Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a barátnőmn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a barátnőmnek azt, hogy egyedül megyünk, és ne sértődjön meg se ő se a családja?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk a szűk családdal egy kis nyaralásra, és amióta felnőttünk, nem lehet összehozni semmi ilyesmit, de most végre sikerült.


Testvérem is viszi a párját, én is vinném az enyémet, és amikor mondtam neki, hogy lehet hogy megyünk erre a helyre, egyből mondta, hogy nagyon jó, tök jó lenne, ha az ő családja is jönne velünk. Ekkor nem reagáltam semmit, legközelebb már tényként kezelte, hogy ők is jönnek.

Aztán megbeszéltük, hogy egy családi baráthoz megyünk lakni, mert másképp nem tudnánk elutazni (anyagiak), ő pedig nem fog tizensok embert elszállásolni, akiket ráadásul nem is ismer. Erre mondta, hogy jó, éérthető.


Legközelebb már úgy mondta, hogy ők jönnek külön, fizetik külön a szállást.


Nincs semmi bajom a családjával, de a sajátommal is akarnék egy picit lenni, 5-6 éve nem voltunk együtt sehol. Hogyan lehetne megmondani, hogy "figyelj, ne jöjjön már a családod, együtt akarunk lenni mi is" úgy, hogy ne sértődjön meg, és a családja se higgyen bunkónak?



2013. máj. 22. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem klassz megoldás, hogy az ő családja külön megy, így nem kell folyton egymást bámulnotok. Szervezhettek attól még külön programokat tőlük független szerintem.
2013. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem érted akkor a lényeget. a külön megy részt úgy értette, hogy fizetnek külön szállást, de akkor is össze kéne járnunk, együtt mennénk szétnézni a környéken, stb.


Tehát hogy egyáltalán ne jöjjenek, mert úgyis össze kéne járni. Ha menni akarnak külön, menjenek, de aabból, hogy direkt arra az időre szervezik, amikor mi is megyünk, és oda, ahová mi is megyünk, egyértelműen látszik, hogy együtt kéne tölteni az időt..

2013. máj. 22. 07:55
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

én igazából azt nem értem, hogyha családiasra tervezitek nagyon, akkor miért hívjátok a párotokat?


mondd neki, hogy ne haragudjon de egy kicsit félreértettük egymást :) és a többit elmondod, ahogy itt leírtad nekünk.

2013. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát bébi, ha az én párom lennél, és közölnéd, hogy a te családoddal együtt nyaralunk, az enyémek meg kvázi le vannak szva, akkor azt hiszem rövid úton le is zárnám a kapcsolatunkat...
2013. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg félreértettem és így én is azt javaslom, amit a 83%-os válaszoló.
2013. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló: igen, pont az ilyen reakciót akarom elkerülni. Kvázi nyújtom a kisujjam, kell a karom.

Én megyek a családommal, ez egy gesztus, hogy őt is viszem.


Ha most az ő családja is elhívna engem, nem mondanám én se, hogy király, akkor hozom mutert meg a tesókat.

2013. máj. 22. 08:20
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezt már elcseszted. Akkor kellett volna mondani a barátnődnek, hogy csak ő jöjjön, amikor szóba került először és nem jelentette be a családjának. Ebből már jól nem jössz ki. Most már csak annyit tehetsz, hogy összeszeded a tökeidet és megmondod a barátnődnek, vagy még inkább a családjának, hogy ezt nem ilyen nyaralásnak terveztétek és jobb lenne nem jönnének. Ezzel mondjuk elvágtad magad náluk a jövőben, de akkor kellett volna nemet mondani, amikor a barátnőd szervezkedni kezdett.

28F

2013. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mond el neki szépen, hogy mennyire fontos neked a család és szeretnél most CSAK és kizárólag velük lenni. Régen volt már családi összejövetel, kiruccanás és ez nagyon hiányzik neked.

Csináljanak ők is ilyen családi kirándulást egy másik irányba, így ez idő alatt a barátnőd sem fog otthon unatkozni. Egy kis kikapcsolódás neki és neked is kell. Ennyi időbe nem fog belehalni.


Bár... egy picit téged sem értelek. Mi 11 éve nem voltunk a családdal kiránduláson max 1 naposon. Mi mindig vittük a páromat mindenfelé. Anyáék mindig is akarták, hogy jöjjön hiszen már ő is a család része. Ez fordítva is ugyan így van. Szerencsére jó a kapcsolatunk egymás családjával ezért mindig szervezünk családi-családi kirándulást :D

2013. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

na király, akkor el leszek könyvelve..


8-as: valamit nem jól olvastál. pont hogy a barátnőmet akarom vinni, de a _családja_ nélkül

2013. máj. 22. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt már nem tudod megúszni :S

Tényleg az elején kellett volna mondani, hogy mi van.. bár azt még megteheted, és talán az lenne a legjobb, ha nem a barátnőddel beszélnél, hanem együtt a családjával, hogy ez és ez a helyzet és a barátnőd félreértette a dolgot. Mert ahogy nézem, nem túl okos, disztingvált csaj, én nem bíznék rá ilyen jellegű üzenetet, mert a jelek szerint nem érti.

2013. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!