Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Oké tudom milyen érzés szerelm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Oké tudom milyen érzés szerelmesnek lenni, de ha úgy voltam eddig hogy volt barátnőm de akkor nem voltam, vagy ha nem volt barátnőm akkor meg az voltam. Milyen érzés mikor a kettő együtt van?

Figyelt kérdés

(21F) mondom barátnőm is volt, viszonylag szép volt de nem tudtam szerelmes lenni belé.

Olyan is volt, hogy a csajba voltam szerelmes de ő kikosarazott.

Egyáltalán mennyi az esélye ha ilyennek hogy összejöjjön? ( ha jól számolom 6 lányba voltam szerelmes eddig, és 2 barátnőm volt) (szerelem és a párkapcsolat nálam külön volt


2013. aug. 9. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

nagyon nagyon jó, és élvezetes! :)


én bele tudtam szeretni a barátnőimbe. jó is votl egy ideig mindne kapcsolat, de aztán elmult, és jöttek a veszekedések stb stb..:/


minap szakítottunk a barátnőmmel. Szerelmes voltam/vagyok, fontos, és szeretem még mindig. Ő nemtudom hogy érez, aztmondta lezárta, de 2 nap alatt nemtudom hogy tud 1 évet lezárni.


szóval amíg bentvagy azon a bizonyos szőnyegen, ami szárnyal kettőtökel, addig nagyon jó, és évezd ki minden egyes percét, mert úgysem fog örökké tartani...:/

2013. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert nekem egyik volt "plátói" szerelmem kínoz újabban, hogy mértnem teljesült be. Csaj viszont ahol csak tudott kigáncsolt. PLD vonatba még ő dumált többet, megpuszilhattam meg átölelhettem, utána meg fb-n vissza sem jelölt.
2013. aug. 9. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Én amikor összejöttem a barátommal, egyáltalán nem voltam szerelmes belé, különösen nagyon nem is tetszett, de pár hét után megszerettem, és azóta is szerelmes vagyok belé, ez már lassan 20 hónapja (és persze ő is így érez), szóval nem kell egyből feladni, csak mert eleinte nem érzed magad szerelmesnek...
2013. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk vége felé az egyik kapcsolatban kezdtem szerelmes lenni belé dehát :) ővele mondjuk nem akartam szakítani de folyton ordíítozott velem telefonban ha valami nem tetszett neki, pedig mondtam neki hogy milyen vagyok.
2013. aug. 9. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég tipikus eset. Gondolj csak bele: akivel nem jársz, akit nem ismersz zsigerekig, ott valójában nem a lányba vagy szerelmes, hanem egy ideálba, akit te gyártasz. Aki nem hisztizik, nincsenek feléd elvárásai, nem látod a hibáit, olyannak álmodod meg, amilyennek akarod.

Ha összejönnétek, ugyanolyan "valós" lenne, mint azok a lányok, akikkel jártál, és elmúlna a rózsaszín köd is. Amikor úgy érzed, hogy szerelmes vagy, akkor valójában nem az adott nőbe vagy szerelmes, hanem a szerelembe vagy szerelmes, egy ideálba, akit te gyártottál.


A "felnőtt" szerelem lényege éppen az, hogy a másik valós személyébe szeretsz bele, abba, amit ténylegesen megismertél, az összes hibájával és erényével együtt. A valós tulajdonságaiba szeretsz bele, és van annyira érdekes és értékes számodra, hogy a hibáival együtt is képes vagy elfogadni, és tenni is a kapcsolatért, a másikért. Az ókori görögben a "filia" szóval jellemezték ezt, ami a teljes testi-lelki-szellemi harmóniát jelöli két ember között. Számomra EZ a szerelem. Amiről te írsz, az csak rajongás, idealizálás, vonzalom... de nem szerelem.

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja csak 2 évig majd megpusztultam a vágytól, szerelemtől hogy mértnem az enyém.
2013. aug. 9. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha meg a tiéd lett volna, lehet, hogy 2 hónap után vége lett volna, mert alaposan megismered és rájössz, hogy mégsem olyan, mint amilyennek megálmodtad.

Ahogy a többivel is volt, akikkel kapcsolatba kerültél... a szerelem az én értelmezésemben az, amikor olyasvalakibe vagy szerelmes, akivel kapcsolatban is képes vagy létezni.

2013. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A barátnőbe meg kell "próbálni" beleszeretni. Teljesen máshogy állsz hozzá egy kapcsolatban a másik emberhez, mint amikor ismered valahonnan, tetszik, jól érzed vele magad, csodálod, és úgy érzed, szerelmes vagy. Egészen más szintű kapcsolat és gyakorlatilag nem is ismered, tehát nem tudod mélyen, emberileg is megszeretni. Némi erőfeszítést is igényel, ami persze nem teher, hogy gyengéd érzelmeid is legyenek a partnered iránt. Törődni kell vele, sokat együtt lenni, kíváncsivá tenni magadat a dolgai iránt.


Gondolkodj szerintem, mennyit tettél bele a kapcsolataidba, miért alakultak úgy, ahogy. A párkapcsolatban megtapasztalt, viszonzott, nyíltan felvállalt szerelem az egyik legcsodálatosabb dolog az életben, és aktuálisan a legnagyobb boldogságot tudja adni. Persze túl is misztifikálják az emberek a dolgot. Ezeken a boldogsághoz és szerelemhez fűződő kényszerképzeteken is túl kell tennie magát az embernek.

2014. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És teljes mértékben egyetértek az előzőekkel! Az ideálokon és fantazmagóriákon túl kell lépni. A lányok is emberek, némi rózsaszín ködös eszményképen túl ebbe az oldalukba is bele kell szeretni. És bele is lehet. Ha tudnád, mennyi mindenért lehet csodálni és szeretni a másik nemet...! Remélem, hogy megtudod.
2014. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!