Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolja mindenki azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja mindenki azt, hogy a távkapcsolat valami húde nehéz dolog, és azt, hogy nem működhet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Budapestem, barátnőm pedig még középiskolás Egerben. Alapból pedig én Békésmegyében lakom. Akárhányszor beszélek erről valakinek, mindenki ezeket a kérdéseket teszi fel :


Húha, hogy bírjátok? Nem nehéz? Hogy van időd mindenre?


Pedig szerintem a mai felgyorsult világban, ez már tök normális dolog. Itt az internet, tudunk mindennap annyit beszélni amennyit csak szeretnénk és amennyit az időnk engedi, hétvégente (legrosszabb esetben 2 hetente) meg együtt tudjuk tölteni a péntektől vasárnapig tartó időszakot. És így szinte többet foglalkozunk egymással mint ha mondjuk egy városban laknánk, mert úgy találkoznánk napi 1-2 órára és kész. Így meg 4 napot külön, 3 napot meg együtt töltünk.


Nektek mi a véleményetek erről ? 19/F


2013. febr. 25. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában amikor azt mondjuk, hogy a távkapcsolat gáz, akkor nem beutazható távolságról van szó. Költözz ki egy másik országba, és akkor majd megtudod, hogy miről is van szó. A tiétek nem igazán távkapcsolat, csak nem ugyanabban a városban laktok.
2013. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1! igaza van

Viszont majd arra leszek kíváncsi amikor a barátnőd kerül másik suliba, akkor mi lesz. Nem is írtad mióta vagytok együtt? Ne már ezt komolyan mondod? Ott a net? Hát ha Téged ez fizikailag kielégít gratulálok. Na majd ősszel fog minden változni, ő is új körülmények közé kerül. Ne gyere azzal nem így lesz, hát láttam már sok ilyet.Amíg szerelmesek vagytok talán megy. Bár ez az én véleményem. N

2013. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van aki bírja van aki nem, bár az én távkapcsolatomat a féltékenység tette tönkre.
2013. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Persze kérdező, ahogy te írod, úgy nem is gáz,ha 3 napot együtt töltötök... De mondjuk nem mindenki tudna minden hétvégén 3 napra elutazni a párjához. Van akinek ennél sokkal több dolga van és az időpont is nehezen egyeztethető a két félnek, pláne, ha még több száz kilóméterre is laknak... Így könnyű mondani, hogy minden hétvégén találkoztok... Akár távkapcsolat nélkül is csinálják így párok.


Szóval mondjuk én nagyon rosszul érezném magam ha a párommal csak havi egyszer találkoznánk, neten nem tudunk szexelni, még csak hozzá bújni sem tudunk a másikhoz...Komoly dolgokról sem a legjobb neten/telefonon beszélni. Hát nekem ez az unszimpatikus a távkapcs.ban.

2013. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínűleg ő is ide jön majd továbbtanulni.


Tudom, ha nem így lenne akkor tovább bonyolódna a helyzet, és nem azt mondom hogy a miénk tökéletes, csak azt, hogy a mai világban szerintem 100-200 kilóméter távolság már nem is igazán távolság. A buszjegy nekem pl 1300 forint, ez töredéke annak mintha mondjuk minden hétvégén elmennék egyet bulizni valahova a haverokkal, szóval az utazás nem gond. És nekem is sok dolgom van, sokat kell tanulni, házikat csinálni stb stb de ezt hétköznap mind meg lehet oldani, és ha kell hétvégén is lehet tanulni. Persze aki dolgozik annak biztosan nehezebb , meg vannak nálam sokkal de sokkal elfoglaltabb emberek is , ezt is tudom.


De sokszor azt veszem észre, hogy egy csomó kapcsolatnak azért lesz vége , mert a könnyebb utat választják. Mármint inkább véget vetnek az előző "táv" kapcsolatuknak, és keresnek helyben valakit. Én ezt nem szeretném.


1 éve vagyunk együtt körülbelül, de ez a rendszeres hetente (ritkán 2 hetente) találkozás még csak fél éve ált be, szóval a kapcsolatot számítsuk fél évesnek. Tisztában vagyok vele hogy akkor lesz igazán kapcsolatnak nevezhető a dolog, amikor már együtt élünk , és kiismerjük egymást teljes mértékben (Habár ez a mi esetünkben szerintem már megtörtént , egyébb okok miatt amit itt most nem részleteznék, majd talánk később ha lesz kedvem, és érdekel valakit)

2013. febr. 25. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Neten keresztül meg tudod ölelni -> nem


neten keresztül van köztetek fizikai kapcsolat -> nincs


Az hogy te nem igényled a barátnődet fizikálisan, attól a normális ember még igényli..

2013. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De igénylem fizikálisan, de ahogy írtam az is megvan, minden héten 3 napig. Rendben azt is belátom, hogy sokkal jobb lenne ha minden nap vele aludhatnék, de sajnos ez jelen pillanatban nem megoldható. A problémafelvetésem abból adódott, hogy sok ember nem képes kivárni azt, hogy összeköltözhessenek , hanem inkább kilép, és nem vállalja a távkapcsolatot.
2013. febr. 25. 17:11
 8/12 anonim ***** válasza:

És? Neked ez így megfelel, másnak (köztük én is) nem felel meg. Én bele se megyek a távkapcsolatba.


Nem vagyunk egyformák. Ezért nem kell se fújjolni, sem elítélni a másikat.


Inkább örülj hogy ilyen jól mennek a dolgaid, és ne azon csámcsogj hogy más miért nem ilyen... mert ezzel az erővel akár lehetne világbéke is.

2013. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem csámcsogok, csak logikusan , reálisan, érveket felhozva próbálom bebizonyítani, hogy aki azt mondja, a "távkapcsolat" nem működő dolog, az téved.
2013. febr. 26. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:
De sztem csámcsogsz, leírod hogy nálatok, a te életedben mi hogy megy, és neked ez megy. Ettől még hidd el, nem mindenkinek olyan az élethelyzete, hogy ez menne. Nem csak kifogások vannak, ne "okoskodj" kérlek.
2013. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!