Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Járnátok pszichológusnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járnátok pszichológusnak, vagy pszichiáternek tanuló pasival?

Figyelt kérdés

Én egyszer jártam egy ilyen taggal akit a pszichológia érdekelt, de ez tönkretette köztünk a dolgokat.

Nem azzal lett volna a baj hogy olvas róla és elmeséli, hanem hogy állandóan engem próbált elemezni, meg kísérletezgetni az érzéseimmel.

Én őszintén szerettem és mikor féltékennyé tett, mert más csajokról beszélt és sírtam, akkor még ő csodálkozott.

folyton megbántott és próbált manipulálni hogy még én kérjek bocsánatot, aztán büszke volt magára miylen ügyes volt...

meg eljátszotta hogy akkor jól megvígasztal, hogy 1-2 nap múlva mégnagyobbat rúgjon belém.

Állandóan én voltam az, aki nem gondolkozik racionálisan, aki ok nélkül megsértődik (okkal!), aztán mikor már annyira összetört hogy kedvem sem volt elmondani neki semmit, mert kb. leszidott hogy lehetnek problémáim Ővele, meg az nem létezik, különben is én vagyok mindenért a hibás, azért is amiért az ellenségemmel ő puszipajtáskodik...

Még ő sértődött meg ezen hogy nem bízok benne és nem vagyok őszinte

mikor érettségiztünk én azon szurkoltam, nehogy felvegyék ezt a szuperlelkitámasz - pasit pszichológiára

és valahogy nem is vették fel

de azóta van egy görcsa a gyomromban, ahogy megtudom valakiről hogy köze van a pszichológiához/átriához szóba sem állok vele.

Más is érez így?


2013. febr. 16. 19:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem két típust lehet alapjába véve megkülönböztetni, akik ilyesmivel foglalkoznak.

Akik a saját bizalmatlanságukat, és hatalmi kontroll szomjukat akarják kielégíteni, hogy majd aztán ők tanultak ilyet, és akkor kisakozzák előre, hogy akkor így és így viselkedett a másik. A baj ezzel az, hogy statisztikából nem lehet egy embert megismerni. Plusz tesztelget agyba főbe, és minden új emberi ismeretséget képes arra felhasználni, és aki szimpatikus neki személyiségileg, hogy tudást markoljon belőle.

Igazából szerintem valóban van egy nagy hátul ütője, de épp ekkora előnye is!

Mert egy ilyen ember ha valóban alkalmas a pályára, és kiegyensúlyozott, és mivel a személyiségével dolgozik, eleve empatikusabb mint az átlag, esetleg megértőbb, jobban kezeli a konfliktust stb.

Azért véleményem szerinte ez a szakma igenis meghatározza a személyiséget, vagy inkább megkövetel egy bizonyos attitűdöt, hiszen eleve, nekik is kell magukon dolgozni.

Szóval...van ilyen is, meg olyan is.

Az előző verziót én is kerülöm. De az ilyet fel lehet ismerni.

2013. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!