Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életem egyik legnehezebb döntése előtt állok! Kiváncsi volnék, szerintetek mi tévő legyek, jó irányba tartok-e!? Szakítanék a párommal, elutaznék, új életet kezdenék. Bőbvebben lent!

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy megértsétek kicsit a dilemmámat, részleteznem kell, igyekszem, hogy ne legyen hosszú!

Jelenlegi párkapcsolatom 4 éve tart. Ő 40 éves és F, én 30 és N. Az elején rettentő szerelmes voltam annak ellenére, hogy már akkor túl sok volt a probléma. Dúrva megcsalásokkal indult (videófelvételt láttam pl. a dologról, szexhírdetések lettek feladva, stb.), amit akkor "megbocsájtottam", legalábbis túlléptem rajtuk, mert ígéretet kaptam, hogy nem fordul elő többet. Azóta másra nem derült fény, én nem is kutakodtam. Kapcsolatunkban folyamatosan problémák adódtak, melyek miatt mostanra végképp kiábrándultam a páromból, s nem tudom elképzelni Vele a jövőmet. Tulajdonképpen kb. 1,5 éve igazán rossz minden. Együtt élünk (az Ő házában), de nincs igényünk a másik társaságára, mintha csak lakótársak volnánk. Mindig azt mondja mindenre, ha "panaszkodom", hogy csináljuk, menjük, de ebből sosem lesz semmi. Mindketten dolgozunk, én nem vagyok alkalmazott. Szabadidőnkben egymástól függetlenül tevékenykedünk, közös programokat nem szervezünk. Ebben az évben (miattam, én nem akartam) még szexuális kapcsolatunk sem volt egymással. Korábban, csak akkor közeledett, ha le akart feküdni velem. Talán 2 éve is van már, hogy utoljára csókolóztunk. Aludni az ágy két végében alszunk már nagyon rég. Ha én Hozzá bújtam, hagyta, de Ő még csak meg sem fogta a kezem magától. A párom minden szabad percében internetezik és tv-t néz. Velem nem szívesen beszélget, mindig azt mondja, most mást csinál. Hónapok óta tulajdonképpen bőröndökből öltözködöm, rég óta készülök az elköltözésre. Tiszteletlen velem szemben, türelmetlen, csöppet sem kedves. Legutóbb pl. filmet nézett, amibe bekapcsolódtam volna, s feltettem néhány kérdést. Őt ez bosszantotta, ezért azt mondta, nézzek tv-t bárhol máshol a világon. Általában igyekszik leégetni mindenhol, ez már a körülöttünk lévőknek is feltűnt, s zavarja is őket. A saját családtagjaimnak panaszkodik rólam. Azt mondja legyek normális, hagyjam békén. Ez egyébként Nála annyit jelent, hogy ne kérdezzek semmit, ne szóljak bele semmibe. Rengetegzer hangsúlyozza, hogy Ő felnőtt ember, nincs szüksége a véleményemre semmivel kapcsolatban, megold mindent egyedül. Sokszor nevetve a szememre hánnya, hogy én lakom nála. Ha hazajön, legtöbbször nem is köszön, vagy csak annyit mond, "szasz"!

Adódott egy lehetőségem, 3 hónapra külföldre tudok menni dolgozni. Természetesen gondolkodás nélkül igent mondtam, úgy gondoltam a lehetőségen túl, ez a kapcsolat befejezésére is alkalom. Elterveztem, hogy még kimenetelem előtt külön költözöm, s már vissza nem a páromhoz jövök.

Sokszor, hónapok óta próbálom elmagyarázni Neki, hogy megváltoztak az érzéseim, nem tudok férfiként gondolni rá, s szerintem már Ő sem úgy szeret. Nem érti, nem hiszi, nem tudom, de mindenre azt mondja, hogy Ő szeret, ne menjek el. Mostanra felfogta, hogy mindenképp elutazom, de szerintem azt gondolja, majd ha visszajöttem folytatjuk. Egyszerűen nem értem, miért nem érti, hogy Neki is jobb lesz nélkülem.

Én ezt nem akarom, s már előre tartok attól, hogy nem fogok tudni szabadulni Tőle.

Lelkileg gyötör leginkább a dolog, mert bár nem szerelemmel szeretem, nem akarom Őt megbántani. Attól, mert nem úgy viselkedik, ahogy én szeretném, még nem rossz ember. Nem vagyok börtönben, azt csinálok amit akarok Menekülnöm sem kell, nem ver. Csak éppen magányos vagyok a kapcsolatban. Sokat sírok, fáj ahogy viselkedik, mert tudom, hogy másképp is lehetne. Nem vagyok boldog. Nehéz nekem a döntés, a külföldi út miatt is, mert egyébként minden más ide köt. A munkám is, ezzel az is lehet, hogy minden itthoni vevőmet elveszítem. Egyedül egy lakást is sokkal nehezebb lesz fenntartanom. Bíztam ebben a kapcsolatban, s nagyon bánt, hogy nem lett belőle semmi. A szakítással az egész életemet újra kell kezdenem, újra fel kell építenem.

Igazából az elhatározás már rég megszületett bennem, végig is fogom csinálni. Minden barátom, s a családom is támogat, én azonban még mindig bizonytalan vagyok.

Egy olyan embertől szeretnék már bármi áron szabadulni, aki biztosan szeret engem a maga módján.. Elég indok az, ha nem vagyok boldog, ha én többet, vagy mást szeretnék?

Vajon mennyi időre lesz szükség ahhoz, hogy már ne érezzem magamat rosszul a döntésem miatt? Tudom, hogy nem vagyok pótolhatatlan, de mégis aggódom azért is, hogy mi lesz Vele, ha elmegyek.. Ő mikor fog ezen túllépni vajon?


2013. febr. 11. 02:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
De még egyszer mondom: Lépj ki ebből a kapcsolatból, mert nem vagy boldog és csak kihasznál a párod. Ne hagyd! Rossz lesz neki, mert 40 éves korában marad egyedül, de neked még rosszabb lesz, ha mellette maradsz.
2013. febr. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyen semmi lelkiismeret-furdalásod! Ez a kapcsolat rég rossz! Fiatal vagy még, éld az életed, keress magadnak egy olyan férfit aki értékel és aki észreveszi, hogy vagy neki! Ne haragudj,de a párod meg Te úgy éltek egymás mellett, mintha nem is léteznétek egymásnak! Ezt le is írtad, és ez az Ő hibája! Szerintem menekülj ebből és vissza se nézz! Ilyen kapcsolatban akkor sem lettem volna, ha fegyvert fognak a fejemhez, nemhogy még én érezzem magam rosszul az Ő lelkivilága miatt! Kit érdekel? Semmilyen téren nem kezel partnerként sem, meg nőként sem! Előbb le kellett volna lépned! Légy boldog a továbbiakban!
2013. febr. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Kedves első és negyedik!

Sajnos délután sem időm, sem erőm nem volt írni! A választ köszönöm!

2013. febr. 11. 02:56
 14/27 A kérdező kommentje:

Kedves 12. !

Köszönöm a kommentet Neked is. Igen, tudom, hogy már rég nem kellene benne lennem, de valahogy mindig sikerült meggyőznie a pillanatnyi kedvességgel. Most már, tanulva az előző 4 évből, ennek nem dőlök be ismét!

Remélem csak én bonyolítom túl, a gyakorlatban simán fog menni. Annyira elvette az erőmet már ez a kapcsolat, hogy nem akarok még hónapokig a kiszállás után is ezzen aggódni! A jókívánságot köszönöm :)

2013. febr. 11. 02:59
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Már a megcsalás is elég lett volna,de így szerintem meg ne is legyen kétséged,hogy ez így nem jó.
2013. febr. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
31%

Röviden tömören: Lapátra vele

Bővebben: Marha gyorsan lapátra vele... Komoylan én fözök mosok takarítok magamra és visoznylag normális ember vagyok és én itt égetem le magam a tüzhely elött minden este mikor megprobálnék vacsorát csinálni... Közben meg tisztelem a nőket. És Én vagyok egyedül az ilyen lököttek mint a párodra meg föznek mosnak meg miegymás... pfüüüü Foley tegnap kérdezte h melyik lenne az ucso kérdésem döglödésem elött/után. Hát ez, lenne, hogy "miééééééért????" :D

2013. febr. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég "hasonlò" cipőben jàrtam, és földrajzi tàvolsàg sokat segített.

Fél évet dolgoztam Ausztriàban , pont előtte szakitottam a baràtnőmmel.

Kihűlt a dolog részemről , ő viszont minden àron folytatta volna-minden értelemben korrekt voltam, de ez most mindegy is.

Màr önmagàban az is elég ok a szakitàsod mellett , hogy màr nem szereted, az pedig ahogy viselkedett..ne legyen lelkifurdalàsod. Jobb lesz így neki is.

2013. febr. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy már a megcsalás önmagában dúrva, de az 3 éve volt. Ha akkor túlléptem rajta, most nem hivatkozhatok rá. Most az ok annyi, hogy nincs olyan érzelem részemről, ami egy párkapcsolathoz elengedhetetlenül kellene.

Ha ez elég indok szerintetek is, talán nagy baj nem lehet, Ő is elfogadja, s én is megnyugszom.

2013. febr. 11. 03:35
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte ne problémáz ezen, ne legyen lelki ismereti problémád. Túl fiatal vagy ahoz hogy igy éld le az életed. Majd idövel rájön hogy tényleg vége. Hasonló helyzetbe vagy, hidd el hosszú távon nincs más megoldás.
2013. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod a dolgokat, Kérdező, úgyhogy csak megerősíteni tudlak: Tedd meg, menj és légy boldog, mert ez a párkapcsolat nem fog soha boldoggá tenni. Nekem ennél enyhébb gondjaim vannak a saját kapcsolatomban, de pontosan tudom, milyen az, amikor hosszú évek óta együtt vagytok, meg tudtál bocsátani ilyen-olyan gyarlóságaiért, de minden nap hiányolod az igazi törődést és szeretetet és úgy érzed, megfulladsz.


Hogy ki mikor lép túl ezen? Nehéz kérdés. Lehet, hogy ő hamar túllép ezen, az is lehet, hogy üldözni fog, az is lehet, hogy éppen ettől fog rádöbbenni, hogy mennyire nem törődött veled. De te ne ezzel foglalkozz. Nem azért, mert ne lenne méltó valamennyi szeretetre ő is, hanem mert mindig is vele törődtél és közben te majd elhervadsz, pedig igazán szeretetre méltó vagy. Felnőtt ember, el kell hogy viselje, ha otthagyják, ugyanúgy, mint bárki másnak. Főleg ha ez esetben jó okkal teszed.


Szerintem te az első napokban sokat fogsz sírni, de ezzel nem vesztettél sokat, mert most is ezt teszed. Aztán beránt majd a külföldi élet, kicsit helyrerázódsz és majd jön valaki -akár alkalmi, akár tartós-, aki törődik veled, szeret. Lehet, hogy ő sem lesz még tökéletes, de arra elég, hogy rádöbbenj, hogy valójában mi minden benne van egy kapcsolatban, amit ma még félreteszel, mert felelősnek érzed magadat a párodért.


Vedd a kabátodat. Ne nézz hátra. És tanuld meg ismét, hogy mivel lehet téged boldoggá tenni és ne add alább!

2013. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!