Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha lelkileg rámegyek a párkapcsolatomra amellett, hogy pánibeteg vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, másfél éve együtt vagyok a barátommal.

Nem akarom sajnáltatni magamat, ezért igyekszem minden nyavalygás nélkül rövidre fogni.

A barátom rengeteg olyan dolgot tett(nem megcsalás),amiatt az épeszű emberek 90%-a elhagyta volna.

Én nem tudom, mert a pánikbetegség miatt még jobban kötődöm hozzá(ha összeveszünk pánikrohamot kapok). Nagyon szeretem is. De amint vele beszélgetek, mintha elborulna az agyam, és egy másik világban lennék. HA minden rendben, akkor is. Mintha nem én lennék, és folyton megbánom, ahogy viselkedem vele.

Amint tudom, hogy beszégletnem kell vele, elfog a gyomorgörcs, hogy mivan, ha elrontom a beszélgetést stb.

Alapból depressziós vagyok, de nem akarom elveszteni, de amint vele ebszélek, elszakadok a külvilágtól, mindegy, hogy jó vagy rossz dolog történik.

Ha elhagyna, abba meg bele halnék(több ember is félt, hogy ha nem lenne a barátom öngyilkos lennék), és ettől én is félek.

Örökre ilyen kis életképtelen satnya ember maradok?


2013. júl. 1. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Máskor mondanám,hogy próbáljátok megbeszélni,de szerintem ez már túl van azon.
2013. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele a problémákról, változtat rajta, de nagyon furcsán viselkedik, úgy érzem az egész kapcsolat tőlem függ. Rengeteget hisztiztem(99%ban jogosan, a barátnőim, és két felnőtt véleménye alapján). Majdnem szakított velem, azóta mardos a bűntudat.
2013. júl. 1. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne keverd össze a pánikbetegséget és a pánikreakciót! Ha van oka a kitöréseidnek, akkor az "csak" pánikreakció és nem betegség. Megkérdezhetem, hogy voltál-e már pszichiáternél? A szüleiddel milyen a kapcsolatod, mennyire tudod megbeszélni velük ezeket a problémáidat? Abból amit leírtál számomra inkább egy kodependencia (=társfüggőség) jött le, mintsem pánikbetegség. Csak veszekedések alkalmával tör rád ez a reakció, vagy máskor is előfordult már?

Írj nyugodtan :)

18/L (pszichológus jelölt :))

2013. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!:)

A szüleimmel(Apuval) nagyon jó a kapcsolatom, mindent elmondok neki. Két pszichológust megjártam, most megyek vissza egyhez.

Igazából azóta kezdődött ez a pánik, mikor majdnem elhagyott a hisztijeim miatt. Nem kaptam levegőt egy hétig, sítam, hevesen vert a szívem, azt hittem végem.

Azóta fent van ez az állapot, függetlenül, hogy veszekszünk-e vagy sem. Azóta minden nap félelemérzet van bennem, félelemmel alszom, kelek, 5 kilót lefogytam, nem édekel semmi, nincs életkedvem.

Tudom, hogy ez nem jó, és ki akarok jönni ebből.

2013. júl. 1. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező én azt tanácsolom neked, hogy menj szembe a félelmeiddel, mert csak így tudsz felülkerekedni a pánikon!
2013. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy inkább pszichiáterhez menjél, mint pszichológushoz. Van oka (félsz, hogy a barátod elhagy), tehát nem pánikbetegség. Feltételezem, hogy nincs elég önbizalmad, egyedül nem érzed magad egy teljes erős embernek, túlzottan függsz érzelmileg a másik féltől. Próbálj apránként önállóbb lenni, vállalni magadért a felelősséget! :)
2013. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!