Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megvalósulhat és működhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megvalósulhat és működhet párkapcsolat értelmi fogyatékos és teljesen egészséges ember között? Esetleg valaki tapasztalt/látott már ilyet a valóságban?

Figyelt kérdés
A kérdés csupán elméleti. Várom a véleményeket!
2013. máj. 13. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszek ebben.
2013. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd, az értelmi fogyatékos iq-határa 70. Vannak enyhe, középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékosok. Mondjuk egy 69-es IQ-jú enyhe értelmi fogyatékos, és egy 75-ös IQ-jú "normál" tartományba tartozó között annyira nem éles a határ... szóval: valószínűleg igen. :)
2013. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

régen én sem hittem,de a nagynéném egy fejlesztő helyen dolgozik(nem kisegítő iskola,de ahhoz hasonló)nem csak gyerekek hanem felnőttek is vannak ott,és a legnagyobb döbbenetemre besétált egy teljesen egészséges nő egy értelmi fogyatékos férfival

3éve vannak együtt,a lány megszerette,támogatásra természetesen nem számíthatnak a családtól,és nem is teljes értékű a kapcsolat,mivel nyilván más egy beteg emberrel lenni

szóval ritka,de előfordulhat

2013. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már láttam több ilyen esetet, általában a nő az értelmi sérült, és egy pasi "karolja fel"... hát, hadd ne minősítsem az ilyen kapcsolatokat. Inkább "tárgy" szegény csaj, de végül is, ha neki jó így, akkor... (pl. együtt szültem egy ilyen lánnyal... én nem becsülöm le a fogyatékkal élőket, de anyaként nagyon furcsa volt! Minden degradáló gondolat nélkül: szó szerint úgy bánt az újszülöttjével, mint a majmok a kölykeikkel. :( )
2013. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
természetesen! :) családban is van ilyen, mozgássérült féfri egészséges nő teljesen megvannak együtt már 2-3 éve :) ha az egészséges eltudja fogadni, hogy a másiknak milyen "hibája" van akkor teljesen működőképes kapcsolat lehet :)
2013. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az értelmi fogyatékos és a mozgássérült egyáltalán nem ugyanaz, kivéve, ha párosul a kettő. Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!
2013. máj. 13. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!