Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan ember rajtam kívül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan ember rajtam kívül, aki a falra mászik a "pasim" vagy a "csajom" kifejezésektől?

Figyelt kérdés
Miért zavar? Mert rettenetesen degradáló fogalmak az EMBERI kapcsolatokra nézve. A kocsim, a kutyám, a láncom, és a pasim vagy a csajom… ez csak nem cseng ennyire össze? Mint, ha egy egyszer használatos, eldobható tárgyról lenne szó, amit, ha megun az ember, az első kisebb összezördülés alkalmával, mint egy csikket eldob magától, sz*rva arra, hogy egy érző lényről van szó. Nekem a pasim vagy a csajom ez ezt sugallja, ellenben a BARÁTnőmmel vagy a BARÁTommal. Lehet túl idealista vagyok, de a világ korcsosulása szerintem ebben is megmutatkozik…

2013. szept. 13. 14:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nekem nincs vele bajom, neha-neha lehet hasznalni. pl. itt gyakorin hogyha azt irom, hogy a baratommal, akkor az elso kerdes az lesz, hogy baratsag van-e koztunk, vagy szerelem..

a parom szot pedig tul komolynak, oregesnek talalom, talan egy evek ota tarto, hosszu kapcsolatnal hasznalnam.

20l

2013. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nekem semmi bajom vele, de nem szoktam használni ezeket a szavakat.
2013. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik, de más tőlem használhatja, nem idegesít. Viszont azzal, hogy "barátom" meg nekem az volt a bajom, hogy voltak fiú barátaim, meg volt a barátom, aki a párom volt. Ha ismeretleneknek beszéltem róluk, mindig el kellett magyaráznom, hogy X, aki a barátom, de nem úgy a barátom és Y, aki a barátom, úgy hogy együtt járunk. :D

Szerencse, hogy már férjem van. :D

2013. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es! Senki nem akarja a házasság előtti szex tilalmát és általában, azt a világot visszahozni, amit te leírtál, de kétségtelen, hogy voltak a múltnak nemes vonásai, bármennyire próbálta 40 éven keresztül "pártunk és kormányunk" az ellenkezőjét elhitetni.


Itt pont, hogy az ember tiszteletéről van szó és arról, hogy, milyen kapcsolatképet vázol fel ideálként a globális média, amely az egót magasztosítja az egekig és teszi nevetségessé például a becsület vagy a kitartás fogalmát a másik ember iránt. Nem önmagában az a baj, hogy vannak alkalmi kapcsolatok, hanem az, hogy mindenből az árad, hogy "CSAK TE VAGY" és eszedbe ne jusson valakinek felelőséggel tartoznod. A playboy vagy a szingli a mintakép. Az önelégült opportunista, karrierista a követendő példa már kisiskoláskortól kezdve és ez az egész életfelfogás a legtöbb kapcsolatban testet ölt. Kihalóban vannak a szereteten és a felelősségen alapuló kapcsolatok.


A "régi világ" nem volt jó, emiatt kétségtelenül le kellett rombolnia a társadalomnak, de amiben most vagyunk még nem egy végkifejlete egy "új világnak" csak egy átmenete, amiben még nincsenek ki kristályosodva az új elvek és értékek. Jelenleg a levegőben lógunk, és ilyenkor a szenny nagyobb erővel tör föl, addig még valami magasztosabb térdre nem kényszeríti, még az emberiség meg nem haladja önmagát, és kezd el valami újat követni.

2013. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

#10, itt nem a kérdező a félelmetesen buta.

Elképesztő logikai távolugrásokba keveredsz, és olyan dolgokat adsz a kérdező szájába, amit soha nem mondott, és kötve hiszem, hogy gondolt volna. Amiket összehordasz, annak semmi köze a kérdéshez.


Én egyébként még a barátnőm kifejezést se használom, mert az is csak félúton van az igazi tisztelet felé, és gyengíti a nyelv természetes erejét. A barátnő egészen más. Azt mondom, hogy a kedvesem, ez egy szép régi magyar kifejezés, és ma is pontosan kifejezi, amire gondolok, és óriási tisztelet van benne.

2013. szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Bizony hogy van köze!


"Lehet túl idealista vagyok, de a világ korcsosulása szerintem ebben is megmutatkozik…"



Azt feltételezi volt egy jobb állapot amiből el lehetett korcsosulni. Ezt csak .... k hiszik.

2013. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Örülök, hogy Besenyő Pista bácsi módjára "megmondtad a véleményem"! Bevallom, hogy csodálom, azt a mentális virtuozitást, ami alapján azt feltételezed rólam, hogy ha szerintem teljesen nyilvánvaló tény, hogy az egymás iránti emberi tisztelet egyre hervad, és ezen a téren bizony korcsosul a világ, ez determinálja azt, hogy én egy bigott neokonzervatív vagyok, aki egy amishoz hasonlóan elszánt ellensége a civilizációnak.

Megsúgom neked, hogy elképedve olvastam a szörnyülködő kommented, mert egy ezredmásodpercre nem jutott az eszembe, hogy valaki erre a következtetésre juthat a kérdésem alapján, mint te.

Pont, hogy az egyik legnagyobb szívügyem az emberi jogok érvényesülése, és kőkemény ellenzője vagyok akár a gyermekek bántalmazásának, akár a hímsovinizmusnak, stb.

A nézetem nem az házasság előtti szexuális kapcsolatot ellenzi, hanem azzal nem ért egyet, hogy egyre általánosabb dolog, hogy a kapcsolatokban egyre kevésbé tekintenek emberként a másikra, és ez pont a humanista elveimet sérti, amely többek között, azt a korszakot is ellenzi, amelyet te felvázoltál.

Nem annyira távoli múltra gondoltam én amúgy, csupán, ha a 30-40 évvel ezelőtti fiatalságot veszem, sajnos konstatálnom kell, hogy velük összehasonlítva a mai ifjúság átlagosan, bizony sokkal kevesebb emberi értékkel rendelkezik, sokkal kevésbé felelősségteljes, mint az előtti lévő generáció.

2013. szept. 14. 19:45
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

30-40 éve sem volt jobb. Más volt.


A többi rizsádat nem kommentálom, nincs mondanivalód.

2013. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
"A többi rizsádat nem kommentálom, nincs mondanivalód." Örölünk, hogy neked van...
2013. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes! Én pont az ellenkezőjét veszem észre! A 30-40 év körüli és fölötti korosztályban a nők jóval anyagiasabbak, nagyságrendekkel több az elvárásuk annak kapcsán, hogy milyen legyen egy férfi, mint a mai tizen és huszonéves lányoknak, akik szerintem sokkal emberibbek és lazábbak, mint az idősebb nők.


Az elvárások terén nem csak az anyagi elvárásokat értem (ami evidens, hogy egy idősebb nőnél meghatározóbb), hanem, hogy hogyan kell kinéznie egy férfinak. Én pl. 22 éves fiatal lányként a falra mászom attól, hogy a 40-es nők mennyire nem járnak a földön, mennyire túlidealizált férfi ideálképük van, aki minimum 185 cm, lufi izmokkal, 50 évesen is dús, fekete hajjal, stb. Tipikusan ezek azok az egomániás nők, akiknek soha életükben nem volt egy normális kapcsolatuk, kötve hiszem, hogy magukon kívül bárkit is szerettek volna valaha, és belőlük lesz aztán nyugdíjasként a "magányos, macskás öregasszony". Na ez a nőtípus sokkal inkább a 30-35 év fölött jellemző. Rengeteg sebből vérzik persze a mai tizen és huszonéves korosztály is (amibe én is beletartozom), de ami pozitív az valóban az, hogy kevésbé anyagiasak a kapcsolatok terén, a lányoknak szerényebbek manapság az igényeik azzal kapcsolatban, hogy milyen legyen egy fiú.


Az pont a "régi világ" volt, mikor a nő, elsődlegesen az anyagi támaszt, az erőt kereste a férfiban. Az olyan férfit kereste, aki megvédi, eltartja, uralkodik fölötte. A férfi pedig azt a nőt, aki szerény, "igájába hajtható", csendesen végzi otthon a munkát, sőt-főz, és kihord 3-4 gyereket. Ennek fényében azt gondolom, hogy pont a régi korban kezelték tárgyként a kapcsolatokban a másik félt. Az épp a jelenre igaz, hogy egyre inkább a közös intellektuális és érzelmi összhangon alapulnak a kapcsolatok. Az én anyukám csak ámul, hogy egyre többet lát az utcán olyan kézen fogva sétáló párt, ahol a lány fél fejjel magasabb a fiúnál, mert az ő idejében ilyen szinte abszolút nem volt.

2013. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!