Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy megértesse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy megértessem a pasimmal, hogy szakadjon már el otthonról?

Figyelt kérdés
Mindketten 24évesek vagyunk,én albiban lakok,a pasim pedig a szüleivel él (egy városban lakunk).Igazából nem úgy él ott,hogy csak külön szoba,hanem egy külön lakrész fürdővel meg egy nagy és kisebb szobával,de akkor is ott vannak a szülei. Ő kijelentette,hogy nem fog albérletbe menni ,mert bár mindketten dolgozunk,annyi pénzt nem keresünk,hogy külön albérletben kényelmesen meglegyünk.Ezt a kényelem szót a barátom emelte ki,mert neki fontosabb a jóléte meg a kényelme otthon,mint hogy velem albiban lakjon,mondta,hogy költözzek oda hozzájuk,ez így is volt pár hónapig,de én nem bírtam,hogy nincs külön terünk a szüleitől,mindig ott vannak,olyan,hogy kettesben legyünk,nem sokszor fordult elő.Persze ez hatalalmas lehetőség volt szerinte,amit eldobtam magamtól,csakhogy nekem fontosabb a szabadságom és a független élet,illetve hogy ketten legyünk csak,mint a kényelmem.Hiszen már nem 16 évesek vagyunk! Megértem az ő szempontjait is,én eljöttem külön albiba,sajnos valóban nem jó az anyagi helyzetem,sokszor kajára sincs pénzem,de ha náluk laknék megint,kiidegelném magam teljesen.Ketten meg csak jobban ellennénk,ő többet keres mondjuk,csak ő inkább költ kocsira meg edzésre,mint kajára...Azt úgyis a szülei veszik meg.Most meg olyan helyzet van,hogy én eldöntöttem,nem sokat megyek már hozzájuk,így is mindig én kellett kigyalogoljak,pedig neki kocsija is van,ő alig jött az albimba mostanában.Mindig azt mondja,én menjek hozzá,legyünk náluk.Egyszerűen nem fogja fel,hogy azt akarom,szakadjon már el egy kicsit otthonról,ne költözzön el,de akkor legyen nálam többet.Mondtam már neki vagy 50x ezeket a dolgokat,de ugyanaz a helyzet mindig.Szakítani is akartam vele,persze arról hallani sem akart.Neki így tök kényelmes,én meg úgy érzem,tök egyedül vagyok nélküle.Szeretem őt,de nagyon makacs és a szülei se biztatják,hogy menjen,sőt..Nekik teljesen természetes,hogy a felnőtt fiacskájuk velük él.Ti mit tennétek? Adjak neki ultimátumot,várjak a csodára? Költözzek vissza? Vagy hagyjam őt a fenébe,és keressek olyan pasit,aki hajlandó velem együtt élni?
2013. aug. 18. 12:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nincsen korrekt egzisztenciája, baromság lenne elköltözni. Válság van, például Spanyolországban rengeteg 30 és 40 feletti költözik vissza a szüleihez barátnővel, feleséggel, gyerekekkel. Tetszik vagy sem, így a legolcsóbb, az egót félre kell tenni néha.


Viszont hozzád tényleg mehetne többet, ezt vele kell megbeszélned. Ha nem érti meg, hagyd a p.csába! 29F

2013. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Hát figyelj. Én nem akarok kötekedni, de te is azért makacs vagy, mert nem költözöl oda, és ő is makacs, mert ő sem költözik hozzád. Egyikőtöknek engedni kell. Azt javaslom, hogy próbáljátok meg, hogy náluk laktok. Azért, ha külön lakrésze van fenn, akkor egyedül vagytok valamilyen szinten. Ha meg feljárnak a szülei, akkor mondd meg a pasidnak, hogy beszélje ezt meg velük, ne járkáljanak fel, csak ha hívjátok őket. Aztán ha nem működik, nagyon nem tetszik neked, akkor mondd el neki és költözzetek el onnan, ha nem megy, akkor meg szerintem keress egy új párt, aki jobban alkalmazkodik.
2013. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 viktor123456 ***** válasza:
Ez nem fog működni. Szakíts.
2013. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
hisztis pícsa vagy
2013. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

"keressek olyan pasit,aki hajlandó velem együtt élni"


Az APF-re neked nincs már szükséged, lekörözted, nem vagytok egy szinten. Keress mást, aki férfi.

2013. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen praktikus, ha otthon él, ráadásul külön lakrész, ami azért jelentősen megkönnyíti a helyzetet. A leírtak alapján Te vagy a makacs, itt neked kellene engedned, mert több ésszerűség az ő oldalán. Beszélj vele, hogy a szüleivel értesse meg, hogy több magánszférát szeretnétek. Bár nem tudom a pontos körülményeket, mekkora ház vagy egyáltalán csak egy lakás?! - így kívülről persze nem könnyű belelátni, azt is hozzáteszem.
2013. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Az érthető hogy a kényelmet meg azt hogy megvan mindene azt nem akarja eldobni, és szűkölködni.

És a mai világban nagy úr a pénz.


És hogy van az a külön lakrész, el van választva a szülőktől egy külön emelet, vagy egybe van és átjárkálnak?

2013. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
egy telken van,de különálló kis ház
2013. aug. 18. 12:51
 9/26 A kérdező kommentje:
közös konyha meg udvar
2013. aug. 18. 12:52
 10/26 anonim ***** válasza:
Egy közös étkezést ki lehet bírni a szüleivel, ha külön van a ház, akkor pedig nem lehet annyira zavaró, vagy rosszul gondolom? Udvarra meg nem kell járkálni. Egyébként értem, h vmilyen szinten így is zavaró, bár engem a saját szüleim jobban zavarnának, mint másé, de gondolom én vagyok így ezzel csak.
2013. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!