Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? A barátnőmnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A barátnőmnek büdös a szája.

Figyelt kérdés

A barátnőmnek sajnos elég büdös a szája, pedig mos fogat naponta 2x , nem dohányzik nem kávézik, elvileg normálisan is táplálkozik..

Nehéz ezt kimondani, de olyan a szaga mint a pöcének vagy a wcnek.. vagy nem tudom de elég bűzös.. Nem olyan gyomorproblémás szénsavas lehellet,

nem is olyan mitn a reggeli állodt szájszag ... Fogmosás után 2percel is olyan neki, nem veszi el, vagy csak nagyon kevés időre..

nekem legalább 15-20percig friss utána a lehelletem, de még utána sem kellemetlen büdös, neki viszont rögtön utána is kifejezetten

bűzös.. Gyomorforgató, és nem tudom hogy mondjam meg neki.. Szerintem tudja magáról a dolgot, mert mikor közel hajolok hozzá és pl

kérdezek vmit úgy válaszol h vagy elfordítja a fejét , vagy magához húz és úgy vagy nagyon halkan próbálja mondani,stb. hogy ne érezzem..

Kicsit utánaolvastam a dolgoknak, és találtam egy olyat, hogy vashiányos vérszegénységtől lehet nagyon büdös a száj.. Úgy tudom Ő is vérszegény,

viszont nem kezeli, mert elvileg mindig elfelejti bevenni meg nem tudom .. Pedig más dolgokban is korlátozza a betegség, pl fáradékonyság,

olyan fehér a bőre mint a fal, a nap nem fogja meg , nyáron ezt hallgatom állandóan, ahelyett hogy kezelné a betegségét inkább siránkozik.

Meg akkor úgy tűnik ez is attól van.. Ő szerintem nem tudja, hogy én tudom , pedig már elég régóta tudok róla, csak még nem mertem szóba hozni a dolgot

mert nem tudtam, hogy mondjam el neki.. Van 1-2 lyukas foga is ha ez számít..

Hogyan tudnám rávenni, hogy szedje rendesen, mert nem játék a vérszegénység, és így is 1 év kell ahhoz, hogy rendbejöjjön a vére az meg sok idő,

és engem zavarnak a dolgok, nem csak a szájszag hanem a fáradékonyság is, mindig fáradt, és lusta.. Meg a suliba se tud rendesen odafigyelni..

Mit tegyek?

A lány most lesz 20éves


Bocs a rossz tagolásért, telóról írtam



2013. febr. 25. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

A lyukas fog miatt van. Vagy cukorbeteg

[link]

2013. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Viccesen: kérsz egy rágót?


Komolyan: szeretnék veled beszélni, van egy dolog, ami zavar. De nem szeretnélek megbántani vele…

2013. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Az is lehet, hogy nem záródik rendesen a gyomorszája.
2013. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
vagy nem 100%osan működik neki a reflux izom
2013. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Lyukas fog, gyomorproblémák... hosszú a lista.


[link]


Jobb az őszinteség, javasold neki, hogy vizsgáltassa ki magát, mert nagyon zavaró.

2013. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom h jobb az őszinteség, sok mindent meg tudunk beszélni, de ezt már túl durvának tartom.. Nem tudom egyáltalán hogy vezessem fel...
2013. febr. 25. 10:36
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Tudom, hogy nem az az oka, hogy nem ügyelsz a higiéniára, de aggódom az egészségedért. Itt és itt olvastam, hogy a kellemetlen szájszag erre és erre utalhat, nem szeretném, hogy később nagyobb problémád legyen miatta, amiért most nem teszel ellene...
2013. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Megmondod, hogy szereted, és egy másodpercig sem fordult meg a fejedben, hogy ezzel őt bánsd, és reméled ezt ő is megérti, de van egy dolog, amiről okvetlen beszélnetek kell. Észrevetted, hogy kellemetlen a szájszaga, és ez zavar téged. (utána jöhet az, hogy utánaolvastál..). Egyébként meg ha van lyukas foga, akkor minél előbb kezeltesse. Az ott termelődő rossz baktériumok hosszú távon a szívre is súlyosan hatnak. És nem elég, hogy vérszegény, még erre sem ügyel. Mondd meg neki, hogy számodra fontos az egészsége, és ha kell, akkor vele fogsz elmenni a fogorvoshoz, orvoshoz, vizsgálatokra. Éreztesd vele, hogy támogatod! Legyél mindig mellette! Gondolom igazán szereted! :)
2013. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen , így van :) Köszönöm a tanácsokat!
2013. febr. 25. 11:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet fogkő miatt is, lyukas fog miatt vagy nyitott gyomorszáj.

Cukorbetegeknél is előfordul mert olyankor szájszárasság is van...

2013. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!