Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek lehetséges még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehetséges még olyan pár, mint a régi időkben, hogy az egész életüket együtt élték le?

Figyelt kérdés
... vagy mára már győzött az a hülyeség, hogy előtte ki kell próbálni az összes lányt/fiút a környéken, meg így kell csalódni, úgy kell csalódni. Régen ez miért nem volt probléma? Miért tűnik úgy, hogy ez most lehetetlen? És szerintetek naiv vagyok, ha úgy gondolom 21 évesen, hogy az én kapcsolatom egy életre szólhat?
2013. máj. 30. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen példa van. Viszont az is tény, hogy manapság könnyebben mennek szét a párok, könnyebben válnak el a házastársak. De vedd figyelembe, hogy régen több tényező is volt, ami miatt másképp működött a dolog. Egyrészt a férfiak részéről kvázi "legális" volt a bordélyba kiruccanás, másrészt a nők sokkal jobban rá voltak utalva a férfira. Emellett sokkal régebben pedig még a vallásos nevelés is sokat segített.
2013. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyet, de nem ez az alapvető tendencia. Azért nem volt régen probléma, mert akkor még nem nyert ekkora teret az emancipáció, és más volt a közerkölcs is. Akkor is elvesztették házasság előtt, csak megvágták a kezüket, hogy véres legyen a lepedő, nehogy megszólják őket a faluban. Kicsit naiv vagy, de előfordulhat, hogy huzamosabb ideig együtt maradtok, ezt ti érzitek.
2013. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2013. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy naiv, csak szerelmes. :)

És régebben más idők voltak. Most már emancipálódtak a nők és ők is ugyanúgy kereshetik a boldogságot, mint a férfiak. Mert valljuk be, anno a férfiak nem csak egy nőt "próbáltak ki", míg a nőknél szinte elvárás volt ez. Tehát a változás, főleg csak az egyik felet érinti.

2013. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges :) Főleg, ha mindkét ember ilyen beállítottságú :). Több mint 5 éve vagyunk együtt. (Elsők vagyunk egymásnak.) Együtt szeretnénk megöregedni :)

21N

/Hozzá teszem, ne hogy azt hidd, hogy a régi időkben nem voltak megcsalások... Sőt.. egészen nyíltan mentek az ilyesféle dolgok... max nem tudsz róla... mamám elég sok ilyen sztorit mesélt.../

2013. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges,csak szerencse kell hozzá.
2013. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. nem vagy naiv. Lehet igaz meggyőződésed, de ezt az állapotot nehéz megtartani, főleg mert 2 ember kell hozzá. És sok minden változhat az évek folyamán ami teljesen új megvilágításba helyezi a kapcsolatokat.


2. A régi időkben is ritka volt az ilyen kapcsolat. Akkoriban nem a pár válaszotta egymást, hanem a szülők. Föld ment a földhöz...

És mivel ritka volt, hogy érdek házasságban jó érzelmi alap alakuljon ki, így a nők is és férfiak is félre jártak, csak igyekeztek ezt hétpecsétes titokban tartani.

(legalábbis a dédim ezt mesélte)


3. nem ítélem azt aki "kiéli" magát (hülye kifejezés, senki nem hal bele). Ezeket jobb komoly kapcsolat előtt mint komoly kapcsolat alatt megélni. (mert sokakban felmerül a kérdés milyen lehet...)

2013. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! igazatok van, sok minden más volt, mégis olyan sokszor könnybe lábad a szemem, mikor a nagyszüleim mesélnek az együtt töltött 50 évükről, ez valami csodálatos dolog, és én is szeretnék ennek a részese lenni.. :)
2013. máj. 30. 17:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Anno egy egyedülálló nő szégyennek számított, esélytelen volt hogy fenn tudja tartani magát férfi nélkül. Nem a hű de nagy szerelem tartotta össze ezeket az embereket, hanem a kényszer, ez ma is megy, csak ma már nem ciki ha a nő kilép egy szar házasságból, vagy legalább panaszkodni mer róla. Semmi romantikus nincs ebben, a nők rá voltak kényszerítve, a legtöbb esetben el voltak nyomva a házasságon belül, a férfi meg csinált amit akart. Amelyik nő ezt sírja vissza, annak gratulálok. Az emancipáció nem a sátán műve, és el sem tudom képzelni, hogy gondolhatja bármelyik nő azt, hogy ami régen volt, az a helyes.
2013. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
17:27! persze, nyilván a nagytöbbség kényszerből ment bele, de akkor az én nagyszüleim vagy baromi szerencsések, vagy annyira megszerették egymást az idők folyamán, hogy szenvedésről nem hallottam nagyim szájából. én igazából ezt irigylem, nem azt, hogy elnyomták a nőket, hiszen erre nem vágyom nyilván
2013. máj. 30. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!