Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagyjam a páromat a kilátást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyjam a páromat a kilátástalan jövője miatt?

Figyelt kérdés

Eszméletlenül szeretem a páromat, de nem bírom elviselni a céltalanságát. Most diplomázott, de semmi munkát nem talál, sajnos nem is fog a szakmájában valószínű. Úgy van vele, hogy a nyarat még láblógatva akarja tölteni, majd utána lesz valami. Addig is köztünk 300 km van. (eddig itt élt, mert egy egyetemre jártunk, most hogy végzett, már gond van)


Nem akar "rangon aluli" munkát elvállalni és nem akar semmilyen más okj-s szakmát sem kitanulni. Nagyon meg sem erőlteti magát, hogy munkát találjon. A szája jár, hogy fontos vagyok neki és szeretne velem lenni, de neki semmi nem jó. Kicsit kezdek megijedni, hogy az a tipikus 30-as lesz majd, aki anyukája szoknyája mögött él, mert a saját lábán nem tud megállni... Annyira érdektelen, hogy az valami iszonyat kiábrándító. Nem érti, hogy nekem fontos lenne az, hogy lehessen közös jövőnk, hogy valahogy elboldoguljunk ketten. :(

Mivel lehetne ösztönözni? Elhagynátok azt akit szerettek, ha ilyen nem törődöm lenne? Avagy én várok túl sokat?


2013. júl. 15. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai lenne. Mikor volt a diplomaosztó 2 hete, azért 2 hét alatt nem csoda ha nem talál munkát. Most végzet a suliba azért az nem olyan vészes, hogy elmenjen szalagra, vagy ha ilyen hamar el is menne akkor mi a francnak tanult annyit.
2013. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
Ha eszméletlenül szeretünk valakit, nem hagyjuk el az első problémánál. Most diplomázott. Vegyük figyelembe, hogy a vizsgákra való felkészülés elég embertpróbáló, talán megérdemel némi pihenést - minthogy másnap már menjen dolgozni. Manapság az emberek nagy részének nehéz az elhelyezkedés, vagy azt mondják, nincs tapasztalata, vagy hogy túlképzett, kicsit legyél türelmesebb vele, aztán meglátod, mire jut.. Ösztönözni mivel lehetne? Nehéz kérdés. Ha ő is annyira szeret, ösztönzésnek ott lennél Te és hogy újra találkozzatok, vagy együtt éljetek. Szerintem ez lenne a normális. Másrészt én segítettem már expasimnak munkahelyet találni és sikerült, próbáld meg, hátha..
2013. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez most komoly? Ha eszméletlenül szeretsz valakit a nyakig érő szarba is követed, csak hogy együtt kecmereghessetek ki. Nagyon önző ember lehetsz....
2013. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Várj még, ne legyél ennyire türelmetlen.
2013. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 éven keresztül csinálta ezt.

Leérettségizett, aztán utána semmi, nagyon kényelmes volt otthon, persze a konfliktust is igen kerülte, hátha a kényes témára terelődik a szó.

Pl lassan 30 éves leszel... esetleg dolgozhatnál, vagy későbbi tervek?

Későbbi terveink 4 év után sem voltak, én egyetemre jártam, mellette diákmunka. A szülei pedig még engem szóltak le, h (ezek után) szombaton náluk milyen sokáig alszok, micsoda egy lustaság vagyok. (Közben albérletben laktam, főztem mostam takarítottam magamra, nem otthon lógattam a lábam)

A barátod legalább elvégzett egy egyetemet, most meg egy kicsit pihen.

Szerintem lassan összekapja magát, és nemsokára önállósodik, kitartás!

2013. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, mi szakítottunk, ennek 6 éve, de azóta sem változtatott én meg lassan kifizetem a hitelt a lakásomra.
2013. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én adnék még egy kis időt, a nyarat, hogy meglássam hogy alakulnak a dolgok. Nekem az írásodból az jön le, hogy a párod utált eddig is tanulni és nyűg volt neki. Az ijesztő az az, hogy nem akar semmilyen OJK-t sem elvégezni. Manapaág már diploma mellé egy olyan is jól jön. A céltalanság nagyon kiábrándító és a világon senki sem kérheti tőled, hogy add fel a vágyaidat, azért mert a másiknak nincsenek. Kívánom, hogy ne neked legyen igazad és magához tér.
2013. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól érzékelem, most nem is tudtok találkozni, hiszen elköltözött haza messzire, ugye? És te még tanulsz, vagy most végeztél?


Nézd, én azt tudom ilyenkor mondani, amit én tapasztaltam és amihez én is tartom magam. A pasinak egyenesen meg kell mondani hogy te mire vágysz. Aztán majd ő eldönti hogy hajlandó-e abba az irányba mozdulni, vagy sem. Ha nem, akkor kicsit lazábbra veszem a figurát, és nem ragaszkodom őhozzá. ha van jó, ha nincs van nekem más programom is. Vagyis, ne te mászkálj hozzá 300 km-t. Ne te tegyél meg mindent érte. Ha ő nem veszi a fáradságot, hogy olyan körülményeket teremtsen hogy tudjatok találkozni, akkor nem találkoztok. Az az ő baja. A lényeg, hogy te ne vállalj érte nagy áldozatokat! ezt senki nem fogja neked megköszönni. Persze, a nyarat megvárhatod, hogy történjen valami, de ahogy látom nem nagyon fog :) Biztosan jól érzed amit érzel. És nyilván azt is érzed, hogy neki nem olyan nagy probléma hogy messze költözött, csak neked az, mert lehet hogy te jobban szereted őt, mint ő téged. Sajnos van ilyen. Mindenesetre ne dugd a fejed a homokba, és akkor jó döntést fogsz hozni.


35/N

2013. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért utolsó félévben javarészt már nem volt más dolga, mint írni a szakdolgozatát. Elkezdhetett volna legalább nézelődni munkahely ügyileg, hol, mik az esélyei, de eszébe sem jutott. Én voltam a szemét, ha nézelődtem helyette, mert ne idegesítsem ezzel. Most sem hozhatom fel a témát, mert majd ő tudja.

A diplomájával egyszerűen baromira kicsi az esélye hogy el fog tudni helyezkedni (turizmus), egy darab álláshirdetést sem találtam, ő sem. A csoporttársai sem igen tudnak elhelyezkedni, de ők legalább próbálkoznak.


A legnagyobb bajom az, hogy oké... Maradjon otthon és dolgozzon ott, de ha nem dolgozik, akkor találkozni sem fogunk tudni. Nekem egy oda-vissza vonatjegy 5 ezer forint. Neki, ha lejár a diákigazolványa már 10 ezer lesz és akkor csak egyszer találkoztunk egy hónapban. Szerintem a mai világban ekkora kiadás luxus számba megy havi szinten (pláne ha legalább két hetente szeretnénk találkozni). Ideköltözni sem tud nyilván, ha nincs keresete, mert én nem tudom eltartani, a szüleimtől pedig nem fogok ilyet kérni.

Nekem még van egy évem az egyetemen, így én sem tudok utána menni, ez van.

Legyek önző ember (igen, az vagyok), de gyakorlatilag CSAK a jövőnk múlik azon, hogy ő elkezd-e dolgozni AKÁRHOL és ide tud költözni, avagy megteheti majd, hogy olykor meglátogasson. Mivel szeretem, így nehezen tudok szemet hunyni afölött, hogy őt gyakorlatilag ez nem foglalkoztatja.

2013. júl. 16. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!