Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jobb a kisbabámnak, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb a kisbabámnak, ha a párommal maradok vagy ha nem?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok,Szerelmemmel 2 éve vagyunk együtt, közösen akartuk a babát. Nagyon várjuk mindketten, ennek örömére nemrég össze is költöztünk. Azóta mégsem vesz figyelembe bennünket, hetente többször ugyanúgy eljár szórakozni mint előtte és részegen jár haza. terhesen ez engem nagyon zavar, sokat idegeskedek és fáraszt az állandó éjszakázás.Ha megszületik a baba, merjek-e vele lakni vagy inkább költözzek vissza a szüleimhez.Félek így nem tudok nyugalmas életet biztosítani a babának.
2007. szept. 24. 15:13
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem ez egy több lépcsős folyamat. Mindenekelőtt ülj le a pároddal és beszélj vele! Először is mondd el neki, hogy TE mit érzel, majd, hogy mit szeretnél. Kérdezd meg tőle, ő hogy mit javasol, hogy boldogok lehessetek. Fontos, hogy mikor beszélsz vele, ne légy indulatos. Írj, ha nem vált be!
2007. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Amit tanácsolni tudok, az az, hogy ne maradj a pároddal csak azért, mert nem akarsz egyedülálló anya lenni, vagy még kevésbé egyedülálló kismama. Nálunk is hasonló helyzet volt, csak én az állandó veszekedést elégeltem meg, és azt, hogy az édesapuci nem kezelt felnőttként, hiába akartuk mind a ketten a babát. Egy hónapra vagyok a szüléstől, és mostmár egészen jól kezelem azt a helyzetet, hogy egyedülálló kismama vagyok. Ha úgy érzed, hogy nem fog menni a dolog a pároddal, azt még most dötnsd el, ne a szülés után, mert akkor sokkal nehezebben szánod rá magad egy ilyen döntésre, viszont ha gondok vannak, akkor a kisbabádnak is megkeserítitek az életét. Ha van kedved, beszélgessünk, sokat jelenthet ilyenkor, ha ismersz olyat, aki hasonló helyzetben van. Ez a mail címem: pollypolly@freemail.hu

Légyszi mások ne küldözgessenek mindenféle marhaságot, bár van másik címem is, amit nyilvános helyen nem adnok meg, de erre sem kéne.

2007. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A párod úgy néz ki,hogy egyáltalán nem nőtt fel még a feladathoz,hogy kis babátok legyen.Nagyon valószínű,hogy ha megszületik a pici ugyanúgy semmibe fogja venni a te igényeidet+ a babáét is.Szerintem csak te akartad nagyon a babát ő meg rádhagyta,hogy leszereljen és ha már otthon lesztek még ő lesz a legjobban felháborodva,hogy vele nem foglalkozol csak a picivel.Az ilyentől rövid úton meg kell szabadulni mert örökre megkeseríti majd az életed + a babáét.
2007. szept. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évvel ezelőtt gondolkoztam ezen.Nekem nem voltak szüleim akikhez mehettem volna.Egyedül meg talán nem volt bátorságom nekivágni az életnek.Megszületett a baba,és folytatódott minden ami előtte volt.Kimaradozás,részegség,veszekedések.(Mármint amikor visszaszóltam.)Pedig néha megtettem,mert az ember egy darabig tűr és visszafelesel.Nagyrész egyedül neveltem a gyerekünket,néha ez volt benne a jó,senki nem szólt bele hogyan csinálom.De a felelősséág is mindig az enyém volt.16 éves volt a fiam,mikor felhívtam "férjuram"figyelmét,hogy van 1-2 éve ha ki akar alakítani valamiféle kapcsolatot a fiával,most tegye meg,mert később nem valószínű hogy lesz rá lehetősége.Akkor kezdett foglalkozni vele,többször elvitte magával és beszélgettek.Hozzáteszem a fiamnak szinte közömbös volt az apja,példaképe meg egyáltalán nem volt.Most 22 éves, főiskolára jár,szereti amit választott,nem iszik,rendezett az élete.Hazajár minden hét végén,és nagyon sokat beszélgetünk.Mi ketten.Ha az Ő életét nézem,jól tettem hogy maradtam.Biztonságot adott nekem,hogy meg tudom adni amire szüksége volt,van!Most is mert a taníttatása nem kevés pénz.Kezd önálló lábra állni,dolgozik és tanul is.De mi van velem?Fiam szerint nekem most kezdődik az életem!Lehet hogy igaza lesz?
2007. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de én egyáltalán nem látom a problémát. Ha előtte is ezt csinálta, akkor mit vártál? Még teherbeesés előtt dobnod kellett volna, ha nem ilyen apát akarsz a gyerekednek. Ez nekem olyan gyerekkel talán meg tudom fogni dolognak tűnik, ami nem jött be. Egy gyerek nem játék, ezen előbb kellett volna gondolkoznod.
2007. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ő teljesen másképp éli meg a dolgot, mint az anya. Ő nem érzi a picit a pocakjában. Nálunk nem tervezett baba volt, viszont mégis vállaltuk. Párom szintén nem úgy foglalkozott velem, ahogy én vártam volna de megértettem, hogy ő ezt teljesen másképp éli meg mint egy nő. Néha szívesen átadtam volna neki a kicsit, hogy ő is azt érezze - ragaszkodást - amit én. Mikor megszületett a lányunk, akkor is 3 nap telt el mire megszokta a gondolatot, hogy megváltozott az élete ismét. Megértettem, mivel ez nekem két napomba telt. Türelem kell és sok beszélgetés. Beszélj vele. Kérdezd meg miért csinálja ezt és ne hagyd elmenekülni a válaszadás elől. Őszinte választ kérj tőle, mond meg neki, hogy megérted, hogy fel kell dolgozni a változás gondolatát, de tudatosítsd benne, hogy te mit érzel és vársz. Mond el neki, hogy ez rosszul esik neked és nem érted miért csinálja ezt veled.

2007. okt. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a válaszokat csak az én véleményemet mondom el.Szerintem próbálj beszélni vele.Ha nem megy akkor még légy türelemmel mert lehet,hogy még ő sem tudja milyen apa szerepben és hogyan kéne viselkednie.Én ezt tenném.Ha nagyon nem éri fel ésszel,hogy ez egy másik szerep és így apa nem viselkedhet talán költözz vissza ha nagyon szeret és megérti miért mentél el utánnad megy és remélhetőleg össze szedi magát.Nagyon drukkolok ám!
2007. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!