Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barát/barátnő exe miért tabu?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barát/barátnő exe miért tabu?

Figyelt kérdés
Olvasgattam már a témáról pár helyen, de legtöbbször abba a csodás és hasztalan válaszba futottam, hogy "íratlan szabály az, hogy a barátom/barátnőm exe tabu". Esetleg logikus indokot tud valaki írni?

2013. máj. 21. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Lehet barátod/barátnődnek szarul esne.
2013. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Neked jól esne, ha a legjobb barátod azzal szexelne, akibe te mondjuk egy hónappal azelőtt fülig szerelmes voltál? Aki hozzád ért úgy, ahogy most őhozzá?
2013. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 a személyeskedésre nem reagálok, de köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. máj. 21. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Tabu, mert nem esik jól az embernek, ha az ex kerül szóba. Akarva-akaratlanul is úgy érzi, hogy hasonlítgatják hozzá, stb...


Én személy szerint nem szeretek az exről hallani, mert rosszul esik, amikor azt meséli, milyen boldog volt vele, vagy hogy a tésztát hogy főzte az exe, és szerinte az jobb módszer. Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy az orrom alá szeretné dörgölni, hogy sose leszek olyan jó. Lehet, nem így van, de az emberek többsége mindig azt érzi, hogy a párja exe jobb volt nála...


25/N

2013. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem rohadtul nem érdekelne. Ha már ex, akkor köze nincs egymáshoz a két embernek. Innen nincs több kérdés.
2013. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálam nem tabu. Persze, ha az orrom alá dörgölik, hogy ebben is meg ebben is jobb volt, az nagyon nem esik jól. De egyéb dolgokról simán lehet beszélni, pl, hogy miért mentek szét, hány évig voltak együtt, stb.
2013. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szánalmas, hogy sokan azért haragszanak meg a legjobb barátjukra/barátnőjükre mert kikezdtek az ö ex-ével.

Ami indokokat fel szoktak hozni az valami fertelmes...

A legszebb az mikor ők szakítottak vele és fel vannak háborodva, hogy te összejöttél az ő exével. Neki nem kellett de a tiéd se legyen.

Ez a szánalom leges legfelső foka...

2013. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyik barátnőm több exemmel is kavart. Azokkal, akiket nem is szerettem és akikkel én szakítottam vagy közös megegyezés alapján, nem volt gond. Viszont mikor az első szerelmem után kezdett csorogni a nyála, na, az eléggé zavaró volt. Rosszul esett, nagyon, de nem történt semmi, szóval gond nem volt belőle.

Ha mondjuk én kezdtem volna ki az ő első szerelmével, akit néha még manapság is kicsit visszasír, akkor amellett, hogy én magam elég rosszul érezném magam, őt is megbántanám. Hiszen valamilyen érzelmi kötelék még van köztük. Azok viszont senkit se zavarnak, akikkel semmi extrém érzelmi vacakolás nem volt. Szerintem.

Meg hát amúgy is, ha szakítottak és én ismét behozom az illetőt a társaságba, az úgy eléggé kínos szituációkat szülne, amiket úgy érzem, jobb elkerülni.

2013. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A (volt)barátnőm járt egy sráccal, akit megcsalt, ezért volt egy elég csúnya szakításuk. Aztán összefutottam véletlenül a sráccal egy kávézóban ami nagyon jól sikerült, itthon fbon folytattuk is a beszélgetést, majd elhívott randizni. Mielőtt választ adtam volna, rákérdeztem a (volt)bnőmnél, hogy zavarná-e, de aztmondta nyugodtan talizhatunk. A randin összejöttünk, (volt)bnőm pedig azóta nem szól hozzám. Nem érzem magam hibásnak, és kicsit sem bánom, hogy így alakult mivel másfél éve együtt vagyunk, és szeretem.:)
2013. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mekkora egy b*zi (volt a barátnőd). :D

És amúgy mit csináltál volna, ha legalább őszintén kimondja a barátnő, hogy "nem szeretném, ha együtt lennétek"? Gondolom emiatt nem dobtad volna a fiút. Bár én nem is ítéllek el.

2013. jún. 17. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!