Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menjek vele külföldre, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek vele külföldre, vagy inkább hagyjam a fenébe az egészet?

Figyelt kérdés

A párom úgy néz ki, Csehországba megy dolgozni. Átmeneti dolog, max. néhány év és hazajön. Nekem most nincs munkám, két hónapja nem találok semmit. Mivel albérletezünk, ha elmegy, nekem vidékre kell költöznöm a szüleimhez (nem igazán szeretnék).

A kapcsolatunk most nem a legjobb, főleg az anyagi problémák miatt. Illetve egészségügyi gondjaim is vannak, amiknek hosszadalmas a kezelése.

Ha kimegyek vele, talán lesz állásom, talán nem. Viszont gyakorlom az angolt és nyilván megtanulok csehül is. Azt nem tudom, a kezelésem hogy alakulna, kint hogy tudnék orvoshoz menni (el se tudom mondani, mi bajom van, és arra sincs garancia, hogy ő megérti). Ha nem lesz állásom, mélyülhet köztünk a szakadék.

De ha itthon maradok, akkor ki tudja, mi lesz, lehet hogy évekig kéne távkapcsolatban élnünk.


Gondolkozunk a babavállaláson is, ezt se tudom, hogy lehetne megoldani. Itthon egyedül nem szeretném, de ha éveket kell várni, az se jó. Kint mondjuk lehetne, de nem tudom, ott hogy jönnénk ki anyagilag.


Már az is megfordult a fejemben, hogy talán most kéne elengedni. De szeretjük egymást, butaság lenne.

Tanácstalan vagyok. Mennék is, vonz az, hogy más világ, de félek is. Mit tegyek?


2013. ápr. 16. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztos kimennék, ha itthon sics állásod akkor mindegy. Ha nem jön be, akkor hat óra alatt itthon vagy, nem a világ végére költöznétek.
2013. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ezek az egészségügyi gondok pszichés jellegűek, akkor egyelőre eszedbe se jusson gyereket vállalni. Pszichiáterhez volna jobb elmenni, akkor a kapcsolati problémák is rendeződnének, és a munkanélküliséged is.


Én azt gondolom, hogy beszéljetek a pároddal erről részletesen. A külföldö nehéz annak, aki ott csak eltartott, és ráadásul beteg is. Ha a kapcsolat maga inog, ha nem bízol a párodban, akkor jobb, ha inkább itthon maradsz.


Ki lehet bírni távkapcsolatot. Először azt tisztázd magadban, hogy voltaképpen mit is akarsz.

2013. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Félelemből soha sem döntünk!

Meg gondold végig kimész ott vagy, ha nem működik még mindig haza jöhetsz.. Szerintem egyszerű a döntés, ha ő is a mellett van, hogy inkább menjél vele, ne is gondolkodj tovább!Vár a kaland!Továbbá, ha itthon maradsz ő ki megy azt fogod érezni, hogy gyáva vagy és életed legnagyobb hibáját követted el.. semmi értelme itthon maradni!

2013. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!