Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ki lennétek akadva?

Figyelt kérdés
Ma este jöttünk haza a barátommal és kb mögöttünk 10 méterre történt egy autóbaleset.(olyan hogy az egyik autófel is borult). A barátom rögötn futott oda segíteni a felborult autóson.Én utána kiáltottam hogy ne menjen (mert nekem is volt egy hatalmas autóbalesetem ahol intenzív osztályon feküdtem két hétig kómában kicsi voltam még ekkor) A szüleim egész életemben próbáltak kímélni az autóbalesetek látványától hogy tényleg ne hánytorgassák fel a sebeket.A barátom meg ezt az egészet elrontotta.Jóoké megértem hogy segíteni kell meg minden, de baszus ott van a rendőrség a mentő a tűzoltó nem neki kéne segíteni.Én nem mehettem el mert féltem hogy a barátommal mi van ha lesz valami(mondjuk az autó belül ég és felrobban az autó).Szóval nem mehetem el.Végig kellett néznem ezt az egészet.Végig bőgtem az egészet és teljesen lesokkolt a dolog. Anyu teljes mértékben megért engem de a barátom meg nem érti meg az én helyzetemet
2013. ápr. 14. 22:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Figyelj kislány. Sajnálom ami veled történt, de a barátodnak kötelessége a segítség nyújtás ilyen esetben. Gondolj bele ha esetleg valamelyik rokonod feküdt volna a felborult kocsiban és a barátod megmenthetné az életét azzal hogy stabilizálja ameddig a mentők kiérkeznek, de nem teszi mert a barátnője azt mondta hogy nem szeretné ha oda menne. Ne haragudj rá inkább fogd fel úgy hogy a pasid helyesen cselekedet sőt egy hős. ( bár ez volt a kötelessége).
2013. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Igen igen tudom hogy ez volt a kötelessége és mint mondtam tényleg helyesen cselekedett.Különben nem tudott semmit tenni mert a kocsinak az ajtaját sikerült kinyitni de a nőhöz nem szabadott hozzá nyúlni.Különben az autó sürgösségivel ütközött és azoknak semmi bajuk nem lett szóval ők is ott voltak hogy segítsenek.
2013. ápr. 14. 23:25
 23/25 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy megpróbálta. Ne legyél rá kiakadva, inkább bújjatok össze, hidd el sokkal jobb lesz.
2013. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Hanariko ***** válasza:

utolsó: jogilag talán nem kötelessége, nem hivatása, de emberileg viszont kutyakötelessége segíteni a társán. Persze ez már az emberiség nagy százalékából kiveszett ez az emberi empátia és segítés.

Kérdező: te még tényleg nm dolgoztad föl ezt a dolgot, ha ennyire fölkavar. Valahogy a barátoddal beszéld meg, de nehogy összekapjatok, nehogy ő is úgy értelmezze ahogy mi először, hogy haragszol rá, meg minek ment oda...

és valami szakember sem ártana szerintem sem.

2013. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény, amikor valaki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek élete vagy testi épsége veszélyben van. Alapvetően vétségnek számít, és büntetése két évig terjedő szabadságvesztés. Ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna, akkor bűntettnek számít, és három évig terjedő szabadságvesztés a büntetés felső határa. A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés is lehet, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles. Ez arra nem vonatkoztatható, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra - a gyalogos nem tartozik a közlekedési szabályok hatálya alá.

Az állandósult bírói gyakorlat szerint a minimum az, hogy a segítségnyújtásra kötelezett személy álljon meg a sérült mellett, győződjön meg arról, hogy segítségre szorul-e, ajánlja fel segítségét, vagy ha segíteni nem képes, a megfelelő hatósági szerveket értesítse. A tőle elvárhatóság felső határa, hogy senki sem kötelezhető olyan segítségnyújtásra, amellyel saját vagy mások életét, testi épségét veszélyeztetné.

Amennyiben a baleset helyszínén a sértett halála vagy állapotának súlyosbodása azért következik be, mert a segítségnyújtásra köteles nem a legmegfelelőbb módon nyújtott segítséget, ez nem róható a terhére.

2013. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!