Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek fontos a házasság?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos a házasság? Miért lesz több ettől egy kapcsolat, ad valami pluszt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 19. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem én nem fogok soha házasodni...

Az egyházban nem hiszek,a könyvjegyzőben sem.A szerelemben hiszek,ahhoz meg nem a papír kell,hanem két szerető ember.

2013. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. 10 éve vagyok az párommal (én vagyok a férfi), neki fontos, és szeretne, nekem meg igazából mindegy. A megcsalást meg az egymás iránt tanúsított hűség akadályozza meg, nempedig a papír.
2013. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

érzelmileg nekem tervezhetőséget ad, hogy összetartozunk, míg egy élettársi kapcsolat számomra ideiglenes érzést kelt.

És ahogy írják, tisztázott helyzet a feleség státusza, tudja, mire számíthat, mi jár. Ügyintézésnél is ez a varázsszó, könnyebben mennek a dolgok.

Gondolom, mindenkinek mást jelent, pl. feleségként én úgy gondolom, nagyobb kötelességem gondoskodni a családról, barátnőként viszont nem :) Ez egyfajta státusz számomra, jogokkal és felelősségekkel. Nagyobb súlya van.

2013. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

a megcsalásnak semmi köze a papírhoz, a papír nem fog visszatartani, hogy ne bontsam fel a házasságot és a gyerekek száma sem

semmi pluszt nem ad,

3 gyerekem van, mégis elég gyorsan el tudtam dönteni, hogy vége, az igaz ő nem akart válni, de ez már nem változtat, nem élek olyannal aki nem őszinte hozzám, szóval nem fogok vegetálni ilyen kapcsolatban még akkor sem, ha utána egyedül maradok, a két rossz közül talán a kevésbé rossz mellett döntöttem N

2013. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
A párkapcsolathoz szerintem sokat nem tesz hozzá, leszámítva azt a plusz biztonságérzetet, amit a nők társítanak hozzá. A házasság arról szól, hogy jogilag, törvényileg és gazdaságilag is egy pár vagytok. Úgy gondolod, hogy te komolyan gondolod a kapcsolatod valakivel? Jó. Csakhogy a szó elszáll, az írás megmarad.
2013. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

Az, hogy aláírod és kijelented, hogy ő a másik feled, mindenképpen ad egy pluszt. Mert ehhez kell az, hogy fel merd vállalni, felelősségteljes döntés.

Jogilag így lesztek egy család, tiszta helyzetet teremt.


Persze van aki azt mondja, neki mindegy, és ezért aláírja, csak legyen túl rajta. De az már önmagában komoly jel, ha valaki kategorikusan kijelenti, hogy nem hajlandó házasodni. Ha tényleg én vagyok az élete párja, akkor miért fáj neki? Ha meg nem én vagyok az, akkor ne húzzuk már egymás idejét.

2013. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy igen is meg nem is. A házasság egy szerelem kapcsolat elrontója.Viszont azért jó mert nem hozunk akkor meg gondolatlan döntéseket..
2013. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.
2013. ápr. 19. 12:31
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyv vezető előtt az esküvő (hivatalosan), az ér valamit, mivel a tulajdonok felosztásra kerülnek... így jobban egymásra vannak utalva.

Az egyházi esküvő pedig teljesen felesleges, baromság!

Mondjuk annyit ér, hogy elmondhatja a menyasszony, hogy volt rajta egy drága ruha, amit soha az életében többé nem fog felvenni.

2013. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

nekünk fontos volt a házasság. szerettem volna felvenni a férjem nevét, no nem né-ként. fúj, ettől kiráz a hideg. csak kötőjeles verzióban. de nagyon jól esett neki:) a karikagyűrűk viselése:)


szerintem aki azzal takarózik, hogy csak egy papír, az csak kiskaput keres, hogy ne keljen felelősséget vállalni.

lényegében: nem kell papír mert vagyok veled valameddig, amíg nem jön jobb. imádom amikor valaki azzal jön hogy drága egy esküvő meg pénzkidobás... hát nem kell 100-200 fős lagzit tartani. ormótlan szaloncukornak öltözni, és úgy parádézni.


én nőként sose akartam volna nagy esküvőt, templomit sem, fehér ruhát sem. csak hogy a legfontosabb emberek ott legyenek, és velünk örüljenek. ez nálunk 17 ember volt. ez miért drága?


amellett nem szültem volna olyan pasinak aki nem akar feleségül venni.


nyilván a kapcsolattól függ, mit ad hozzá a házasság. mi szerettük volna, a férjem biztonságban érzi magát, és engem is. tudatni akarta mindenkivel hogy igen neki felesége van. amellett az élettárs szó olyan idegen számomra...ideiglenes jellege van. azt hiszem hasonlót írt már itt valaki.


egy rossz kapcsolatból nyilván nem lesz jó házasság. de ott ahol a felek őszintén szeretik egymást, végig harmonikus volt a kapcsolat, tisztességesek, hűségesek, oda bizony adhat biztonságot.


27/N

2013. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!