Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem a pénzes-dolgo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a pénzes-dolgokat a barátommal?

Figyelt kérdés
Olyan emeberektől várom a választ akik nem laknak együtt a párjukkal. Az én páromnak sokszor nincs pénze(dolgozik!) és van úgy hogy én állom a kaját ha megéhezünk, piát stb. És amikor szóba hozom neki hogy most ő a soros meg van sértődve, hogy ezt minek kell mondanom? Meg ha adok neki kölcsön és kérem vissza azért is haragszik, (de vissza adja, csak nem rögtön és van amikor elfelejti) hogy miért kell nekem ilyen alattomosnak lennem. Hogy úgyis vissza ad mindent bla bla... Nálatok ezek hogy működnek? Igaza van a barátomnak? 22/L
2009. szept. 24. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi de ebből nekem az jön le hogy inkább azt szereti a barátod ha eszik iszik szórakozik és miért fizessen ezért?magyarul eltartatja magát! Ez nem tisztességes! Nálunk szerencsére nem így van! én odaadom a barátomnak a pénzt ha pl bulizni megyünk, és abból gazdálkodik kettőnknek! Persze van hogy meghívjuk egymást! Én a helyedben nem hívnám meg semmire egy jó darabig. Ha enni akar(tok) fizessen ő! Pláne azt nem értem h dolgozik és nincs pénze?
2009. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk én vagyok az a fél akinek nincs pénze és mégsem kéri vissza tőlem a párom. Elég bunkó dolognak tartom, egy kapcsolatban mindennek kölcsönösnek kell lennie. Párom úgy fogja fel, hogy még diák vagyok és nem dolgozom, addig sokmindent ő áll, majd ha lesz munkám minden megváltozik, persze igyekszem minnél kevesebb dologra "meghívatni" magam.

Szerintem csak akkor jogos a párod felháborodása, ha mindent te fizetsz (bár nem értem miért kell beszólni). Alapból mivel van munkája, kellene lennie pénzének. Ha soha semmit nem vesz neked soha, nah, akkor van neked igazad.

2009. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia, hát ez egy kényes kérdés. sajnos nem lehet így megállapítani, hogy egy lusta emberről van-e szó, hanem mondjuk rengeteg kiadása van. nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de ha ő pl egyedül él egy albérletben, akkor valószínű, hogy nagyon be kell osztania a pénzét. persze ez még semmiképpen nem indolkolja, hogy a tiédet költse( amiről nem tudom, hogy te is megdolgoztál-e érte, vagy a szüleid tartanak el)

tehát én egy ilyen esetben inkább kibírnám valahogy a randit éhesen és ennék otthon. de nem hívatnám meg magam. főleg ha én vagyok a fiú. nemhogy a magáét kéne kifizetni, hanem téged kéne, hogy meghívjon:)

először is szerintem ne hibáztasd, hanem derítsd ki a dolgokat pontosabban. ha tanuló és mondjuk diákmunkát csinál, abból nem szerez valami sok pénzt. a legfontosabb szerintem itt az, hogy neki irtó jó, hogy te kifizeted neki ezeket a dolgokat, vagy pedig tényleg elég rossz anyagi helyzetben van-önhibáján kívül.

2009. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hasonlo a helyzetem

én még tanulok,mellette diákmelo,albérlet,otthonrol null támogatás

párom fizetős másoddipi,normálmelo,kocsitörlesztő a fizuja 80%a,otthonlakik

félig nálam lakik...evidensnek veszi,hogy kaját mindig én veszem,csinálom,plusz neki melobavinnikaját,meg édesség,miegyéb,illetve ha megyünk valahoá,és előre kell pl jegyet venni,aztis én már,mert neki nincs ideje megvenni (még ha telonkell,és átutalós,akkorse)

meg cigit vegyek már neki,telot töltsem már fel,meg ez meg az

és suli mellett annyira sokat nem keresek

de nah

ezen veszekedni nem igazán akarodzik,max probálom ugy alakitani,hogy akkor legyen neki is "lehetősége" fizetni

de igy is kb 80% amit én

de amig megtudom oldani,addig nem csinálok semmit,ezen nem veszekszek,ezen kivül elvagyunk jol

(pénzt ne kér kölcsön)

22/L (24/F)

2009. szept. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!