Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondolnátok az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondolnátok az én helyemben? Elfogulatlan véleményekre van szükségem.

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást. Ő már dolgozik, de még a szüleivel él, én nyáron diplomázom, én is itthon lakom. Tulajdonképpen egy faluban lakunk. Szóba került, hogy ha lediplomázom és kapok munkát, összeköltözünk a közeli városban. Igenám! Csakhogy évekkel ezelőtt hitelre vett egy autót, amit minden hónapban törlesztenie kell, a szülők rokkant nyugdíjasok, igaz, tudnának segíteni fizetni a hitelt, fel is ajánlották segítségüket. A páromnak fontosak a szülei és az, hogy nekik is jó legyen, de tudom, hogy én is fontos vagyok neki. És eddig úgy áll a helyzet, hogy én elmegyek albérletbe majd, ha fenn tudom tartani magam, ő meg jön hozzám látogatóba rendszeresen. Csak nem tudom, meddig. Nem tudom, mit gondoljak, mert ez így nem jó. Ha meg szóba hozom, akkor az a reakciója, hogy majd úgyis előbb-utóbb lesz valahogy. Szerintetek felnagyítom ezt a helyzetet, vagy tényleg gáz? Köszi!
2013. ápr. 19. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzete, hitel, rokkantnyögdíjas szülők. Igen ám! De egyszer fel kell nőnie, és elindulni a saját életét élni. Értem én, hogy aggódik a szülei miatt, de az a meglátásom, hogy maga sem tudja mi legyen veletek. Nem mer tervezni veled, ami valahol érthető ilyen relatív rövid járás után meg egyébként is. Én leülnék a helyedben vele, és diszkréten megkérdezném, hogy számíthatsz-e rá avagy sem? Mert a reakcióból sok minden leszűrhető és ennek fejében döntenék.


F25

2013. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemes vele megbeszélni, hogy mik a tervei a jövőre nézve. Azonban érthető a szemszöge hiszen ott a hitele amit fizetnie kell. Tudja, hogy ha még külön albérletet és rezsit is kellene fizetnie akkor nehezebb anyagi helyzetbe kerülne mint most. Persze egy idő után saját lábára kell állnia az embernek, de nem mindegy milyen áron. Hiszen ha bármi nagyobb kiadás jönne akkor lehet a hitele is veszélybe kerülne. Én megértem a helyzetét hogy így nagyobb biztonságba érzi magát.

A te szempontod is érthető ugyanakkor nem vagytok még olyan régóta együtt, közel laktok tehát az összeköltözés mellett leginkább csak az önállósodás és a kényelem szól.

Szerintem jobban jártok, ha még otthon laktok egy darabig és inkább gyűjtögettek, hogy biztosabb lábakon álljatok és hitelből is kevesebb maradjon.

2013. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2013. ápr. 20. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!