Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érzem, hogy nem hozzám való,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzem, hogy nem hozzám való, de nem tudom elhagyni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve járunk a baratommal, én 18, ő 19 éves. Most tudta meg, hogy nem sikerült az idei érettségi és jövőre akar újrairatkozni, mert megigerte, hogy jobban készül stb.

A gond a következő : sokan mondták már, hogy jobbat érdemlek, hogy nem hozzám való, mert én tanulási téren jóval fentebb állok. Az, hogy miatta nem tudnék érvényesülni, sokszor megfordult már a fejemben, sőt...apukám nem is szeretné, ha a kapcsolatunk folytatódna, mert ő nem ilyen ember mellett szeretne látni. A helyzet az, hogy nem rosszfiú, nem vagánykodik és abszolút nem illik bele, ebbe a : "nem tanulok, hú de nagy vagyok emiatt", hanem egyszerűen nem az erőssége a szellemi megerőltetés. Mindezzel nem is lenne probléma, ha nem szégyelném, hogy milyen ő valójában...amióta járunk, pocakot eresztett és zavar...mondtam neki és valahogy nem vette figyelembe, de én mindig igyekezzek csinos maradni. Nem gondozza magát...kinos helyzetekbe hoz néha.Lemondtam miatta bulikról, összejövetelekről, mert folyton féltékenykedett, még a barátnőimre is és amikor megkérdeztem, hogy mi a baja, mindig azt mondta, hogy szeretethiánya van és egyedül érezte magát, igy lemondtam jóformán saját magamról. Most viszont olyan helyzetbe kerültem, hogy már én is túl bénának látom, de ennek ellenére nem tudnám elhagyni. a sok közös emlék...az a hosszú idő...meg sajnálom is, mivel tisztában vagyok vele, hogy ha elhagyom, nagyon nehezen kapna barátnőt magának. Úgy érzem, hogy szeretem, mert lelkileg nagyon jól megvagyunk és abszolút mindent megtudunk beszélni, még a gondolatainkat is ismerjük már, a saját szüleink se tudnak annyit, mint amennyit mi tudunk egymásről. De akkor is hiányzik az, hogy egy határozott, olvasott és céltudatos pasi legyen mellettem. Most, hogy befejezte a sulit, már nem lesz ideje "kultúrálodni", mert nekiáll és dolgozni fog. Amig ez a helyzet nem áltt be, folytonosan próbálkoztam, hogy magasabb szintre emeljem, de eredménytelenül és emiatt elveszitettem mindenkit. Mostmár a családom se látja őt szivesen, a baráti köreinkbe ha egyedül megyek, semmi gond, de őt nem birják elviselni. talpraesett fiú, mert megállja a helyét bármilyen helyzetben, de egyszerűen olyan alapdolgok hiányoznak tudás szinten, hogy szőrnyű. Szerintetek az, hogy ez engem ennyire zavar, jelentheti azt, hogy már nem szeretem? mert sokszor álmodozok, más pasikról, 2x elcsantatt egy-egy csók más srácokkal is..de mintha mégis reménykednék, hogy jobb lesz...de nem tudom mitévő legyek...

Kérlek segitsetek...és normális válaszokat szeretnék.. :)



#hagyjam el? túl buta hozzám
2013. szept. 2. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

basszus hagyd ott. Leírtad h mi a baj,változni nem hiszem h fog valami is.

Sok emlék,megértés...ez jó de találsz majd más hasonló fiút,később megbánnád ha nem lépnél ki ebből.

2013. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pi.nóra ***** válasza:
Ne gondolj a szakításra olyan rosszul! DE szerintem tényleg szakítanod kéne vele, mert nagyon korlátoz téged szellemileg és nem tudsz kibontakozni a tehetségedben. És ez nagyon baj! Amit írtál abból azt szűröm le, hogy nem vagy a legboldogabba mellette. A szakítás után, tényleg lehet barátság, az én szüleim elváltak és remekül elvannak külön. Saját érdekedben szakíts vele.
2013. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírtad, hogy egészen egyszerűen kialudt a tűz. A csókolózással lényegében meg is csaltad őt, ez nem szép dolog, de ez most mindegy is.


A hosszú eltelt idő miatt ragaszkodsz hozzá, de valójában már nem vagy boldog mellette. Mindenképp szakíts vele, mert sosem kerülsz ki ebből az ördögi körből!


Emellett pedig igyekezz visszaszerezni a régi barátokat, esetleg újakat, mert eleinte nagyon rossz lesz, ha nincs senki a barátodon kívül.


Viszont ha nem szakítasz vele, esélyt sem adsz annak, hogy később új embereket ismerj meg, új szerelmek szövődhessenek és boldog lehess valaki más mellett.


19/F

2013. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy elkényeztetett szmog fruska vagy és szánalmas hogy a tanulás és a munka alapján ítélsz meg embereket. Attól hogy valaki nem szeret vagy nem tud tanulni még lehet sikeres viheti sokra az életben ha egyébként életrevaló talpraesett csak máshoz van tehetsége amit még nem talált meg. Ennyi!! De tényleg hagyd el mert ő is megérdemel olyat aki elfogadja és támogatja olyannak szereti majd amilyen.
2013. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sznob*
2013. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsónak pedig : tudom, hogy tehetséges és nem itélem el ez alapján..mert ismerem és csodás ember. De azért kellett látnom, hogy mit mond egy kivűlálló, mert arra a következtetésre jutottam, hogy hiába áltatom magam, hogy szeretem, mert ha szeretném, nem zavarnának ezek a dolgok és nem máshol keresném a boldogságot.
2013. szept. 2. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!