Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan/mikor mondjam el a barátnőmnek, hogy van egy elég komoly pszichiátriai betegségem? Nagyon félek, hogy ott fog hagyni :/

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 3 éve kezelnek ezzel, gyógyszerek mellett semmi bajom. Barátok is annyit mondtak, hogy néha kicsit fura vagyok, de bőven a normális határokon belül, szóval nem gáz =D A nyár elején megismertem egy lányt, nagyon tetszik, nagyon jó fej aranyos értelmes, 1 hónapja össze is jöttünk. Ő az első barátnőm amióta ez az egész előjött, és nagyon félek, hogy ha kiderül, el fog hagyni :( Szerintetek ezt mikor kellene elmondani neki, egyáltalán kell ilyen korán, vagy várjak még vele? Ti otthagynátok a barátotokat, ha egy ilyen kiderülne róla?

19/F


2013. szept. 17. 12:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van a skizofréniánál rosszabb ... a pszichopata.

Az én exem titkolta előttem csak rájöttem. Nem a titkolózás miatt lett vége, hanem mert számomra elviselhetetlenné vált a viselkedése. De ez "normális" embereknél is bejátszik.

Legyél őszinte most az elején, senki sem szereti a zsákbamacskát és nem is korrekt dolog ez a másikkal szemben.

2013. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom embere válogatja.


Nekem volt egy pánikbeteg barátom,mikor összejöttünk,utána egy hónappal árulta el,hogy beteg.Én ezt nem tartottam egyenesnek,már ez sem tetszett,viszont akkor ígért mindent,hogy ő összeszedi magát stb.


8 hónapig bírtam,egyszerűen ő az a "kényelmes pánikbeteg" kategória,akit a szülei kiszolgálnak,mert beteg szegény gyerek,a gyerek meg nem akar dolgozni,nem akar tanulni,nem akar csinálni semmit,csak otthon lenni és élni,mint a hal a vízben,miközben kiszolgálják.Erre pont kapóra is jött a betegsége.


Gyakorlatilag az első 3 hónap után ott hagytam volna,de még nekem volt bűntudatom,hogy itt hagyom a szarban,pedig én segíthetnék rajta.

Aztán kiderült,hogy egyáltalán nem akarja,hogy bárki segítsen rajta,így bűntudat nélkül hagytam ott a francba,mert egy borzalmasan önző és életképtelen ember....28 éves létére.


Tehát én azt mondom légy vele őszinte,minél hamarabb,és ha te nem vagy ilyen betegsége mögé bújó alak,és képes vagy a normális életre,akkor mindent bele!

2013. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Frigg ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, hogy mondd el neki minél hamarabb. Hidd el, sokkal rosszabb lenne, ha mástól hallana egy ilyen kaliberű dolgot. Kérdésedre a válaszom: engem nem zavarna, nem hagynám ott a párom. Az egyetlen kikötésem, hogy legyen őszinte. Igaz, még elég friss a kapcsolatotok, de alakul ez még. Ha pedig szeretsz valakit, akkor a "bajban" is, szóval szerintem nem kell félned :)


23/N

2013. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!