Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit szamit a penz, a penzhez valo hozzaallas egy kapcsolatban? Te mit tennel a helyemben?

Figyelt kérdés
Sosem gondoltam volna, hogy megfordul egyszer a fejemben, hogy a penz miatt elhagyjam a parom. O rossz anyagi korulmenyek kozott nott fel, nekem nagyjabol megvolt mindenem. Kulfoldon elunk, mikor egyedul tartottam itt fent magam, tudtam felrerakni. Miota osszekoltoztunk, csak azert dolgozunk, hogy egyunk es lakjunk valahol. Rengeteget eszik a parom, ez azert zavar, mert peldaul tegnap este mondta, hogy nem igazan ehes, es megevett 6 darab csirkecombot, hozza szalonnat, krumplit, salatat, ezt-azt. Csak unalmaban eszik, vagy en nem tudom miert, nem tudom elhinni, hogy ehes. Minden penzunk kajara megy. Ha eljon velem a boltba, a haromszorosat koltom a tervezettnek, mert neki ez is kell, meg az is, ha azt mondom, nem jut erre, akkor en sajnalom tole es neki ennyit se lehet. En nem akartam sokaig itt maradni, csak par evig, amig osszegyujtok egy kis indulotoket egy tanfolyamra, jogsire, miegyebre. De mellette arra sem nagyon marad, hogy evente ketszer meglatogassam a csaladom. Ha van nala egy nagyobb osszeg, elkolti hulyesegekre. Eddig az en kartyamra jott a fizetese, mert neki nem volt. En keszpenzben kapom a fizetesem, az elmegy mind egy szalig, az overol levettunk x osszeget, es a tobbinek vegre orultem, hogy van egy kis tartalek. Most elkeszult a kartyaja, mar rendelne internetrol minden felesleges dolgot, mikor tudja, hogy szeretnek hazamenni. Es en mar rengeteg penzt felre tudtam volna tenni, ha nem kene negyszer annyit elkolteni kajara, mint amit egyedul koltenek. Raadasul itthon en csinalok mindent, en takaritok, mosok, fozok, rakom a szennyesbe a ruhait, pakolok utana, o hazajon, leul a gep ele, es ennyi. Neha jelkepesen megcsinal ezt-azt, amit hallgathatok egy jo darabig. En nem igy kepzeltem az egyuttlakast, az eletemet... Rabeszelt, hogy tartsunk tengerimalacot (imadom az allatokat, es nagyon hianyzott nekem, hogy nincsen most). De veluk is csak en foglalkozom, o semmit. Persze en akartam jobban, de sok nekem egyedul. Nagyon nagy szerelem volt a mienk, megkerte mar a kezem is. Azt hittem, o az igazi, annyira tokeletesnek tunt. Szeretem ot, de annyira zavar a penzugyi hozzaallasa. Igy sosem jutunk sehova, ha o elszorakozza, amig van, amikor nincs, akkor meg csak nezunk. A mi csaladunkban mindig volt tartalek, hogy ha gaz van, legyen mihez nyulni. O meg: majd lesz valahogy, ne aggodjak. De aggodok, mert evek ota itt vagyunk, es nincs egyaltalan megtakaritott penzunk, pedig hanyan almodnak rola, hogy bar lenne lehetoseguk kulfoldre jonni a jobb elet remenyeben, mi meg elb....uk a penzt a semmire, az elvezetre. Bar nem tudom, mi elvezet van abban, hogy 10 perc alatt megeszi egy negytagu csalad ebed es vacsoraadagjat egyszerre. Neha imadom ot, de amint elojon a penzrol a tema, felmegy az agyvizem. Alvaszavaraim vannak mostanaban. Mindegy, hanykor fekszem le, felkelek hajnalban, 3-4 korul. Arra gondolok, azert, mert olyankor egyedul lehetek es gondolkodhatok, mert nagyon nyomaszt a kilatastalan eletunk, amiben eselyem sincs visszamenni Magyarorszagra. Amugy sem tudom, hogyan fizetnenk ki otthoni fizetesbol a kajat. Annyira zavar a nemtorodomsege es a tekozlasa. Masreszt rengeteg belso tulajdonsaga van, amit senki masban nem talaltam meg, de igy tonkremegy a kapcsolatunk. Ejjel-nappal ezen jar az agyam, hogyan sporoljunk, o meg elkolt mindent, ami nala van. Hiaba beszelek vele, a falnak is egyszerubb lenne... Mit tegyek? Felek, ugy jarok, mint a noverem, aki eltartotta az exferjet, es aki belerangatta a vegen egy csomo hitelbe. Es rabeszelte egy kutyara, aki hatalmas problema volt, mert tesom alberletbe koltozott, miutan otthagyta, de sokat vacillalt a kutya miatt. Vegul talalt olyan alberletet, ahol engedtek a kutyat. Naluk is igy kezdodott a dolog. Mar azon gondolkodom, hogy elhagyom ot, es hazamegyek Magyarorszagra. Mit tennetek a helyemben?
2013. jún. 9. 09:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy milyen überfrankó belső tulajdonságai lehetnek hogy még elviseld. Én a helyedben már rég otthagytam volna. Gondolj csak bele, ezt fogjàk a gyerekeitek is megtanulni a pénzről? Egyszerűen nem tudsz vele hosszútávra tervezni.
2013. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kidobnám, mert csak kihasznál. Bocs, de ez egyértelmű. Le lehet szavazni és mondani, hogy anyagias ribi vagyok, debasszus, azért mindennek van egy határa. VAGY! Legyetek külön kasszán. Igen is fizesse magának a dolgait, nem olyan nehéz az.Akkor majd megérzi mennyit ér a pénz.

Ja és semmilyen körülmények között ne gyere haza, itt mégrosszabb a helyzet. Mond meg neki, hogy jövő hónaptól külön kassza és tanulja meg beosztani magának a pénzét vagy mehet haza. Tudom, hogy nehéz és bunkóságnak hangzik, de ne te érezd már magad sz@rul más hülyesége miatt. És abban is biztos vagyok, hogy találnál magadnak normálisat.

Amúgy a pasid neve véletlenül nem Márk? :-D

2013. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem :) De ugy tunik, akkor nem vagyok egyedul a problemammal
2013. jún. 9. 09:23
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én partneremmel is előfordult, hogy bár nem volt éppen sok pénzünk (kocsi törlesztőhitelre meg a rezsire ment a java), amikor volt éppen valamennyi, az elment olyanra, aminél szerintem fontosabb is lett volna (pl. projektort vett, amikor inkább egy új matracra lett volna szükségünk, mert folyton fájt a hátam). Nálunk mondjuk nem volt ilyen durva a hozzáállása, őt is idegesíti alapból, hogy nem tud félretenni. A te helyedben viszont mindenképpen megpróbálnék minimum egy szünetet a kapcsolatban, amikor külön költözöl, külön a kassza. Ha boldogul a pasi és megmarad a szerelem, csak akkor mernék bármit is tervezni hosszabb távra.
2013. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne költözz haza Magyarországra, főleg ha ott külföldön van munkád. Keress megoldást arra hogy egyedül érvényesülj, költözz kisebb albérletbe és ne hagyd magad. Ha egyedül leszel fogsz tudni spórolni és megkönnyíted az életedet, csak önmagadra kell főznöd, takaritanod. Melyik országban éltek?
2013. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem is ez fordult meg a fejemben, hogy ezt latnak a leendo gyerekeink. Gondolom, ezt latta o is otthon, es valoszinuleg ez is oka volt, hogy szegenyek voltak. Talan most kompenzal? De az en, a mi jovonk karara... Masreszt, meg lehet hulye pelda, de aki egy tolunk fuggo, kiszolgaltatott allattal sem torodik, mitol lenne mas egy gyerek? Szerintem a jovoben a gyerekneveles is egyes-egyedul ram maradna. Ezeken a dolgain kivul pedig egy nagyon szeretetteljes ember, es tenyleg a tenyeren hordoz. Csak ne tekozolna el mindenunket.
2013. jún. 9. 09:27
 7/20 A kérdező kommentje:
Angliaban elunk
2013. jún. 9. 09:28
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is elhagynám ezt a bélpoklost.
2013. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy te hordozod a tenyereden, nem fordítva. És igen, aki egy háziállattal nem törődik, a gyerekeivel sem fog. Fontosabb lesz neki a játék meg ilyenek, mint a gyerekének a ruha/étel stb.


Én kérdeztem rá, hogy Márk-e a srác neve, mert van egy ilyen nevű ismerősöm pontosan ugyanilyen, mint a te pasid, mondjuk mi nem jártunk soha, ő próbálkozott, de mindig nemet mondtam, mert tudtam, hogy ilyen és hülyén kezel dolgokat.


Tényleg költözzetek külön és tanulja meg eltartani magát. Én pl. cigizem, a párom nem, de nem utál miatta. Viszont eszembe sem jutna, hogy ő vegyen nekem cigit a saját pénzéből, amikor tudom, hogy neki is kevés van. Ha nincs, akkor nem gyújtok rá. Ennyi.

Ez így nagyon betett nektek és a kapcsolatnak is. Lakva ismerszik meg az ember, szokták mondani, nem véletlen.

2013. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 AlinaHella ***** válasza:
Teljes mértékben a kettes válaszolóval értek egyet. Vagy dobd ki most(egyébként nálam ez lenne, mert egy ilyen embernél nagyon erős az életmódjához való kötődés, nem könnyen adja fel, a változások is csak ideiglenesek, aztán jön a kölcsönkérés-de én elég pesszimistán látom a dolgokat), vagy adj neki egy esélyt külön kasszával. Egyébként ő tudatában van/volt, hogy mit csinál? Mondtad neki, hogy nem marad pénz, pedig te azért jöttél ki, hogy egy kis tartalékot összeszedj? Bár néha sajnos még ez sem segít, de hátha hatással tudsz lenni rá hosszútávon.
2013. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!