Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés után közös kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után közös kassza?

Figyelt kérdés

2 év után összeköltöztünk barátnőmmel.

Én közös kasszán szeretnék lenni, ő teljesen külön. Nekem ez nem túl szimpatikus.

Pár hónap múlva megszűnik a munkahelyem. Barátnőm azt mondta, nem fog eltartani, max. 1-2 hónapig, de sürgősen oldjam meg, különben...

Tudom, hogy úgy jön le, hogy el akarom magam tartatni, de nekem csak úgy az igazi a dolog, ha közös kasszán vagyunk, ha már egyszer közös kasszán vagyunk.

Másrészt meg, ami jobban zavar, hogy mikor ő volt megszorulva anyagilag, akkor bezzeg jó voltam, hogy kisegítettem anyagilag...

Szerintetek?


2013. aug. 15. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dobd ki ezt a nőt, mert kukába való. Pénzéhes, anyagias oktalan némber.


Bajban ismertetszik meg a barát.


Az ilyen ember nem hogy társnak, de havernak sem megfelelő.

2013. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg azért mondja, mert tudja, hogy munkanélküli leszel... erőltetni a közös kasszát nincsen értelme, mert az olyan, mintha pénzt kunyerálnál... de akkor hogy fogjátok fizetni a rezsit? felesbe? meg a tusfürdőt, meg a wc papírt? vagy aki fázósabb, az több gázt fizet? ezek szerint csak egy lakásban fogtok lakni, de nem fogtok együtt élni... mi az első pillanattól közös kasszán voltunk, miután összeköltöztünk... igaz nem sok pénzünk volt amúgy sem... de most, hogy van pénzünk, most is közös kasszán vagyunk... megbeszéljük a kiadásokat, aztán a maradékot az asszony elkölti... tényleg... mekkora egy lúzer vagyok... az asszony lenyúlja a pénzemet!!! pcsába...
2013. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"ha már egyszer összeköltöztünk" - javítás


Albérlet+rezsi felezve, és a többit is feleznénk mindig. Ha meg valaki olyan ételt vesz, amiből nem eszik a másik, vagy nem szereti, akkor azt saját maga fizeti. Ő így gondolja. Számomra ez nagyon idegen, mintha lakótársak lennénk.

Így is lehetne végülis, bár nem lenne túl szimpi, de mikor fél éven át én sagítettem ki pénzzel, az bezzeg természetes.

2013. aug. 15. 08:31
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok híve a közös kasszának, de egymás kisegítése a bajban alap. Hozd fel neki, hogy te is fél éven át segítetted.
2013. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is a külön kassza híve vagyok, de sztem nem ezzel van a gond. Még ha külön kasszán lennék is a párommal, akkor is kisegíteném. Ez nem lenne kérdés számomra... meg azt mondja, hogy sürgősen oldd meg... Gondold át a kapcsolatotokat.
2013. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon fura. Mi úgy csináljuk, hogy van egy közös kasszánk, meg maradhat külön is kis pénzünk. Alapvetően viszont közösen gazdálkodunk, spórolunk, vásárolunk stb.. És amikor nekem nem volt munkám (hála istennek rövid ideig), akkor bizony eltartott a párom, előtte viszont ugyanúgy én is megtettem érte.Igaz, hogy amikor összeköltöztünk én az ellen tiltakoztam nagyon, hogy akármilyen kis ideig eltartson,mert hogy az milyen gáz, aztán közölte velem, hogy ez oda vissza megy, én is segítettem és ő is fog. És most minden rendben van , nekem is van munkám, neki is :) Mikor lakótársakkal laktam albérletben, akkor volt így, ahogy barátnőd szeretné. Szerintem gondold át a dolgokat, aztán kérdezz rá nála arra, ami megfogalmazódott benned hátha tisztábban látsz.
2013. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon megbeszélni sem lehet vele a dolgot.

Fáradságra hivatkozik, meg minek ennyit beszélni a jövőről, ilyenek.

2013. aug. 15. 10:18
 8/10 anonim ***** válasza:
hmm.nyisd ki a szemed.
2013. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is közös kasszán voltunk , amit kénytelen voltam beszüntetni. :/

Amúgy, talán az a legideálisabb, hogy van egy közös alap, amibe betesztek egyenlő összeget, és alapdolgokat abból fizetni.

De ha külön kasszán szeretne lenni, sztem az sem gáz, úgy is lehet csinálni egy ideig, aztán lehet később meggondolja magát.

A jövőről pedig tényleg kár találgatni, mivel az sosem biztos :)

2013. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, en is kozos kasszan voltam a pasimmal,de gyakran lett morgas belole,mivel o meggondolatlanul es neha hulyesegekre koltotte a penzt.Amire meg kellett,arra nem maradt.Kozos penzbol tankoltunk,ki-ki a sajat autojaba,viszont o meg a wc-re is autoval jar, igy 3x annyira tankolt egy honapban,mint en.


AMi meg a jovokepet illeti,ha a baratnod keruli a temat,megeshet,hogy azert nem akar anyigilag befektetni,mert bizonytalan veled kapcsolatosan.Mert ha belefektet es netan szakitotok,marad a karral.

2014. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!