Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet-e a kapcsolat, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet-e a kapcsolat, ha a nőnek magasabb iskolai végzettsége van? Milyen problémákkal járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondoltam leírom problémámat, hátha tud valaki okosat mondani.

A párommal már 3 éve élünk együtt a saját lakásomban. Neki szakmunkás végzettsége van, én pedig hamarosan megkapom egyetemi diplomámat. Semmi gondom nincs azzal, hogy neki nincs felsőfokú végzettsége, csak arra lennék kíváncsi, működhet-e hosszútávon? A szüleim (sem diplomásak), de már közölték velem, hogy szerintük "jobbat" érdemelnék, fiatalabbat (10 év van köztünk) és ők diplomással tudnának inkább elképzelni. Természetesen elfogadták, mert azt választok, aki nekem tetszik, sőt nincs vele semmi gond (tisztelettudó stb.) Még a kapcsolatunk kezdetén egyik barátom (30-as férfi) közölte, hogy szerinte nehezen működhet egy ilyen kapcsolat és valószínűleg rövid időn belül zavarni fogja a pasimat a végzettségem vagy többféle szempontból is problémáink lehetnek. De őt nem zavarja egyáltalán, hogy iskolázottabb vagyok, büszke rám és örül a sikereimnek. Komolyan tervez velem, figyelembe veszi a saját döntéseimet és mindent közösen beszélünk meg. Azt is mondhatnám, hogy én vagyok az erősebb fél a kapcsolatban, mert "minden hozzám van igazítva" (főképp a tanulmányaim miatt).

Tehát jól megvagyunk, horoszkóp szerint is összeillünk :) Természetesen kisebb-nagyobb összezördülésink vannak, de sikerül mindig megoldást találnunk.



2013. máj. 30. 10:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna a dolog, ameddig ugy erzem, h mindent megteszek, s ameddig valahogy fel nem hozna a pl. feleseg a temat ram nezve serto modon. Ezt sztem veszekedesnel sem illik, ez benne maradhat az emberben. De en meg csak egy 24-es kissrac vok, mit tudhatok errol.
2013. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtatok, az értékrendeteken múlik.

Megmondom őszintén, hogy engem zavarna, de ez ÉN vagyok. Mivel én oktatási területen dolgozom, diplomás nőként, ezért nekem a tanulás értéket jelent. NEKEM!

A másik ok, hogy mivel (számos mérés alapján) átlagon felüli az IQ-m, egyszerűen csak olyan férfit tudok tisztelni, olyanra tudok felnézni, akinek szintén átlagon felüli. Nem mondom, hogy ez jó... de ezzel kell élnem, ez alapján kell partnert keresnem, mert számtalanszor bebizonyosodott, hogy ha kompromisszumot kötök e téren, az nem vezet jóra.

Tudom, hogy most jönnek a lepontozások, de sokéves tapasztalat alapján alakult ki az értékrendem, meggyőződésem - ami, hangsúlyozom, az enyém, és ez korántsem jelenti azt, hogy másoknak is ezt kell követni!

2013. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 The Other ***** válasza:
88%

Azt a közhelyet nyitásként ellövöm, hogy a diplomával nem adnak észt és anélkül is lehet valaki értelmes. Valamint az is tény, hogy a mai világban sok "diploma" értéke a wc-papírral vetekedik (szándékosan nem nevezek meg szakokat), amihez az elvárt tudásszint is csak épphogy meghaladja a középiskolai érettségit (én elhajítottam az agyam, amikor megtudtam, hogy vannak olyan szakok, ahol heti 12-15 óra van és 50-70 oldalakból írnak ZH-kat). Sajnos, manapság tömegoktatás van, ahol inkább a mennyiséget és nem a minőséget preferálják. De be is fejezem ez irányú eszmefuttatásom, mert nem ez a kérdés.


Szóval, amondó vagyok, hogy akinél felmerül ez a kérdés, ott nem működhet. És szerintem is az a leggyakoribb eset, amit a #6-os írt le: az kezdetben még nem gond, hogy magasabb a végzettséged. A gond akkor kezdődik, amikor majd elkezdesz többet keresni, a munkahelyeden is olyan férfiak lesznek, akiknek jól mennek a dolgok, valamint a baráti kör is főleg diplomásokból fog állni. Lehet, hogy sose lesz nyílt konfrontáció, de a hapsiban ez biztos kisebbségi komplexust és ebből eredően bizonyítási kényszert szül. Az pedig csak tetőzi a dolgot, hogy már eléggé benne van a korban (a fiatalabb hapsikkal is "vetélkednie kell"), ráadásul a lakás is a tiéd.

Így jó eséllyel vagy papucs lesz, aki anyucin fog csüngeni, vagy pedig egy folyamatosan hisztiző, féltékenykedő kisfiú, aki folyton meg akarja mutatni, hogy ő tökös legény...

2013. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 The Other ***** válasza:
És a számításba még vedd bele a szülők "noszogatását", valamint a sok "ferde tekintetet" a későbbi ismerőseid részéről, amikor megtudják, hogy ki a párod...
2013. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű és egyéb hozzászólásokat. Nyilván nem arra gondoltam, hogy a papír miatt véget vetnék a kapcsolatnak. Szerintem mindenkinek a saját, szabad döntése, hogy továbbtanul-e vagy sem. Tisztában vagyok a felsőoktatás expanziójával s a következményekkel. Én oktatási területen fogok dolgozni, valamint továbbtanulást is tervezek még (levelező tagozaton). Ebben is támogat a párom. Elfogadtam azt, hogy őt más érdekli, másban sikeres. Azt is mondhatnám, hogy ez az élete.

Pénzügyileg most sem függök tőle, hiszen a szüleim támogatnak. Az ételt én oldom meg, a számlákat viszont ő fizeti. Ez is változni fog a későbbiekben, ha lesz önálló keresetem.


Voltam már együtt többdiplomás, sikeres férfival, akire felnéztem, s tanulhattam is tőle, hiszen 3 idegennyelvet is beszélt. Ezzel szemben mégsem éreztem olyan jól magam. Karrierista volt, túl sok szabadságot igényelt, kevésbé tudta elfogadni mások véleményét. A sok külföldi út miatt lassan elmaradtunk egymás mellől. Ő azóta is szingli. Barátok maradtunk, néha felhívjuk egymást.

A mostani párommal úgy érzem kiegészítjük egymást.


The Other, külön köszönöm a válaszod! Ezektől tartok a leginkább, hogy belsőleg fogja őt frusztrálni.

2013. máj. 31. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!