Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért jó maradni egy házasságb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó maradni egy házasságban, ha az ember (lánya) már nem szerelmes a házastársába?

Figyelt kérdés
10+ éves házasság után beleszerettem egy lányba. A társadalmi közmegegyezés szerint ilyenkor dobni kell a lányt, és megpróbálni rendbetenni a házasságot. De a házasságon nincs mit rendbetenni, mert csak annyi bajom van, hogy hiányzik a szerelem de nagyon. Gyerekeink is vannak, őket meg nem akarnám elhagyni. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. febr. 3. 14:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Itt kedves kérdező két út van:


1. A társadalmi elvárást választod és ott maradsz

2. A boldogságodat választod és elhagyod.


Te legalább nem vagy olyan gyagyás, mint a legtöbb férfi, akik szándékoksan inkább boldogtalan maradnak felelősségérzetből, minthogy boldog legyenek.


Ez a te életed. Egy életed van. Sosem élheted újra.


Csináld úgy, hogy boldog legyél


De ha szeret a feleséged, el ne hagyd.

Ha viszont sárkánykodik egész nap, akkor mi jobb?


Olyan helyen lenni, ahol megtűrt vagy a pénzedért, vagy olyan helyen, ahol számítasz.


Na, ez a nem mindegy.


De a helyzetedet te tudod.


Ha a feleségem szeretne engem és törődne velem, még ha nem is vagyok szerelmes maradok.


De ha csak a pénzért lenne velem és állandóan házsártoskodik, meg még az anyámat is szidja, akkor lépek.


Egy gyerek se hálálja meg. Majd ha felnőnek a gyerekeid, te is rájössz.

2013. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Ja, hogy úgy vetted el, hogy nem is szeretted soha.


Előző komment visszavonva, megérdemled a sorsod.


Tönkreba.ztad két ember életét.

Most meg mentenéd az irhádat.

2013. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#10 Azért házasodtunk, mert szerettem volna stabilitást, és akkor úgy tűnt, hogy ez jó ötlet.


#11 Szerencsére a feleségem nem házsártos, egy aranyos jótét lélek, csak hideg.

2013. febr. 3. 15:35
 14/21 A kérdező kommentje:
#12 Mit szépítsük, így van. Ez nem egy szerelmi házasság. (Ami önmagában még nem lenne baj.)
2013. febr. 3. 15:36
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem sem baj ha nincs szerelem. Legtöbb kapcsolatból kihuny egy idő után ami viszont marad helyette az tartós. Ha jól megvagytok én nem lépnék ki hanem megpróbálnám újra elcsábítani a feleségem.
2013. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hidd el, erre annyira nincs jó recept! Volt már olyan is, aki mindent feltett arra, hogy megmentse a házasságát, aztán vagy bejött neki, vagy nem, de ugyanilyen kétesélyes, ha valaki feladja a házasságát. Sajnos ez mindenképpen kockázat. Sok mindent kell mérlegelned majd, pláne, hogy gyerek is van, de egy biztos: nem a társadalmi közmegegyezést.
2013. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Engem zavar, hogy mit dumálnak majd az emberek... Rokonaim, a feleségem rokonai (főleg a szülei), az ismerőseink, barátaink...
2013. febr. 3. 15:51
 18/21 anonim ***** válasza:

én szívesen cserélnék veled!

az enyém házsártos, az anyámat szidja, elég durván, meg belémköt...

2013. febr. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Huh, azt hittem csak 3x kell majd bemásoljam de úgy tűnik tévedtem:


Szia, most ezt a válaszom 3 kérdéshez is bemásolom, mert mindre ugyan azt tudom tanácsolni: Mi 7 évig éltünk együtt a feleségemmel mikor mindkettőnknek elege lett. Ez persze betudható annak is, hogy másfél évig külön éltünk külföldre költözésem miatt. De azt is azért, hogy őt és a fiamat kihozhassam magamhoz. Mindegy. Nos amikor kijöttek megromlott a kapcsolatunk. Azt hittük de jó lesz újra együtt. Tévedtünk. Annyira elszoktunk egymástól, hogy már minden idegesítette a másikat. Hogy miért ott ül, mit csinál, miért eszik stb. Annyira elharapódzott a helyzet, hogy már majdnem elváltunk. Mikoris végül kiborult a bili és mindenki elmondta az addig elszenvedett sérelmeit, és gondjait panaszait. Ki-meg-át beszéltünk mindent. Újra akartuk kezdeni. Az alapoktól kezdve építettük újjá a kapcsolatunktat. Nem mondom hogy nehéz volt, mert hazudnék. Kib*szottul de k*rvára nehéz volt!! Mindkettőnknek alkalmazkodnia kellett. Itt nem volt olyan, hogy csak én vagy te. Csak olyan létezett: MI. És erre minden felmerülő probélmakor emlékeztettük a másikat és együtt oldottuk meg. Megbeszéltük, hogy jó én ebben engedek, te pedig abban. Volt, hogy be kellett látni, hogy hibáztam. Na ez a legnehezebb. De megéri. Higyétek el MEGÉRI. Most egy éve volt annak, hogy majdnem elváltunk. Mindketten elmondhatjuk. hogy boldogabbak vagyunk mint amikor kimondtuk az igent. Kívánom, hogy nektek sokkal könnyebben menjen a problémák megoldása és megbeszélése. Ne várjatok vele a véksőkig. Lehet ti nem lesztek olyan szerencsések amilyenek mi voltunk. Ne hagyjátok ennyire elfajulni a dolgokat. Minél hamarabb léptek annál könnyebb lesz. De a kulcsszó: EGYÜTT. Ha csak az egyik akarja de nagyon, 2x annyira, sz*rt sem ér. Higyjétek el. Mi átéltük. A párom nagyon akart engem és a kapcsolatot és én annál jobban húztam el, mert úgy érzetm megfolyt. Remélem tanulságos mindenkinek a történetünk és nem hiába gépeltem be...

2013. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nagyon szép történet és gratulálok!

Viszont egy valamit nem értek.


"én annál jobban húztam el, mert úgy éreztem megfojt."


Ennek ellenére happy end?? Ha Te is akadtad a megoldást, nem szándékoztál kilépni akkor miért volt mégis ez a menekülés? Hogy sikerült ebből kijönnöd/kijönnötök? Sajna én is hasonló cipőben járok.

2013. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!