Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet-e a kapcsolat, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet-e a kapcsolat, ha a nőnek magasabb iskolai végzettsége van? Milyen problémákkal járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondoltam leírom problémámat, hátha tud valaki okosat mondani.

A párommal már 3 éve élünk együtt a saját lakásomban. Neki szakmunkás végzettsége van, én pedig hamarosan megkapom egyetemi diplomámat. Semmi gondom nincs azzal, hogy neki nincs felsőfokú végzettsége, csak arra lennék kíváncsi, működhet-e hosszútávon? A szüleim (sem diplomásak), de már közölték velem, hogy szerintük "jobbat" érdemelnék, fiatalabbat (10 év van köztünk) és ők diplomással tudnának inkább elképzelni. Természetesen elfogadták, mert azt választok, aki nekem tetszik, sőt nincs vele semmi gond (tisztelettudó stb.) Még a kapcsolatunk kezdetén egyik barátom (30-as férfi) közölte, hogy szerinte nehezen működhet egy ilyen kapcsolat és valószínűleg rövid időn belül zavarni fogja a pasimat a végzettségem vagy többféle szempontból is problémáink lehetnek. De őt nem zavarja egyáltalán, hogy iskolázottabb vagyok, büszke rám és örül a sikereimnek. Komolyan tervez velem, figyelembe veszi a saját döntéseimet és mindent közösen beszélünk meg. Azt is mondhatnám, hogy én vagyok az erősebb fél a kapcsolatban, mert "minden hozzám van igazítva" (főképp a tanulmányaim miatt).

Tehát jól megvagyunk, horoszkóp szerint is összeillünk :) Természetesen kisebb-nagyobb összezördülésink vannak, de sikerül mindig megoldást találnunk.



2013. máj. 30. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért ne működhetne?

Nem romlik el egy kapcsolat csak azért mert kapsz egy papírt ,hogy van diplomád.

2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Mint tudjuk a nőket taszítja az intelligencia, tehát tökéletes pár vagytok.
2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha jól meg vagytok akkor ki nem sz.rja le,hogy mások szerint mi a helyzet.Mások inkább féltékenyek,hogy jól megvagytok és belepofáznak,hogy így nem jó meg úgy nem jó.Ráadásul kezd tökmindegy lenni kinek van diplomája meg kinek nincs ugyanis itt már rég nem az a kérdés kinek milyen a végzettsége,hanem az ki mennyire gerinces vagy bátor.
2013. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy felsőfokú gazd.informatikás papírom, a páromnak egy idegenforgalmis diplomája + 2 idegen nyelvet középszinten beszél. Én tanulok tőle, ő tőlem az infót. Jól elvagyunk és hálás vagyok neki amiért nem kell nyelvtanárhoz járnom...
2013. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyreszt ne elj vissza ezzel, h hozzad van igazitva minden, minden ember ugyanolyan ertekes diplomatol fuggetlenul, masreszt mindenki le tud diplomazni a mai vilagban, ha mashogy nem penzraforditassal (en is kozel vok hozza egy neheznek velt suliban). Masok velemenyet hallgasd meg, s szurd le a tanulsagot, bar most nagy hulyeseget mondtak az ismerosok, csaladagok ezzel a dologgal, legyel vele, amig jol erzed magad vele. Sztem.
2013. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pont ilyen házasságban voltam...

Engem sosem zavart az, hogy a volt férjemnek milyen a végzettsége (amúgy épp ösztönöztem, hogy tanuljon tovább, támogattam, mert a szakmájában sikeres volt), továbbá a keresete sem.

Őt viszont zavarta, folyton ezen problémázott ahelyett, hogy élveztük volna a közös életet. Állandóan azon rinyált, hogy keveset keres - de hiába mondtam, hogy az a lényeg, hogy közösen meg tudunk élni.

Lettek gyerekek is. Engem az sem zavart volna, ha munkában rám több hárul, én megteremtem az anyagi feltételeket, de ő segítsen az otthoni munkákban többet és a gyerekekkel. Ja, csakhogy az meg női munka volt szerinte.

A vége válás lett.


Szóval ha a párod nem úgy gondolkozik, mint egy hisztis kisgyerek és egy egységként tekintetek magatokra, benned nem a riválisát látja, hanem egy olyan partnert, akivel kiegészítitek egymást, akkor működhet. Az, hogy most támogat az jó, remélhetőleg később sem lesz ebből probléma.


Ismerősnél hasonló a helyzet, ott egy év után apuka ment GYED-re majd GYES-re, rengeteget segít a gyereknevelésben és nem anyuka szakad bele mindenbe, nagyon szépen élnek.

Úgyhogy működhet, de rajtatok - és főleg a párodon - múlik.

2013. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem a papír számít. Az általában buktató, ha a nő sokkal intelligensebb, mint a férfi, de ez sem Szentírás. Páromnak OKJ-je van, gazdasági vonalon mozog, na, én ahhoz egy betűt nem értek. Én gyógypedagógusnak tanulok, ami ugye egyetem. A srác messze intelligensebb nálam, az én összes tudásomat simán lenyelné, pedig alacsonyabb papírja van, mint nekem. Nincs itt semmi baj.
2013. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az lehet a probléma, hogy a pasi frusztrált lesz a dologtól. Mert most ugye ő a dolgozó férfi, te meg a diáklány, ez oké. De ha te leszel a diplomás, dolgozó nő, ő meg a szakmunkás, dolgozó férfi, akkor könnyen lehet, hogy már zavarni fogja a dolog. Különösen ha netán többet keresel és/vagy magasabb pozícióba kerülsz.


Az exemmel voltunk hasonló helyzetben. Engem alapvetően nem zavart, hogy ő nem tanult tovább, de őt nagyon. Idővel egészen borzasztó dolgai lettek, akármiről beszéltünk, csak neki lehetett igaza, soha nem látta be, ha mégse, folyton azt mondogatta, hogy ő a férfi, később ha társaságba mentünk, mindig lehurrogott, kis buta nőnek próbált beállítani. Idővel meguntam a dolgot. Persze benne úgy csapódott le, hogy nekem rangon aluli egy olyannal lenni,mint ő. Holott ő maga mart el maga mellől a viselkedésével.

2013. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sokan vannak igy sztem h magasabb vegzettseggel butabbak mint egy kozepiskolas, legalabbis alapveto dolgokban. Suli semmit se szamit
2013. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Inkáb a korkölónbség a nehézkes.

Bár mondjuk egy kicsit zavaró lehet hogy sokal tőbet keresel ás joban értesz ahoz ami a diplómád mint ő de ez nemojan nagy gubanc ha megudja a pasi érteni .

de ha moár ezen tépődsz nemjó jel


F/23

2013. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!