Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Unalmas párkapcsolat? Létezhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Unalmas párkapcsolat? Létezhet az, hogy visszahúz a másik?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem,hogy visszahúz.Nem tudok úgy élni mellette,ahogy szeretnék.Semmi probléma nem lenne.Együtt élünk,toleránsak vagyunk,sokszor elutazunk hétvégente.Mégis úgy érzem,hogy nem teljes és még a legjobb pillanatokat sem tudom úgy átélni vele, ahogy kéne.Kilátástalanság érzése lesz rajtam úrrá mellette,nincsenek céljaim és nem érdekel szinte semmi.Úgy érzem,hogy fogy az energiám,amikor vele vagyok. ÉS az az érdekes,ha pár napig távol vagyunk, akkor hiányzik,szeretettel gondolok rá,és várom,hogy találkozzunk.Viszont ez idő alatt feltöltődöm energiával.És újra együtt,eltelik néhány nap,és megint ugyanez az érzés.Nem tudom,hogy így hosszútávon tudok-e gondolkodni vele.Tessék,most is ezen agyalok,ahelyett,hogy boldogan aludnék.

Az biztos,hogy a környezeti ingerigényem jóval nagyobb,mint az övé.Ő elvan,monoton mód,és megelégszik azzal,ha jóllakik,és jót pihen.Én miért nem vagyok ezzel elégedett?


2013. máj. 28. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
buborék fejű, mid van?
2013. máj. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Egyszerűen csak bolond vagy. Nemvicc.
2013. máj. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Olyat kell keresni, aki hasonló hozzád és nem eltűrni egy szürke kapcsolatot. Ezt hidd el, tapasztalatból írom. Rengeteg embert látok a Te helyzeteben, mert félnek a változtatástól, mert félnek az ismeretlentől. Miközben sokszor az a legnagyobb kaland az életben. Merj lépni.
2013. máj. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én évekig éltem egy ilyen szobanövény típusú lánnyal, de a végtelenségig én sem bírtam.
2013. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy visszahúz, az csak tévedés lehet. Titkon mindenki azt szeretné hallani, hogy igen, nem te tehetsz róla, hogy nem vagy boldog, nem te vagy a felelős, más akadályozza a boldogságod. De ez sosincs így. Boldognak lenni nagyon könnyű és nagyon nehéz is egyben. De a boldogsághoz sohasem kell más. A boldogság összetevői nem a párodban, hanem te benned, a te fejedben, szívedben és lelkedben vannak meg. Hiába is várod, hogy a párod, vagy bármi a környezetedben ezt befolyásolja: a testi élvezetek csak rövid ideig nyújtanak kellemes érzést. Ha elégedetlen vagy, gyors boldogságra vársz. A testi örömök, mint a finom ételek, a jó filmek, szex, alkohol, stb. Csak akkor teszik jobbá az életed, ha kellő figyelmet, tiszteletet és türelmet szánsz rájuk. Máskülönben csak pusztítod magad. Megeszel egy finom ételt, pár percig élvezetet nyújt, de utána csak még rosszabbul érzed magad, mint előtte. Az evéstől felszedsz pár kilót, egyre rosszabbnak látod magad a tükörben, aminek az eredménye, hogy elégedetlen és boldogtalan vagy, ezért újabb rövid távú, olcsó testi élvezethez folyamodsz. Még több kaja, szex, alkohol. És ez így megy tovább. Ellenben a boldogsághoz szükséges összetevők az agyadban vannak meg, az észlelés és a figyelem során szabadulnak fel. A testi élvezeteknek is megvan a maga művészete. Éspedig az első alapszabály a türelem.
2013. máj. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 Ezek a "gyors" élvezetek pont ezek vannak meg vele. És pont a mélyebb dolgok,amiket leírsz,pont azok hiányoznak. Mert süket fülekre találok,hallgatásra.
2013. máj. 28. 01:25
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért vagy akkor még mindig vele? Egyébként nekem is volt már olyan párom, aki hiába volt figyelmes és kedves, a pesszimizmusával és lehangoltságával annyira lehúzott engem is, hogy felkelni nem volt kedvem reggelente. Viszont az is gyakori, hogy valaki a másik féltől várja a csodát. Abban az esetben nélküle sem fogod magad jól érezni.
2013. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De pont ez az: a hosszú távú boldogságot hiába is várod tőle, vagy bárki mástól a világon. Mert nagy csodát mondok, az egyetlen, akitől ilyet várhatsz, az te vagy. A párodnak is a saját boldogságáért kell tennie. Egy jól működő párkapcsolat nem abból áll, hogy két életképtelen, fél ember kiegészíti egymást, és együtt boldogok, mert ez nem működik. A két félből varrt egész előbb-utóbb kilöki egymást. Arra kell törekednek, hogy egyedül legyél egész. Hogy egyedül legyél boldog. Persze, a párodnak is, de az az Ő dolga. Ne akard megváltoztatni. Ha rádöbbensz, hogy nem tudod már szeretni, akkor hagyd el, ha viszont szereted, akkor fogadd el olyannak, amilyen, mert akit szeretsz, az nem érdemli meg, hogy bántsd. A kapcsolatok első alapszabálya, hogy fogadd el a másikat... A saját rosszkedvedért, sikertelenségedért ne őt hibáztasd, mert nem Ő a felelős. Nem is kell felelősöket keresni. A rosszkedv, unalom az élet része. Erre való. Érezd, vedd tudomásul, hagyd, hogy egy-két röpke gondolat átfusson a fejeden, lélegezz mélyeket, figyeld a lélegzetvételed, és hagyd hogy másfelé terelődjenek a gondolataid. A rosszkedv, unalom erre való. Az élet szükséges része, a test és a lélek összetevője, de az boldog elégedett ember életét nem meghatározza és irányítja, hanem segíti. Tudomásul kell venni a rossz kedvet, de túl kell lépni rajta. Ehhez nem kell más, mint tudatosság, figyelem, türelem és alázat.


Második legfontosabb dolog: sohase hasonlítsd önmagad, a párod, a kapcsolatod, vagy életed bármely részét másokhoz. Ne irigykedj az emberekre az utcán. Ha látsz egy vonzó embert, ne arra gondolj, hogy te is olyan lehetnél, mint Ő, vagy hogy a párod miért nem olyan. Képzeld, a testével jóformán senki sem elégedett, még a szupermodellek, és a testépítők sem. Ezért ne próbálj másnak megfelelni, elég, hogyha saját magad számára elfogadod a tested, és a saját jóérzésednek megfelelően karban is tartod. Persze, a legjobb volna, ha a párod is ezt csinálná, de ne próbáld erre semmilyen trükkel rávenni, mert ez az Ő dolga. Ha arra vágysz, hogy a párod meglepjen egy finom vacsorával, vagy elhívjon színházba, akkor ne próbáld a párod ez alapján az álmodozás alapján megítélni! Ő nem is tudhat róla. A vacsorát készítsd el magadnak, a színházba egyedül, vagy barátnőkkel is elmehetsz, ha a párod nem szeretne veled tartani. Ha veled tart, akkor volt egy jó közös programotok. De erőltetni nagy kár, mert csak sértődés lesz belőle, ha pedig nem csinálod meg egyedül, akkor az élményről lemaradsz, és nem a párod lesz a felelős, hanem csak és kizárólag te. Ha pedig úgy látod, egyedül nincs értelme programokat csinálni, akkor azt kell mondjam, hogy nem (csak) a párod él unalmas életet.

2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a mondás szerint:

"Inkább éld a magad életét rosszul, mint a másét jól. Inkább tedd a magad dolgát rosszul, mint másét jól"


Illetve, megosztok veled egy Zen koant is:

Egy férfi csónakjában evez, majd meglát egy másik férfit az Ő irányába evezni. A két csónak egymásnak ütközik, majd a férfi elkezd éktelen hangon ordítani a másik férfival, sérelmezve, hogy a csónakját szándékosan irányította az övébe.


Most olvasd el a történet egy másik lehetséges lefolyását:

Egy férfi csónakjában evez, majd meglát egy üres csónakot, ahogyan felé úszik a vízen. A két csónak egymásnak ütközik, a férfi pedig egyszerűen kikerüli.



A tanulság: ha a sorsot nem hibáztatod azért, amiért igazából te vagy a felelős, akkor másik embert se hibáztass. Mert a csónak mindig üres. A problémát nem a másik ember okozza. A másik ember nem azért él, hogy nekünk ártson, csak megvan a saját élete.

2013. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7-es nem,nem várok tőle csodát.Pont fordítva,az én csodám fogyatkozik mellette. Pont ahogy leírtad, egy rendes ember, csak éppen reggel nincs kedvem felkelni mellette. Rájöttem, hogy változtatni azért nem könnyű,mert annyira meg akarok felelni a normáinak,hogy inkább idomulok hozzá.
2013. máj. 29. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!