi tőle ,kántor mennyi misebort loptál ebben a hónapban? a kántor, hááá,hááá? Tisztelendő úr itt semmit nem lehet hallani! Kántor mennyi mise bort loptál? hááá? Hááá? Tisztelendő úr cseréljünk helyet mert innét semmit nem lehet hallani! Helyet cserélnek és most a kántor kérdezi, tisztelendő úr hányszor basz.ta meg a feleségemet a múlt hónapban? Hááá? Hááá? mondja a pap.

Kántor neked igazad van itt tényleg semmit nem lehet hallani.

2013. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kapcsolatelméletek szerint két lehetséges elv alapján választunk: a hasonlóság- és ellentétek - elve alapján. A párkapcsolatban nem lehet akadály tehát az általad említett hasonlóság. Inkább a reagálásotok tartalmi elemeivel akadhatnak problémák. Ugyanakkor, ha mindent megbeszéltek, logikusan levezettek, könnyebben megértitek a másikat.

A párkapcsolat fázisai:

0. megismerés

1. kitárulkozás

2. intim viszony (itt szoktak megromlani a kapcsolatok)

3. bomlás


Ha nem vagytok biztosak magatokban, szívesen elemzem az írásotokat. Grafológusnak tanulok, így ingyen megcsinálom (most fogok vizsgázni, de kell a gyakorlat).

2013. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kolosszus22 ***** válasza:
Majd az idő eldönti, volt barátnőmmel eléggé más volt a személyiségünk és értékrendünk, nem is nagyon értettük meg egymást. Szóval szerintem kifejezetten jó, ha hasonlóak vagytok, jobb az összhang.
2013. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!