Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy megértesse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy megértessem a pasimmal, hogy szakadjon már el otthonról?

Figyelt kérdés
Mindketten 24évesek vagyunk,én albiban lakok,a pasim pedig a szüleivel él (egy városban lakunk).Igazából nem úgy él ott,hogy csak külön szoba,hanem egy külön lakrész fürdővel meg egy nagy és kisebb szobával,de akkor is ott vannak a szülei. Ő kijelentette,hogy nem fog albérletbe menni ,mert bár mindketten dolgozunk,annyi pénzt nem keresünk,hogy külön albérletben kényelmesen meglegyünk.Ezt a kényelem szót a barátom emelte ki,mert neki fontosabb a jóléte meg a kényelme otthon,mint hogy velem albiban lakjon,mondta,hogy költözzek oda hozzájuk,ez így is volt pár hónapig,de én nem bírtam,hogy nincs külön terünk a szüleitől,mindig ott vannak,olyan,hogy kettesben legyünk,nem sokszor fordult elő.Persze ez hatalalmas lehetőség volt szerinte,amit eldobtam magamtól,csakhogy nekem fontosabb a szabadságom és a független élet,illetve hogy ketten legyünk csak,mint a kényelmem.Hiszen már nem 16 évesek vagyunk! Megértem az ő szempontjait is,én eljöttem külön albiba,sajnos valóban nem jó az anyagi helyzetem,sokszor kajára sincs pénzem,de ha náluk laknék megint,kiidegelném magam teljesen.Ketten meg csak jobban ellennénk,ő többet keres mondjuk,csak ő inkább költ kocsira meg edzésre,mint kajára...Azt úgyis a szülei veszik meg.Most meg olyan helyzet van,hogy én eldöntöttem,nem sokat megyek már hozzájuk,így is mindig én kellett kigyalogoljak,pedig neki kocsija is van,ő alig jött az albimba mostanában.Mindig azt mondja,én menjek hozzá,legyünk náluk.Egyszerűen nem fogja fel,hogy azt akarom,szakadjon már el egy kicsit otthonról,ne költözzön el,de akkor legyen nálam többet.Mondtam már neki vagy 50x ezeket a dolgokat,de ugyanaz a helyzet mindig.Szakítani is akartam vele,persze arról hallani sem akart.Neki így tök kényelmes,én meg úgy érzem,tök egyedül vagyok nélküle.Szeretem őt,de nagyon makacs és a szülei se biztatják,hogy menjen,sőt..Nekik teljesen természetes,hogy a felnőtt fiacskájuk velük él.Ti mit tennétek? Adjak neki ultimátumot,várjak a csodára? Költözzek vissza? Vagy hagyjam őt a fenébe,és keressek olyan pasit,aki hajlandó velem együtt élni?
2013. aug. 18. 12:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én a párom és az én erőmből szabadon függetlenül szeretnék élni. Egy lavórral, és egy tükörrel mentünk albérletbe a nászút után. A párom szüleihez és az én szüleimhez is költözhettünk volna, de mi független, közös életet szeretnénk. Ez nem jelenti azt, hogy a szülők kimaradnak az életünkből, csak nem szólnak bele a mi kis mindennapi hibáinkba és ezáltal meg is éljük azokat. A mindennapi kis konfliktusok bármelyikünk szüleitől elmarad. Ketten keresünk és az albérletet is ki tudjuk fizetni. Önálló kertes lakás, tehát jól elvagyunk benne. Amikor a párom elvesztette a munkáját, akkor is keresett napi melót a diplomája mellé. Szórólapozott, földet talicskázott, konyhán dolgozott, de mindig dolgozott. Most pedig egy biztos állása van, ami mellett bőven tudunk félrerakni a jövendő lakásunkra. De az is lehet, hogy egyenlőre nem is veszünk lakást, mert lehet, hogy más városba fogunk költözni, mert olyan lehetősége van egy előléptetés során, hogy komoly vezető pozícióba jut. És ezt magunk értük el.

Nekem meg mindegy, hogy melyik városba költözünk, mert én a munkámat otthonról is végezhetem, de bérelhetek irodát is. Igy a párom szülei nem anyós és após lett, hanem a párom édesanyja és édesapja, és nekem szintén. Nagyon sajnálják, hogy nem náluk lakunk, mert akkor miért építettek ekkora házat, ha nem költözünk oda, de értékelik a kettőnk eredményeit, amit néha napi két kifli és egy kefir mellett oldottunk meg.

2013. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: igen,pont ez az,nem konkrétan arról van szó,hogy nem bírom a szüleit,de nekem senki ne szóljon bele a mindennapjaimba.Illetve az enyémbe nem szólnak bele,de a fiukéba igen,és elegem volt abból,hogy az határozta meg a napjainkat,hogy ők vajon mit fognak megint kitalálni,hova kell menni a páromnak (mert persze mindig megkérik valamire,és ő rögtön ugrik,ez is érthető,de ha külön laknánk,ilyen nem lenne és nem lenne ebből folyton konfliktus.)
2013. aug. 18. 13:42
 13/26 anonim ***** válasza:
Ez is olyan, h kinek milyen szülei vannak. Sztem biztos van, aki nyugton hagyná a gyerekét, s úgy kezelné a helyzetet, mintha ott se lenne. Én legalábbis, ha apa lennék, én ezt így csinálnám, még ha egy fedél alatt is lennénk, max. alapvető dolgokat követelnék meg, amit magától is megcsinál az átlag ember.
2013. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

vajon mit fognak megint kitalálni,hova kell menni a páromnak (mert persze mindig megkérik valamire,és ő rögtön ugrik,ez is érthető,de ha külön laknánk,ilyen nem lenne és nem lenne ebből folyton konfliktus.)



hidd el ha olyan a szülő akkor az rszág másik végére is költözhetsz akkor is kitalál valamit...


exemet vasárnap (plusz még ünnep nap is) délután 4kor hivta fel az anyja mikor nálunk volt ( nem messze, 10km-re otthonról) hogy ugyan már ha majd megy haza aznap (nem tervezte) akkor vigyen már kenyeret mert ők bizony elfelejtették hogy ünnep van...

2013. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Az én történetem:


Egy családi ház, csak édesanyám él már, a családi ház 2 részre lett szedve , felső és alsó rész külön bejárattal,. szóval mint 2 lakás, külön van minden, 3 éve élünk együtt a párommal, anyám nem szól bele semmibe, jól kijönnek egymással a párommal.


A párom előző pasija akinél lakott ott a szülők hozzáállása volt katasztrófális mindenbe beleszoltak , nem nagyon volt magánélet saját külön élet.


Nem is akart nálam sem nagyon ebbe belemenni mert tartott ugyanattól mint ami előtte volt meg amitől TE is, de ez teljesen más.


Nem mindegy milyen a szülők hozzáállása.

2013. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Na ez jó, h 14, 15 megerősítette a gondolatomat, akkor csak jól gondoltam, pedig nem volt ilyenben részem. Sok dolgot tapasztalat nélkül is ki lehet találni. 13-as voltam (nem a House-os)
2013. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
köszönöm,kedves válaszolók! Hát volt itt mindenféle gondolat,igazából csak összezavarodtam,bár nyilván döntenem úgyis nekem kell.Utolsó válaszoló: nem tartom magam sem csúnyának,sem kövérnek.Bár van barátom,nem egy srácot tudok,aki járni szeretne velem,de a páromat nem csalom meg.Egyébként én is elég lustának tartom a barátomat.Kb 3 hónap után jött el hozzánk, (szüleim másik városban laknak),mert mindig volt valami kifogás.Úgy volt,hogy az egész hétvégét együtt töltjük,erre pénteken jött és másnap este már ment haza.Sírtam,mint egy hülye.Igaz,megértettem ismét az okát,hogy miért ment el,(talán én túl megértő is vagyok),de nagyon rosszul esett,hogy miután én kb minden nap náluk voltam,meg a szüleivel találkoztam,ő 3 hónap után találkozik a szüleimmel másfél napra.. Mondjuk ők se értik,mit keresek még a barátom mellett...
2013. aug. 18. 17:04
 18/26 anonim ***** válasza:
Azt még valahol meg is értem, h a szüleiddel nem nagyon akar találkozni (sokan így vannak ezzel sztem), de, h az albérletedbe sem akar elmenni, az már egy kicsit durva. Bár ilyen melegekben megértem, h nem szeret kimozdulni, én se nagyon, bár mostanában nem volt annyira túl meleg.
2013. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
ez nem akarom vagy nem akarom kérdése.Én se akarom látni a szüleit,de muszáj,mert ha hozzá megyek,ők is ott vannak.Akkor miattam igazán megtehetné,hogy másfél napnál több ideig látja az enyéimet.
2013. aug. 18. 17:49
 20/26 anonim ***** válasza:
Én csak arra utaltam, h az már jóval idegesítőbb, h az albérletedbe se akar elmenni, a másikat még talán elfogadná az ember így sztem. Bár, ha nincs albi, akkor azt se.
2013. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!